امروز: سه شنبه 16 آذر 1400
  طراحی سایت
تاريخ انتشار: 13 مهر 1399 - 10:00
مربی تکواندو بانوان در گفتگو با اتحاد خبر:

اتحادخبر: شبنم روان بد، متولد 1370 و ساکن برازجان، رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی خوانده است. دبیر ورزش - مربی و داور رسمی فدراسیون تکواندو  می باشد. این بانوی سخت کوش همچنین داور لیگ برتر فوتبال بانوان کشور می باشد. بانوی ورزشکار دشتستانی از افتخارات و موفقیت های خود در گفتگو با خبرنگار اتحاد خبر می گوید  گفتگوی ما با این بانوی ورزشکار پرتلاش و پرافتخار را بخوانید...

اتحادخبر-ساناز دانشگر: شبنم روان بد، متولد 1370 و ساکن برازجان، رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی خوانده است. دبیر ورزش - مربی و داور رسمی فدراسیون تکواندو  می باشد. این بانوی سخت کوش همچنین داور لیگ برتر فوتبال بانوان کشور می باشد. بانوی ورزشکار دشتستانی از افتخارات و موفقیت های خود در گفتگو با خبرنگار اتحاد خبر می گوید. گفتگوی ما با این بانوی ورزشکار پرتلاش و پرافتخار را بخوانید:
ورزش را با دو و میدانی، بسکتبال و تکواندوشروع کردم

شروع فعالیت ورزشی خود را اینگونه شرح می دهد: از سال ۸۴ ورزش را به طور مداوم شروع کردم که همزمان در رشته های دو و میدانی، بسکتبال و تکواندو مشغول به فعالیت شدم و بعد از یکسال با توجه به استعداد و علاقه‌ام و راهنمایی های خالصانه مربیانم رشته تکواندو را پیوسته ادامه دادم و بعد از گذشت سه سال توانستم به صورت حرفه ای این رشته را دنبال و به تیم منتخب استان راه پیدا کنم که پس از آن به مسابقات لیگ و قهرمان کشوری ورود کردم و سپس موفق شدم عناوین مختلفی را در این راستا کسب کنم.و از آنجا که همیشه به امر آموزش علاقه‌مند بودم و در کنار استادم به عنوان ارشد (کمک مربی) آموزش ها را به عهده میگرفتم بعد از کسب آخرین مدالم (برنز کشوری) در سال ۹۴ با حمایت جانانه استادم وارد عرصه مربیگری شدم و به صورت مجزا شروع به فعالیت کردم و با جذب افراد مستعد، بخش اصلی فعالیتم را تضمین کردم تا شاهد موفقیت روز افزون شاگردانم از پایه تا قهرمانی باشم.

 

مربی تیم منتخب استان

از سال ۹۶ به عنوان مربی تیم منتخب استان انتخاب و دعوت شدم برای اعزام تیم ها به مسابقات لیگ و قهرمان کشوری که به صورت پیاپی در سال های ۹۶-۹۷-۹۸ افتخار مربیگری در رده های خردسالان، نونهالان و نوجوانان را داشته ام که با عملکرد خوب و سیاست‌گزاری مدون و هدفمند توانستیم مقام و مدال های متعددی را بدست آوریم و برگ زرّینی دیگر بر افتخارات ورزش استان بیفزاییم. و همچنین در سال ۹۸ بعنوان بهترین کوچ استان انتخاب و معرفی شدم.تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری
این بانوی تکواندو کار از شور و اشتیاق و علاقه اش به تکواندو اینگونه می گوید: تکواندو را با جان و دل دوست دارم. تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیریست.
تکواندو یک رشته المپیکی و یک رزم نظام مند است پس قطعا باید بیش از پیش تمرکز خود را بر استعدادیابی و استعدادگزینی بگذاریم یعنی با توجه به فرایندی کاربردی استعداد یابی کنیم و همچنین با توجه به پتانسیل خوبی که داریم از بین تکواندو کارانمان استعدادگزینی کنیم تا موفقیتمان ادامه‌دار باشد.
و جای بسی افتخار است که تکواندو دشتستان در چند سال اخیر توسعه و ترقی چشم گیری داشته است که هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان در سطح های مختلف (کشوری و بین المللی) مربی، داور و بازیکن های پر مدال و توانمندی حضور داشته‌اند و افتخار آفرینی کرده‌اند که امید داریم با حمایت مالی هر چه بیشتر از همه جوانب خصوصاً تجهیزات و سیستم الکترونیکی و از همه مهمتر فراهم کردن شرایط شرکت کردن تیمی در مسابقات متعدد و رویدادهای کشوری چون لیگ ها و ... زیرا که تاثیر شایانی خواهد داشت.کسب مدارج و افتخارات دانش آموزی
با توجه به اینکه دیدگاهم بر این است که اخذ مدرک مربیگری و داوری در رشته های مختلف ورزشی در پیشبرد اهدافم موثر خواهد بود اکثر دوره ها رو شرکت میکردم و در نتیجه در حوزه ورزش دانش آموزی هم موفق به کسب مقام قهرمانی در شهرستان و نایب قهرمانی در استان توسط تیم دانش آموزی مسابقات بین مدارس و اعزام دانش آموز با تیم استان به مسابقات قهرمانی مدارس کشور طی چهار سال متوالی از سال ۹۵ تا ۹۸ - در رشته های هندبال، دو و میدانی، کبدی و والیبال که به لطف و حمایت مسئول تربیت بدنی نتایج خیلی خوبی را کسب کرده ایم.خاطره شیرین کوچینگی
سال های پیش که بعنوان بازیکن با تیم منتخب استان به مسابقات کشور اعزام میشدم باید از برازجان برای تمریناتم هر روز به استان میرفتم تا زیر نظر اساتید عزیزی که کادر فنی تیم منتخب بودند کار کنم، همیشه مربیان تیم از خود مرکز استان انتخاب میشدند و در کشور کوچ ما مینشستن تا با راهنمایی هایشان ما را به مدال برسانند. من همیشه با خود میگفتم چه خوب میشود یه روز من هم در این جایگاه قرار بگیرم و چه حس خوب تری که آن لحظه شاگرد خودم را کوچ کنم و حال که خود مربی استان انتخاب میشوم و چندین شاگرد هم از برازجان در ارنج تیم منتخب قرار میگیرند برایم حس خیلی خوبی دارد که در سال ۹۷ این اتفاق افتاد و من کوچ بازی های شاگردم نشستم که بعد از تک تک بردهایش و کسب مدالش خوشحال و سراسیمه به سمت هم دویدیم و خاطره شیرین و لذتبخشی را در آن سال رقم زدیم.برادری که مشوق خواهرش بود
تکواندو‌کار جوان برازجانی از اولین مشوق خود در رشته تکواندو یاد می‌کند و می‌گوید: برادر بزرگترم تکواندو کار می‌کرد و به نوعی مشو‌ق من شد که به سمت رشته تکواندو سوق پیدا کنم و سپس خانواده و همسرم محرکی بودند تا با اشتیاق ادامه دهم و از این رو خودم مشوق دخترم هستم تا تکواندو را قوی ادامه دهد، چون او نیز تکواندو کار می‌کند و کمربند آبی دارد و بر حسب علاقه شدید گاها اصرار به آموزش می‌کند (باخنده) هر رده سنی در مقابلش قرار بگیرد با جهد و جدیت آموزش می‌‌دهد.

داوری یا مربی گری؟
از او می پرسم: در تکواندو داوری شیرین‌تر است یا مربیگری؟!
داور و مربی تکواندو (با لبخند) پاسخ می‌دهد و می‌گوید هم داوری و هم مربیگری را با قدرت ادامه خواهم داد.

از مربی جوان می پرسم آیا شده است کم بیاورید و به فکر رها کردن باشید؟
در جواب می‌گوید: گاهاً بله، سختی و خستگی‌هایی دارد ولی متعهدم و پذیرفته‌ام که از خود پشتیبانی کنم و روی خودم شرط ببندم تا به هدفم برسم و همینطور علاقه و حس سرخوشی بعد از تمرینات و پیروزی‌هایمان فکر رها کردن را خنثی می‌کند و می‌ارزد به تمام سختی‌هایش و مسبب این می‌شود که همچنان جنگید، ایستادگی و صبوری کرد.
چون تا اراده ای هست، راهی هست و علم در مقابل عمل قرار میگیرد تا به اوج موفیت برسیم.حس و حال کار کردن با هنرجویان
این مربی فعال در ادامه احساس کار کردن با هنرجویان خود را این‌طور بیان می‌کند: حس و حال کار کردن با هنرجویانم را نمی‌توان بر زبان آورد ولی آنقدر حس خوبی دارد که حتی در این شرایط سخت با وجود ویروس کرونا، همچنان به صورت مجازی کلاس‌ هایمان ادامه دارد، چون که حفظ تکواندو کارانمان اهمیت فراوانی دارد و مسلماً مسئول سلامتی آنها هستیم پس تمام این مدت را تلاش کردیم تا با روش‌های مختلف و نرم افزار های متفاوت از طریق کلیپ و تصویری تمریناتشان را دقیق و با نظارت کامل کنترل و پیگیری کنیم و با هم در تعامل بسیار خوبی باشیم چرا که علاوه بر تمرینات فنی شرایط روحی روانی بچه ها هم بسیار حائز اهمیت می‌باشد. و خدا را شکر تاکنون تمرینات از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و بازخورد خوبی در بر داشته است.

مسابقات مجازی تکواندو

همانطور که مسابقات و آزمون های مجازی که برگزار میشود بچه ها خیلی پر شور و فعال شرکت دارند و با ارسال ویدئو و یا به صورت لایو ارتقا کمربند‌ها و رقابت‌ها را انجام می‌دهند که نتایج عالی حاصل شد، در شهریور ماه گذشته مسابقه مبارزه و هان‌مادانگ تکواندو در سطح کشور و بین‌المللی (تورنمنت آزاد) برگزار شد که تکواندو‌کاران ما با کسب مدال‌های رنگارنگ مثل همیشه خوش درخشیدند. و گفتنی است که تکواندوکاران باشگاه ولیعصر ، هم در مسابقه لایو مبارزه و هم در مسابقه لایو هانمادانگ (بین المللی) با کسب بالاترین امتیاز در این مسابقات که برای اولین بار در جهان به این شیوه برگزار میشد رکورد زدند و رکوردشان در سازمان جهانی ایمارو گواهی و ثبت شد.
مسابقات مجازی تکواندو ادامه دارد به این دلیل که ویروس کرونا شیوه زندگی مردم جهان را تغییر داده است پس باید تکواندو و سبک مسابقات آن هم تغییر دهیم و تکواندو را زنده نگه داریم تا اینکه شرایط بهتر شود .داوری فوتبال
از شبنم روان بد می پرسم چطور شد که در کنار تکواندو تصمیم گرفتید وارد داوری فوتبال شوید؟
او در پاسخ به این سوال می‌گوید: سال ۹۵ در کلاس داوری درجه ۳ فوتبال شرکت کردم و داوری را از آنجا استارت زدم و به جرگه داوران بانو فوتبال در دشتستان پیوستم، در این برهه زمانی قضاوت هایی در سطح شهرستان و استان داشته ام و بعد از گذشت دو سال مدرک درجه ۲ داوری را اخذ کردم و بعد از ارتقا درجه، کار داوری را با جدیت هر چه تمام‌ تر ادامه دادم، سرانجام در مهرماه ۹۸ به کلاس پیش فصل لیگ برتر فوتبال کشور دعوت شدم که در فصل اخیر هفت ابلاغ برای قضاوت در مسابقات لیگ برتر داشته ام و اکنون در حال آماده سازی و انجام تمرینات بدنی برای قضاوت در فصل جاری هستم.
داور بودن و قضاوت کار دشواریست که یک داور برای گرفتن تصمیم صحیح باید از لحاظ ذهنی و بدنی از سطح آمادگی بسیار بالایی برخوردار باشد و من هم تلاشم بر این است که همیشه و در هر زمانی بهترین عملکرد را از خود نشان دهم ، هر چند مسیر واقعا سخت است اما با بالا بردن دانش داوری و تمرینات بدنی منظم‌ تر به بهترین جایگاه ممکن و هدفم والایی که دارم خواهم رسید تا افتخاری برای شهر و استانم باشم.صحبت پایانی:
نهایت سپاس از حسن تدبیر و تلاش‌های ارزشمند شما خبرنگاران در راه خدمت به ما ورزشکاران که قطعا رسالت شما در کنار صداقتتان مسبب قوت قلب و انگیزه در ما می شود تشکر ویژه از مجموعه اتحاد جنوب و اتحاد خبر و همچنین از شما سرکار خانم دانشگر عزیز که‌ همواره لطفتان را به من ارزانی داشتید و همچنین کمال تشکر از همه ی عزیزان و مسئولین فعال و بزرگوار هیئت تکواندو و هیئت فوتبال شهرستان و استان، اداره ورزش و جوانان، تربیت بدنی آموزش و پرورش و باشگاه پارس که در پیشرفت همه جانبه ام مرا یاری کرده اند و همچنان در اعتلای ورزش می‌کوشند.
و بسیار قدردان محبت های پر از مهر خانواده‌ام و پشتوانه محکمی چون همسرم هستم که در همه ی شرایط تمام قد و بی منت در کنار من هستند، خدا را شاکرم که تلاش‌هایم به ثمر نشست و موفق شدم و در نهایت آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون جامعه ورزش شهر و استانم را خواهانم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1400/08/22 - 22:25
0
1
واقعن استاد من داخل عمرم این استاد خوب ندیده بودم فقط استاد شبنم روان بود
1400/08/01 - 08:20
0
2
افتخار می کنم که استاد من هستید
1399/07/28 - 07:23
0
1
درود استاد عزیزم شما بهترینی
ومن بهترینا راازصمیم قلب برای قلب مهربانت آرزو میکنم
سایه تون مستدام موفقیت هایت هم بی پایان❤❤

1399/07/18 - 22:11
0
0
مثل همیشه عالی خواهر قشنگم
1399/07/18 - 10:59
0
1
ماشالله همواره موفق 👏👏
1399/07/17 - 22:23
0
1
درود بر بانوی پر افتخار گیسکانی
1399/07/17 - 22:01
0
1
سلام و درود بر شیر بانوی دشتستان باعث افتخاری عزیز دلم انشاالله همواره موفق وپیروز تندرست باشی گلم
1399/07/17 - 19:17
0
1
باز هم مثل همیشه عااااالی
1399/07/17 - 15:38
0
1
وقتی با یه ضربه ناک داون میشی نمی بازی

وقتی می بازی که روی زمین بمونی

درود بی شک بهترینی عزیزم مربی مهربون و فعال🌼 به امید موفقیت های روزافزون❤❤محاصبه بسیار مفید و کار اومد👌
1399/07/17 - 15:23
0
0
بهترین مربی و بهترین داور😍 موفق باشی
مصاحبه ات عالی بود👌
1399/07/17 - 11:10
0
0
درود بر شیر زن دیارم..بسی جای تحسین و ستایش دارد این همه تلاش بانوی سرزمینم،بدون شک شما الگوی بسیار مناسبی برای فرزندان ما هستید، مستدام باشید
1399/07/17 - 10:54
0
0
دورد بر استاد عزیزم .بانوی پر تلاش وبهترین داور
همیشه سرسخت جنگید تا به موفقیت برست
موفق باشی استاد شبنم جان
1399/07/16 - 17:46
0
1
یکی یدونه... بانوی نمونه... موفقیتت روزافزون...افتخارآفرین افتخارمی ...غرورمی...بهترینهاراازخداوندبرایت خواستارم ...بی شک که بهترینی ولایق بهترینها
1399/07/16 - 16:55
0
0
درود بر شیر زن دیارم،الحق که چنین بانوانی سزاوار ستایش و تحسینند،والگویی مناسب برای دختران آینده مان... مانا باشید..
1399/07/16 - 16:26
0
0
افتخار میکنم که شما استاد من هستید💖❤️امیدوارم روز به روز پیشرفت کنید💪🏻❤️👏🏻👏🏻و ما شاهد موفقیت های روزافزون شما باشیم💗💗
1399/07/16 - 01:43
1
0
درود استاد عزیزمشما همیشه برای شاگردانتون نماد یک انسان موفق و سخت کوش هستید بی دریغ!!در چندین زمینه مختلف ورزشی موفقیت هایتان کم نیست و نخواهد بودجا دارد که بابت زحماتتان تشکر کنم و امید آنکه بتوانیم لبخند کوچکی بر گوشه لبتان به نام خود ثبت کنیم ❤️💫#اسطوره
1399/07/16 - 01:16
0
0
باعث افتخارمه که استادی چون شمادارم.مصاحبه تون عالی بود.ایشالا همیشه موفق باشین😙

1399/07/15 - 21:12
0
1
با آرزوی بهترین ها و پیشرفت برای شما بانوی جوان و سخت کوش🌸
1399/07/15 - 17:56
0
1
سلام
من سعادت این که دانش آموز شما(خانوم روان بد عزیز)باشم رو نداشتم🌸
ولی از خوبی ها،مهربونی ها،انسانیت و...شما از نیلوفر جان خیلییی شنیدم البته نه تنها نیلوفر بلکه بقبه..🌸👌
بهترین چیزی هایی که فک میکنم یه انسان میتونه داشته باشه در شما کاملا وجود داره🌸👌
ان شاالله که موفقیت هاتون ادامه دار باشه و برامون دوباره افتخارآفرینی کنین👌
1399/07/14 - 23:15
0
1
به به😍👏
عالیییی بود👏 خیلی خوب و جذاب بود👏
1399/07/14 - 23:05
0
1
درود بر استاد عزیزم🤍
بدون شک شما جز محدود کسانی هستید که توی همه زمینه ها، هم اخلاق، پوشش، رفتار، اراده و پشتکار، آموزش، جسارت، برخورد، شخصیت و... میتوانند الگوی بسیار مناسبی برای شاگردان و اطرافیان و سایر افراد در جستجوی موفقیت باشند🌸❤
سایتون همیشه بالا سرمون باشه اسطوره اخلاق❤
الحق که بهترین جایگاه ها برازنده شما و شخصیتتون هست🌸🙇🏻‍♀️
سپاس بی نهایت بابت حضور همیشگیتون🤍🌸
آرزوی سلامتی، آرامش، لبخند و موفقیت برای شما و عزیزانتون خانم روان بد🌸🤍
1399/07/14 - 13:51
0
0
باازم مثل همیشه عااالی بودید استاد جااان

بهترینارو براات آرزومندم جااناانم

ایشالله روز ب روز، ساعت ب ساعت،دقیقه ب دقیقه، ثانیه ب ثانیه ، مثل نوورخوورشید بددرخشی💋👑💋
1399/07/14 - 13:48
0
0
بهترین هستید استاد ان شاالله همیشه بدرخشید
❤️
1399/07/14 - 13:44
0
0
استاد شبنم واقعا ممنون از شما خیلی حوبین
1399/07/13 - 22:13
0
2
استاد مصاحبه خیلی جالبی بود،من خوشحالم که استادی با استعدادو دلسوز
مثل شما رو دارم ک همیشه ب فکر شاگرداش هست.
1399/07/13 - 21:54
0
0
درود بر شما استاد روان بد ، نمونه و الگو
بهترین مربی و بهترین داور...
مصاحبه تون عالی 😍💙
آرزوی بهترینارو براتون دارم ...💙
1399/07/13 - 21:51
0
0
استاد شبنم عالی عالی
بهترین
1399/07/13 - 21:36
0
0
استاد روانبد به معنای واقعی یک انسان سخت کوش و پرتلاش و خستگی ناپذیر هستن و همیشه میجنگن برای بدست اوردن بهترین جایگاه و بهترین مقام.قهرمانی برازنده ی ایشون و تمام شاگردانش هست.ارزوی موفقیت برای استادم رو دارم.
1399/07/13 - 21:24
0
0
‏‎درود بر شما استاد روان بد سختکوش ، نمونه و الگو ‎بهترین مربی و بهترین داور ‎مصاحبه تون جامع و عالی کوه استوار من😍💪🏻
1399/07/13 - 21:24
0
1
‏‎درود بر شما استاد روان بد سختکوش ، نمونه و الگو ‎بهترین مربی و بهترین داور ‎مصاحبه تون جامع و عالی کوه استوار من😍💪🏻
1399/07/13 - 21:13
1
1
استادجان باعث افتخارین شما💕انشالله ک در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشید🥰بهترینی استاد نمونه😘❤️
1399/07/13 - 21:12
0
3
مربی عااالی و با پشتکار زیاد و بسیار با روحیه که ما رو به سمت موفقیت می بره
کار و فعالیت بسیار استادم به من انگیزه تلاش کوشش بسیاری میده
1399/07/13 - 21:02
0
3
خدا قوت شبنم روان بد استاد خوب من
1399/07/13 - 21:02
0
2
بهترینی😍😍💖💖💖
1399/07/13 - 20:45
1
2
درود بر شما استاد روان بد سختکوش ، نمونه و الگو
بهترین مربی و بهترین داور
مصاحبه تون جامع و عالی❤️🧿
1399/07/13 - 20:26
0
1
ماشالله👏
بهترین مربی بی شک😍
الگوترین💪
ایشون همیشه پا به پای شاگرداشونن و در همه ی مواقع مثل کوه پشتوانه اونها♡
امیدوارم روز به روز بیشتر خبر های موفقیتت رو بشنویم رفیق و استادجانمون❤🤍🌸
1399/07/13 - 20:20
0
3
سلام و خدا قوت
درود بر شیر بانوی دشتستانی که در تمام زمینه های ورزشی با استعداد و خوش می درخشد بویژه در داوری فوتبال که جز داوران بانوی لیگ برتر ایران می باشند انشاءالله مستدام و پایدار باشید.
1399/07/13 - 12:49
2
7
درود.مصاحبه خوب و دلچسبی بود. ارزوی سلامتی و سرافرازی
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • سفرنامه‌ای به غار بنود، تنگ شو تاریکو و اودبه / تصاویر
 • عملیات بهسازی پارک خیابان شهید دستغیب برازجان آغاز شد+ تصاویر
 • به این ۱۰ علت مهم هرگز ایستاده آب ننوشید
 • بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، مدیران وزارت جهاد کشاورزی، امورخارجه و صنعت، معدن و تجارت از واحدهای صنایع خرما و محصولات کشاورزی دشتستان
 • طرح احیای پارک های شهر برازجان استارت خورد/ ساماندهی هر هفته یک پارک
 • تصاویر اتحاد خبر از گرامیداشت روز جهانی معلولین در برازجان
 • جزییات طرح جدید استخدام دولتی اعلام شد
 • مسئولین کمیته های هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی شهرستان دشتستان مشخص شدند
 • افرادی که از عهده کاری برنمی‌آیند نباید درصدد گرفتن پست و مقام باشند
 • صابون‌‌های تریاک از بازارهای استان بوشهر جمع‌آوری می‌‎شود
 • مدیرکل اداری و مالی استانداری بوشهر معرفی شد
 • جشن بزرگ روز جهانی معلولین در آب پخش برگزار شد+تصاویر
 • اعلام شرایط ارتقای رتبه معلمان/"تجربه آموزشی" جایگزین "توقف در رتبه" شد
 • سومین میز ملی خرما در دشتستان برگزار شد/تصاویر اختصاصی
 • تجلیل از منتخبین بیست‌و‌پنجمین جشنواره سراسری قرآن و عترت در بیمارستان شهید گنجی برازجان
 • عفو و بخشش قاتل پس از 15 سال در شهر دالکی/ تصاویر
 • بانوان برای رسیدن به اهدافشان اعتماد به نفس و برنامه ریزی داشته باشند/ مشکلات کارآفرینی/ مسئولین به مشاغل بانوان بها دهند
 • به شعار خواستن توانستن است اعتقاد عجیبی دارم/ به دنبال ایده های نو هستم
 • پیمایش مسیر کوه قلعه توسط کوهنوردان باشگاه سهند برازجان / تصاویر
 • اختتامیه نمایشگاه نقاشی الهه کمالی در برازجان برگزار شد / تصاویر اختصاصی
 • حادثه تصادف در دشتستان ۵ مصدوم برجای گذاشت / تصاویر
 • کارگاه را از پارکینگ خانه ام شروع کردم/ آموزش به هزار بافنده/ مسئولین بانوان کارآفرین را حمایت کنند
 • هفته پر شتاب پروژه های عمرانی شهرداری برازجان با استارت 10 پروژه به صورت همزمان
 • دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر، کشتارگاه هنرمندان هستند/ نداشتن بودجه بهانه است
 • تنها امیدواری باقی مانده
 • نرخ بیکاری در دشتستان باید کاهش یابد/ لزوم مهارت‌افزایی جوانان
 • اَیُهاٰ النّاس، دشتستان سرخ گون است!
 • دشتستان جوانان مستعدی در ورزش پاراگلایدر دارد/ حس و حال پرواز قابل توصیف نیست
 • غلامحسین کفایی
 • چشم اسفندیار انتصابات
 • .: kahdooei حدود 14 ساعت قبل گفت: با سلام. بسیار عالی. ...
 • .: شهروند دیلمی حدود 15 ساعت قبل گفت: با گذشت چندین ماه ...
 • .: فاطمه از دریا دیلم حدود 15 ساعت قبل گفت: افرادی که از عهده ...
 • .: گرگومخالو 1 روز قبل گفت: از جاده مرگ با ...
 • .: گرگومخالو 1 روز قبل گفت: بعضیا از همین اسم ...
 • .: گرگومخالو 1 روز قبل گفت: منظورش به خودشه ها. ...
 • .: معلم دیلمی از دریا دیلم 1 روز قبل گفت: حدود سه سال است ...
 • .: علیرضا مکیان حدود 2 روز قبل گفت: دمشون گرم ...
 • .: صادق حدود 2 روز قبل گفت: گل گفتی دکتر چقدر ...
 • .: جواد حدود 2 روز قبل گفت: سلام علیکم امیدواریم از ...