امروز: يکشنبه 06 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 شهريور 1399 - 08:57
مجری نیروگاه اتمی بوشهر:

اتحادخبر:  مجری و مدیر طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: عملیات خاکبرداری واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر به ۸۰ درصد رسید.

اتحادخبر:  مجری و مدیر طرح نیروگاه اتمی بوشهر گفت: عملیات خاکبرداری واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر به ۸۰ درصد رسید.

خاکبرداری واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر به ۸۰ درصد رسید

به گزارش مهر، مسعود نصوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اجرای پروژه واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر تلاش بی‌وقفه در حال انجام است و روند کار مطلوب است.

 

وی مجموع پیشرفت این پروژه را هشت درصد اعلام کرد و ادامه داد: این پروژه دارای دو میلیون مترمکعب خاکبرداری و دو میلیون مترمکعب خاک‌ریزی است که تاکنون ۸۰ درصد عملیات خاکبرداری و ۵۰ درصد عملیات خاک‌ریزی انجام شده است.

 

مجری و مدیر طرح نیروگاه اتمی بوشهر میزان پیشرفت بتن‌ریزی فونداسیون ساختمان اصلی رآکتور واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر را ۸۲ درصد اعلام کرد و افزود: تحکیم بستر خاک با روش در واحد دوم ۱۰۰ درصد و در واحد سوم ۸۰ درصد اجرا شده است.

 

هیچ توقفی در پروژه نداریم

 

وی با اشاره به اینکه هیچ توقفی در روند ساخت نیروگاه اتمی بوشهر صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: تحریم‌ها، مسائل مالی، کرونا و… مانعی برای توقف این پروژه نبوده است.

 

نصوری از فعالیت دو هزار نیروی کار از ۱۰ شرکت ایرانی در اجرای پروژه ساخت ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای بوشهر خبر داد.

نیروگاه اتمی بوشهر برای ساخت و بهره‌برداری از سه واحد راکتور اتمی در نظر گرفته شده است که هم اکنون واحد نخست آن با ۱۰۰۰ مگاوات الکتریک در مدار تولید برق است.

 

واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی در محدوده ۷۰ هکتاری احداث می‌شود.

عملیات بتن‌ریزی راکتور دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر ۱۹ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ با حضور مدیران انرژی اتمی ایران و روسیه آغاز شد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها