امروز: شنبه 03 آبان 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 07 مهر 1399 - 11:24

اتحادخبر: معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: توزیع واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی آغاز شده و در داروخانه‌ها هم بزودی توزیع می‌شود.

اتحادخبر: معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: توزیع واکسن آنفلوانزا در مراکز بهداشتی آغاز شده و در داروخانه‌ها هم بزودی توزیع می‌شود.

واکسن آنفلوانزا به زودی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود

به گزارش ایرنا؛ دکتر نادر توکلی افزود: واکسن آنفلوانزا در ۲ مرحله وارد کشور می شود که مرحله اول آن حدود ۱.۵ میلیون دوز وارد کشور و توزیع آن هم آغاز شده است، مرحله دوم هم وارد چرخه توزیع می شود. 

 

وی تصریح کرد: این واکسن در مرحله اول در اختیار گروه های پرخطر مانند زنان باردار، افراد دارای بیماری زمینه ای و کادر پزشکی قرار می گیرد که برخی افراد مانند زنان باردار و کارکنان بیمارستان ها به صورت رایگان این واکسن را دریافت می کنند.


معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: هنوز زمان طلایی برای تزریق واکسن وجود دارد و در مرحله دوم هم این واکسن در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد تا در دسترس نیازمندان به این واکسن قرار گیرد و به عبارتی نگرانی از بابت توزیع این واکسن وجود ندارد.  

 

به گزارش ایرنا، دکتر مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هم امروز اعلام کرد: در روز شنبه پنجم مهر حدود نیمی از مقدار تعیین شده واکسن آنفلوانزا (تخصیص ۱.۵ میلیون دوز ) به معاونت بهداشت وزارت بهداشت تحویل داده شد که بلافاصله با هماهنگی قبلی، توزیع در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز شد. روند تحویل واکسن به سردخانه مرکزی واکسن در روز ۶ و ۷ مهر نیز ادامه دارد و به همین شکل توزیع به استان ها و شهرستان ها استمرار خواهد داشت.

 

۲۰ تا ۲۵ درصد دانش آموزان تهرانی حضور فیزیکی در مدارس دارند 


توکلی همچنین در پاسخ به سوالی درمورد میزان حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس، گفت: ارزیابی انجام شده در شهر تهران، نشان می دهد که میزان حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس بین ۲۰ تا ۲۵ درصد است، در حالی که در شهرستان های اطراف تهران این درصد مقداری بیشتر است.


وی ادامه داد: استانداردهایی تعیین شده تا مدارس بتوانند به شکل حضوری به دانش آموزان خدمت ارایه کنند که رعایت آنها بسیار مهم است. طبق این اصول مدرسه ای که می خواهد به شکل حضوری کلاس ها را برگزار کند باید پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت کند.


توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از استانداردهای وضع شده را حضور کارشناس بهداشتی برای دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کمتر از ۱۰ سال اعلام کرد و گفت: مدارس باید اتاقی را برای نگهداری دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا در نظر بگیرند تا این افراد با سایر دانش آموزان در تماس نباشند.
وی افزود: در صورتی که دانش آموزی دارای علایم بیماری مانند سرفه، گلودرد و تب باشد، باید در این اتاق نگهداری و در اسرع وقت تحویل والدین شود تا در صورت مبتلا بودن، روند درمان آنان آغاز شود.


وی به والدین توصیه کرد دانش آموزانی که دارای علایمی مانند سرفه، گلودرد و تب هستند را به هیچ وجه به مدرسه نفرستند و اظهارداشت: آنها باید در خانه استراحت کنند تا پس از گذران دوران نقاهت و به دست آوردن بهبودی کامل به مدرسه بروند.


معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: مدارسی که استانداردهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، حضور دانش آموزان به خصوص کمتر از ۱۰ سال منطقی نیست.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • استارت طرح آوای ورزش در همسایگی در شهر برازجان / تصاویر
 • سه قطعه كوتاه هارمونيك به بهانه پرواز استاد شجريان
 • یک بوشهری عضو هیأت مدیره هولدینگ شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی کشور شد
 • نوبت دهی شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو در بوشهر اینترنتی شد
 • کاهش اقدام به خودکشی در دشتستان / ۱۷۰۰ دانش آموز بی بضاعت نیازمند تبلت / افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی
 • تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری ست
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی به مناطق قرمز استان
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • معرفی مداحان برازجانی(5)
 • عملیات اجرایی پروژه بوستان روستای قلعه سفید دشتستان آغاز شد/ تصاویر
 • به بهانه شماره ۱۱۱۱ اتحاد جنوب
 • گزارش تصویری/رعایت پروتکل های بهداشتی در بازار روز برازجان
 • پاکسازی حاشیه کانال B واقع در شبکه آب پخش/تصاویر