امروز: پنجشنبه 03 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 شهريور 1399 - 13:12
پایانی بر یک دغدغه تحصیلی؛

اتحاد خبر : به دنبال پیگیری های اتحادخبر با توجه به آغاز رایزنی ها برای گرفتن کد مستقل مشکل پذیزش دانش آموزان مدرسه زینب کبری سعدآباد در پایه های هشتم و نهم برطرف می شود.به گزارش اتحاد خبر، در اولین روز از بازگشایی مدارس تعداد زیادی از اولیاء دانش آموزان پایه هشتم و نهم مدرسه زینب کبری سعدآباد دشتستان در اعتراض به تصمیم اداره آموزش...

اتحاد خبر - مهشید شهنه مطلق: به دنبال پیگیری های اتحادخبر با توجه به آغاز رایزنی ها برای گرفتن کد مستقل مشکل پذیزش دانش آموزان مدرسه زینب کبری سعدآباد در پایه های هشتم و نهم برطرف می شود.به گزارش اتحاد خبر، در اولین روز از بازگشایی مدارس تعداد زیادی از اولیاء دانش آموزان پایه هشتم و نهم مدرسه زینب کبری سعدآباد دشتستان در اعتراض به تصمیم اداره آموزش و پرورش سعدآباد مبنی بر نمونه کردن این دبیرستان و سرگردانی تعداد زیادی از دانش آموزان این دو پایه تجمع کردند و خواستار رفع این مشکل و ماندن دانش آموزان خود در این مدرسه تا پایان دوره تحصیلی شدند.

مادر فاطمه که دانش‌ آموز پایه نهم است از دغدغه‌های این روزهای تحصیل دانش‌ آموزش به خبرنگار اتحاد خبر می‌گوید: دو روز از بازگشایی مدارس می گذرد و هنوز برای ثبت نام دخترم بلاتکلیف هستم و بسیار این اتفاق من و دخترم را نگران کرده چراکه هیچکس به فکر فرزندان ما در پایه هشتم و نهم نیست.

ولی زهرا که زنی ۴۸ ساله بود نارضایتی خود را اینگونه شرح داد: به ما می گویند به سایر مدارس رجوع کنید تا فرزندان شما را ثبت نام کنند ولی سایر مدارس ظرفیت کافی برای پذیرش و ثبت نام فرزندان ما را ندارند.مادر محبوبه دیگر دانش آموز سعدآبادی که از شرایط پیش آمده بسیار ناراحت بود، ضمن اشاره و تکرار نارضایتی ها از سوی اولیا خواستار چاره ای برای حل این مشکل شد تا در این روز های کرونایی، اولیای دانش آموزان تردد کمتری به مدارس مختلف داشته باشند.

*خانواده‌های سعدآبادی دغدغه ثبت نام در مدرسه زینب کبری نداشته باشند*
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش اداره کل استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار اتحاد خبر اظهار کرد: امسال با اعلام اداره کل آموزش و پرورش، سعدآباد از جمله مناطقی بود که درخواست مدرسه نمونه در دوره اول متوسطه برای جنسیت دخترانه کرد.

حسین درتاج با بیان اینکه برای مدرسه نمونه باید فضای جداگانه در نظر گرفت، گفت: سعدآباد مجوز مدرسه نمونه دخترانه متوسطه اول دارد و دانش آموزان متوسطه اول در پایه هفتم بدون برگزاری آزمون و براساس امتیازات مکتسبه در شیوه نامه پذیرش می شوند.

وی افزود: امسال با توجه به ظرفیت محدود سایر مدارس سعدآباد در جنسیت دخترانه فرصتی در اختیار دانش آموزان پایه های هشتم و نهم قرار داده شد تا بتوانند به عنوان دانش آموز عادی به شکل صمیمی در فضای مدرسه نمونه به تحصیل بپردازند.

درتاج تصریح کرد: دانش آموزان پایه هشتم و نهم در مدرسه عادی و پایه هفتم در مدرسه نمونه دولتی اما در یک فضا تحصیل می کنند و مدرسه عادی ضمیمه مدرسه نمونه دولتی می شود.معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش اداره کل استان بوشهر گفت: با این وجود جای هیچگونه نگرانی برای اولیای دانش آموزان پایه های هشتم و نهم وجود ندارد و وظیفه ما به عنوان آموزش و پرورش این است که فضا را برای استقرار دانش آموزان فراهم کنیم.

درتاج خاطر نشان کرد: ما با استقرار پایه هشتم و نهم به شکل ضمیمه در مدرسه نمونه برای امسال موافقت داریم و دانش آموزان تحت عنوان مدرسه عادی ضمیمه مدرسه نمونه دولتی تحصیل می کنند.

*دانش آموزان پایه هشتم و نهم در مدرسه زینب کبری می مانند*
مدیر آموزش و پرورش سعدآباد در گفتگو با اتحاد خبر در این خصوص گفت: مسئله مدرسه نمونه یکی از امتیازهایی است که در هر منطقه باعث رشد و ارتقا شاخصه های آموزش و پرورش می شود.

اسماعیل علی پور افزود: با توجه به طرح بحث‌ هایی در خصوص فضای آموزشی موردنیاز پایه‌ های هشتم و نهم، ما اعلام کردیم فضای آموزشی جداگانه برای این دانش آموزان وجود ندارد و این دانش آموزان باید در همین مدرسه (زینب کبری) بمانند.

وی ادامه داد: تمام نگرانی و تلاش ما این است که دانش آموزان پایه هشتم و نهم را در همین مکان و فضای آموزشی نگه داریم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/06/18 - 14:12
0
0
امیدواریم پاسکاریا تموم بشه و بتونیم بچمون تو همین مدرسه نزدیک خونمون ثبت نام کنیم ولی تعداد دانشاموزاش زیاد نشه که همه کرونا بگیریم.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • توپخانه طنز
 • درباره امام حسین (ع) و واقعه ی کربلا
 • محمد جواد فخرایی هم آسمانی شد
 • آسمان بار امانت نتوانست کشید