امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 شهريور 1399 - 10:58

اتحادخبر:  دادگاه رسیدگی به اتهامات دو تن از متهمان اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز برگزار شد.

اتحادخبر:  دادگاه رسیدگی به اتهامات دو تن از متهمان اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز برگزار شد.

محاکمه دو متهم فرار مالیاتی و پولشویی در شیراز

به گزارش ایسنا؛ جلسه رسیدگی به اتهامات ۲ متهم به اخفای درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی، با تصدی قاضی امیر بذرگر دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز و با حضور متهمان و وکلای آنان، نماینده دادستان و نمایندگانی از اداره کل امور مالیاتی فارس، به شکل علنی برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری فارس، قاضی محمد اسدی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز، در ابتدای این جلسه دادگاه، ضمن قرائت کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز،  از دادگاه رسیدگی کننده مجازات قانونی را خواستار شد.

 

دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز نیز در این حلسه در خصوص جرائم متهمان ردیف اول و دوم این پرونده گفت: متهم ردیف اول ک. ع، که پیش از این دارای سمت سازمانی نیز بوده است، در این پرونده متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان، پولشویی به مبلغ ۲ میلیارد و ۳۸۷ میلیون تومان و همچنین اخلال در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی ارز است.

 

قاضی امیر بذرگر به تشریح دیگر اتهامات متهم ردیف اول از جمله احتکار عمده خودرو و خرید و فروش غیرقانونی و خارج از شبکه ارز پرداخت و گفت: متهم پرونده در زمان التهاب بازار ارز، مبلغ بیش از  دو میلیار و یکصد و شصت و شش میلیون تومان و همچنین بابت احتکار خودرو بیش از ۲۲۱ میلیون تومان به بیت المال ضرر و زیان وارد کرده و از دیگر اتهامات او نیز فروش غیرقانونی ارز و  دریافت ربا به مبلغ بیش از یکصد و هشتاد و هفت هزار دلار آمریکا است.

 

او افزود: متهم ردیف دوم پرونده، متهم به اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار است.

 

دادرس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز خاطرنشان کرد: متهم ردیف دوم، صاحب امتیاز نمایندگی خودرو بوده و با همکاری برخی از مدیران و متهم ردیف اول در زمان التهاب بازار خودرو و در وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور و در شرایطی که خرید یک دستگاه خودرو از کارخانه برای مردم آرزوی دست نیافتنی بوده؛ سبدهای چند صد تایی خودرو خریداری کرده است.

 

او افزود: این مته  با اخلال غیرعمده در نظام اقتصادی و تولیدات مورد نیاز کشور از طریق خرید و فروش و احتکار عمده خودرو در زمان ملتهب بودن بازار، مبلغ بیش از  ۵۳۵ میلیون تومان و همچنین با پولشویی تقسیط شده جمعاً به مبلغ ۵۳۵ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان به بیت المال زیان وارد کرده و همچنین متهم به فرار مالیاتی به مبلغ بیش از ۷۷۲ میلیون تومان است.

 

به گفته این مقام قضایی و بر اساس تحقیقات مقدماتی انجام شده توسط شعبه ۱۰ بازپرسی و ادله و شواهد و اظهارات متهمین و اقرارات و نظریات ذکر شده از سوی هیئت ۳ نفره کارشناسان رسمی دادگستری، یکی از صرافان شیراز که فراری‌ست، بیش از ۱۷۴ هزار دلار آمریکا به متهمین ردیف اول و دوم پرداخت کرده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • اضافه شدن 4 فوتی جدید در اثر کرونا /۳۰۷ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • طرز تهیه تست فرانسوی؛ صبحانه‌ای بی‌نظیر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۲
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • چگونه زوج عاشق و خوشبخت بمانیم؟
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • ورودی داروخانه‌های بوشهر برای ورود معلولان مناسب‌سازی می‌شود
 • تقدیر از آتش‌نشانان در روز ملی آتش‌نشانی/تصاویر