امروز: سه شنبه 29 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 06 مهر 1399 - 08:17
استاندار بوشهر:

اتحاد خبر: استاندار بوشهر گفت: در مجموع ۵۸ درصد پروتکل‌ها در این استان رعایت می‌شود که رضایت بخش نیست. به گزارش اتحاد خبر، عبدالکریم گراوند روز شنبه در همایش تجلیل از تلاشگران عرصه بهداشت و درمان استان بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و شهدای عرصه سلامت اظهار کرد: ایثار و فداکاری پزشکان و کادر درمان در ...

اتحاد خبر - مهشید شهنه مطلق: استاندار بوشهر گفت: در مجموع ۵۸ درصد پروتکل‌ها در این استان رعایت می‌شود که رضایت بخش نیست.

به گزارش اتحاد خبر، عبدالکریم گراوند روز شنبه در همایش تجلیل از تلاشگران عرصه بهداشت و درمان استان بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و شهدای عرصه سلامت اظهار کرد: ایثار و فداکاری پزشکان و کادر درمان در ماه های گذشته وصف ناپذیر و شایسته تقدیر است.

گراوند گفت: نمونه این اتفاق تنها در دوران دفاع مقدس دیده شد در آن مقطع نیز که در سختی و دشواری سنگین قرار داشتیم عده ای داوطلبانه رفتند تا ایران و جامعه ایرانی محفوظ بماند و این اتفاق یکبار دیگر در دوره مقابله با کرونا به نام کارت پزشکی و درمانی ثبت شد.وی افزود: این بیماری به طور جدی جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار داده و همچنین در موج سوم آن شمار مبتلایان نسبت به دو موج اول افزایشی خواهد بود.

استاندار بوشهر موفقیت و پیروزی در جنگ هشت سال دفاع مقدس را همراهی و همدلی مردم دانست و خاطر نشان کرد: امروز هم در جبهه سلامت اگر بخواهیم موفق شویم راهی به همراهی و هم افزایی همه اقشار جامعه نیاز داریم تا وضعیت بهداشت و نظام سلامت به نحو مطلوب می رسد.

گراوند با اشاره به اینکه رعایت پروتکل ها در استان بوشهر رضایت بخش نیست اظهار کرد: در مجموع ۵۸ درصد پروتکل‌ها در این استان رعایت می‌شود و ۷۰ درصد مردم استان بوشهر از ماسک استفاده می کنند ولی به طور کلی پروتکل های بهداشتی که می تواند مبنایی برای سنجش عملکرد و گذر از این شرایط باشد میانگین قابل قبولی نیست.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را باید در دستور کار قرار داد گفت: امروز استفاده از ماسک به عنوان یک واکسن محسوب می شود و اکنون در حوزه واکسن کرونا هیچ درمانی وجود ندارد.

گراوند با تاکید بر استفاده از ماسک و موارد بهداشتی افزود: با عدم رعایت استفاده از ماسک‌ زدن‌ و فاصله گذاری اجتماعی تعداد مبتلایان به کرونا و فوتی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: در فصل پاییز چنانچه جامعه دچار بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا شود هزینه های سختی بر آن تحمیل می شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت های بهداشتی استان بوشهر تقویت خواهد شد، گفت: با استفاده از ظرفیت بیمارستان سپاه و نیروهای مسلح و احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی در این استان زیرساخت های بهداشت و درمان توسعه می باید.

گراوند ادامه داد: امکانات و زیرساخت‌ های بیمارستانی استان بوشهر به خوبی تقویت شده و در برخی مواقع اگر همه امکانات درمانی فراهم باشد ولی با این‌ وجود باز هم رعایت نکردن پروتکل بهداشتی شرایط را برای مردم دشوار خواهد کرد.

وی همچنین‌ از تلاش های کادر درمانی استان بوشهر در راستای مقابله با ویروس کرونا به صورت ویژه قدردانی و تشکر کرد.

فرماندار دشتستان گفت: دو هزار و ۶۰۲ مبتلا به کرونا در شهرستان دشتستان و ۱۲ هزار و ۲۴۰ نفر مبتلا در سطح استان داریم.

فتح الله نوروزی اظهار کرد: در حوزه کنترل ویروس کرونا اقدامات خوبی در سطح شهرستان دشتستان انجام شده و ظرفیت شهرداری ها و شوراها استفاده می‌شود.وی افزود: طرح شفا یعنی شست و شوی دست، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را برای پیشگیری از این بیماری باید به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.

در پایان این نشست رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از برخی تلاشگران عرصه سلامت حوزه دشتستان تقدیر به عمل آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • استارت طرح آوای ورزش در همسایگی در شهر برازجان / تصاویر
 • سه قطعه كوتاه هارمونيك به بهانه پرواز استاد شجريان
 • یک بوشهری عضو هیأت مدیره هولدینگ شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی کشور شد
 • تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری ست
 • نوبت دهی شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو در بوشهر اینترنتی شد
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • شانس حتی خوب مُردن هم گذشت
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی به مناطق قرمز استان
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • معرفی مداحان برازجانی(5)
 • عملیات اجرایی پروژه بوستان روستای قلعه سفید دشتستان آغاز شد/ تصاویر
 • به بهانه شماره ۱۱۱۱ اتحاد جنوب
 • پاکسازی حاشیه کانال B واقع در شبکه آب پخش/تصاویر