امروز: پنجشنبه 03 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 شهريور 1399 - 08:21
تا پایان سال جاری

اتحادخبر:  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: هم‌اکنون ۲۱ هتل در این استان در دست احداث است که تا پایان سال جاری از این شمار ۹ هتل با یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

اتحادخبر:  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: هم‌اکنون ۲۱ هتل در این استان در دست احداث است که تا پایان سال جاری از این شمار ۹ هتل با یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

۹ هتل با یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی در بوشهر افتتاح می‌شود

به گزارش ایرنا، محمدحسین ارسطوزاده روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این ۹ مرکز اقامتی شامل چهار هتل پنج، سه و یک ستاره و  پنج هتل سنتی است و برای احداث آنها ۲ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دست انجام است که ۵۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از طریق تسهیلات توسعه زیرساخت های گردشگری تامین شده‌است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر اضافه کرد: با بهره‌برداری از این زیرساخت‌ها برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین با افتتاح این هتل‌ها ۳۶۸ اتاق و  یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی به زیر ساخت‌های گردشگری استان افزوده‌است و می‌تواند جهش خوبی در زمینه کیفیت بخشی به اسکان گردشگران و مسافران در استان ایجاد کند و میزان رضایتمندی آنان را بالا ببرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: مهمترین این پروژه‌ها هتل ۵ ستاره پتروجم شهرستان کنگان است که در کنار ساحل با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال در دست ساخت است و با بهره‌برداری از آن یکهزار تخت اقامتی  به تخت‌های این استان افزوده می‌شود.

ارسطوزاده یادآورشد: در زمان حاضر ۲۰ هتل و هتل آپارتمان در استان بوشهر فعال هستند و در مجموع هتلینگ استان با ۶۸۳ اتاق و یکهزار و ۵۳۷ تخت در این زمینه فعالیت می‌کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین کشتی تفریحی لیان در سه طبقه به طول ۳۳ متر و عرض هشت متر با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دست ساخت است که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهارداشت: گردشگری دریایی یکی از با مهمترین پتانسیل‌های گردشگری در استان بوشهر است و می‌تواند تضمین کننده رونق اشتغال در این استان باشد.

 

ارسطو زاده گفت: در زمان حاضر تنها در مرحله ساخت این کشتی برای ۱۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده‌است.

وی افزود: در مجموع ۸۰ پروژه با ۲ هزارو ۷۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزههای تخصصی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر فعال است که کار مستند نگاری از روند اجرای آنها آغاز شده‌است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اضافه کرد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش گردشگری است. 

 

ارسطوزاده ادامه داد: همچنین در حوزه میراث فرهنگی نیز هشت پروژه شامل مرمت و ساماندهی بافت قدیم شهر بوشهر با حجم سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال فعال است.

 

وی بالا بردن حجم تولید در صنایع دستی را مصداق بارز رونق و جهش تولید دانست و گفت: صنایع دستی فاخر استان یکی از بهترین موارد کمک کننده در زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید است که با چهار پروژه و سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریال فعال است و امیدواریم با راه‌اندازی سرای صنایع دستی رشیدی و بازارچه صنایع دستی مبارکی به این حوزه  کمک شود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تاکید کرد: دلیل عمده این مستند نگاری‌ها انعکاس فعالیت‌ها و آشنایی مردم استان با روند کار پروژه‌ها است و امیدواریم اتمام آنها به رونق اشتغال و اقتصاد استان کمک کند.

ارسطوزاده بیان کرد: ۱۲ پروژه نیز براساس ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار خواهد شد که شامل مرمت و بهره برداری از عمارت ها و قلعه‌ها  است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • توپخانه طنز
 • درباره امام حسین (ع) و واقعه ی کربلا
 • محمد جواد فخرایی هم آسمانی شد
 • آسمان بار امانت نتوانست کشید