امروز: پنجشنبه 03 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 شهريور 1399 - 21:36
اختصاصی اتحاد خبر

اتحاد خبر: اتحاد خبر: ساحل تنگستانی رییس شورای اسلامی شهر برازجان در نامه ای خطاب به مسئولان شهرستان دشتستان نسبت به خاکبرداری اطراف آرامگاه شهید میرزا محمدخان برازجانی واکنش نشان داد.  در این نامه آمده است:  این روزها اخباری مبنی بر انجام عملیات عمرانی و خاکبرداری در کنار مقبره ی شهید میرزا محمد خان برازجانی ملقب به غضنفرالسلطنه ....

 واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه

اتحاد خبر: ساحل تنگستانی رییس شورای اسلامی شهر برازجان در نامه ای خطاب به مسئولان شهرستان دشتستان نسبت به خاکبرداری اطراف آرامگاه شهید میرزا محمدخان برازجانی واکنش نشان داد.  در این نامه آمده است:

 

فرماندار محترم شهرستان دشتستان

ریاست محترم اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دشتستان
ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتستان

با سلام


 این روزها اخباری مبنی بر انجام عملیات عمرانی و خاکبرداری در کنار مقبره ی شهید میرزا محمد خان برازجانی ملقب به غضنفرالسلطنه شنیده شده است که جای نگرانی دارد. خاکبرداری غیر اصولی باعث می گردد در آینده ای نه چندان دور شاهد خسارات فراوانی به آرامگاه و بنای یادبود این مبارز دلیر ضد استعمار، ادیب و شاعر بزرگ برازجان و دشتستان باشیم.
از آنجا که اداره کل اوقاف و امور خیریه به عنوان مجری این طرح و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متولی حفظ تاریخی ومیراث معنوی این دیار می باشد و در این رابطه مسئولیت دارند خواهشمند است ضمن توقف سریع عملیات خاکبرداری، اقدامات لازم را ابلاغ نموده و مقبره ای فاخر در شان این شهید گرانقدر احداث نمایند.
همچنین انتظار می رود فرماندار محترم شهرستان دشتستان نیز به عنوان نماینده عالی دولت در دشتستان نگاه ویژه ای به این مهم داشته باشند تا حرمت این شهید مبارزه با استعمار و استبداد برای آیندگان محفوظ بماند.

 

 

ساحل تنگستانی
 نماینده مردم شریف در شورای اسلامی شهر برازجان

 

اتحاد خبر: آرامگاه میرزا محمدخان برازجانی ملقب به غضنفرالسلطنه در جوار امامزاده شاه محمد فیروز معروف به شاه پسر مرد (ع)  در قله ی کوه اسود بوشکان و در نزدیکی روستایی به نام "شاه پسر مرد " در بخش بوشکان شهرستان دشتستان قرار دارد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/06/29 - 08:51
0
1
جای نگرانی وتاسف است که با بودن این همه زمین در اطراف امام زاده شاه پسرمرد ، برای یک دیوار کشی ساده ، به مقبره یک شهید راه وطن بخصوص دشتستان آسیب برسد شهید میرزا محمد خان با 300 نفر تفنگچی جهت بیرون راندن قشون انگلیس دربوشهر وخلیج فارس عازم سربست چغادک شد ومدت 4 سال بطور پراکنده با سپاه انگلیس در نبردبود و بعد از جنگ مدتی درشیر از بازداشت بود تا ا ینکه سرانجام در زمان رضاشاه علیه ایشان قیام نمود وبه شهادت رسید شهید میرزا محمد خان خدمات ارزشمندی در شهر برازجان ودشتستان انجام داده است.
باتشکر فراوان از ریاست محترم شورای شهربرازجان خانم تنگستانی
1399/06/28 - 20:30
0
1
با سپاس از سرکار خانم تنگستانی
جای بسی تاسف دارد این گونه اقدامات بدون فکر
از تعصب وغیرت سرکار خانم تنگستانی نسبت به دشتستان و سردار مبارز دشتستان که نمادی از شجاعت و ایثار در مقابل استعمار انگلیس و استبداد رضاشاهی مردم دشتستان بوده است کمال تشکر و قدردانی میشود
گروهی ازمردم دشتستان
1399/06/25 - 09:34
0
1
خیلی خوبه که به میراث فرهنگی شهر حساس باشید. این حس مسئولیت پذیری رو ادامه بدید تا همیشه
1399/06/24 - 15:06
1
2
سرنوشت شورا همه عاقبت مثل بوشهر میشید.
مکاتبه راحت هست ولی عمل سخت است خانم تنگستانی.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها