امروز: سه شنبه 29 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 شهريور 1399 - 09:58

اتحادخبر: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اعلام جزییات مصوبه هیات وزیران در زمینه افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران، تصویب این موضوع را بیانگر اهمیت کارآمدی مدیریت شهری برای دولت عنوان و ابراز امیدواری کرد که این مصوبه زمینه انگیزه بیشتر و دلگرمی شهرداران و کارکنان خدوم شهرداری ها و تامین آتیه آنها را فراهم کند.

اتحادخبر: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اعلام جزییات مصوبه هیات وزیران در زمینه افزایش حقوق کارکنان شهرداری ها و شهرداران، تصویب این موضوع را بیانگر اهمیت کارآمدی مدیریت شهری برای دولت عنوان و ابراز امیدواری کرد که این مصوبه زمینه انگیزه بیشتر و دلگرمی شهرداران و کارکنان خدوم شهرداری ها و تامین آتیه آنها را فراهم کند.

جزییات افزایش حقوق کارکنان شهرداری‌ها و شهرداران اعلام شد

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد افزود: از آنجایی که نیروی انسانی در شهرداری ها عامل اصلی و تاثیرگذاردر توسعه شهر، اداره مطلوب شهر، پاسخ به انتظارات مردم، تامین درآمدهای پایدار محسوب می شود، از این فراهم کردن افزایش بهره وری نیروی انسانی با توانمندسازی منابع انسانی و کارکنان موجود در شهرداری ها حائز اهمیت است و یکی از اولویت های اصلی حوزه کاری وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال های اخیر سعی و تلاش برای رفع مشکلات چندین ساله منابع انسانی شهرداری ها بوده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم و اساسی در این عرصه، ترمیم حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها بود، افزود: با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش هایی که برای حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های دولتی از سال ۸۸ به بعد صورت پذیرفته، برای کارکنان شهرداری ها لحاط نشده و آنها از این مزایا بهره مند نشده اند.

 

جمالی نژاد در ادامه اظهار کرد: از این رو با پیگیری های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال های ۹۷ و ۹۸ دو پیشنهاد اصلاح آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران و اصلاح فوق العاده جذب و بهبود حقوق و مزایای کارکنان شهرداریها تقدیم دولت شد.

وی ادامه داد: دولت در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال ۹۸ با افزایش۳۰درصدی فوق العاده جذب شهرداران و کارکنان شهرداری ها موافقت کرد، لیکن با توجه به بررسی های به عمل آمده مشخص شد که با افزایش حقوق کارکنان دستگاههای دولتی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، شکاف میان حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها و دستگاه های دولتی مجددا افزایش یافته است.

 

جمالی نژاد افزود: از این رو با توجه به اهمیت موضوع، در انتهای سال ۹۸ پیشنهادهای جدید مبنی بر افزایش فوق العاده جذب، برقراری فوق العاده خاص و افزایش فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت شهرداران و کارکنان شهرداری ها به سازمان امور اداری و استخدامی کشور منعکس و این موضوعات در جلسات مکرر کارشناسی و مدیریتی بررسی و سپس در شورای حقوق و دستمزد با اصلاحاتی به  تایید رسید.

وی خاطرنشان کرد: در مصوبه هیات وزیران، سقف فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری های سراسر کشور و شهرداران، "به استثنای شهرداری تهران"، تعیین شده است و بر اساس آن سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های با درجات یک، دو و سه ۱۶۵ درصد و کارکنان این شهرداری ها ۱۶۰ درصد افزایش می یابد.

 

جمالی نژاد افزود: سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های دارای درجه چهار ۱۷۰ درصد و کارکنان آن ۱۶۵ درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه پنج ۱۷۵ درصد و کارکنان آن ۱۷۰ درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه شش ۱۸۰ درصد و کارکنان آن ۱۷۵درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه هفت ۱۸۵ درصد و کارکنان آن ۱۸۰ درصد افزایش می یابد.

 

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: همچنین سقف فوق العاده جذب شهرداران شهرداری های دارای درجه هشت ۱۹۰ درصد و کارکنان آن ۱۸۵ درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه نه ۱۹۵ درصد و کارکنان آن ۱۹۰ درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه ده ۲۰۰ درصد و کارکنان آن ۱۹۰ درصد، شهرداران شهرداری های دارای درجه یازده ۲۰۵ درصد و کارکنان آن ۱۹۵ درصد و شهرداران شهرداری های دارای درجه دوازده ۲۱۰ درصد و کارکنان آن ۱۹۵درصد افزایش می یابد.

 

جمالی نژاد اضافه کرد: سقف فوق العاده جذب رییس اداره در تمامی شهرداری ها ۱۵۸درصد، کارشناس در تمامی شهرداری ها ۱۴۸درصد و سایر مشاغل در شهرداری ها ۱۲۸درصد افزایش می یابد و سقف فوق العاده جذب مدیرکل و مدیران منطقه در شهرداری های دارای درجات هشت تا دوازده ۱۷۸درصد و معاون مدیرکل و مدیریت ها در شهرداری های دارای درجات هفت تا دوازده ۱۶۸درصد افزایش می یابد.

 

وی گفت: فوق العاده جذب مورد عمل کارکنان شهرداری تهران به میزان حداکثر۳۰درصد پس از اعمال افزایش موضوع تصویب نامه شماره  ۱۵۱۳۳۹/ت ۵۷۴۴۲ه مورخ ۱۳۹۸.۱۱.۲۷ افزایش می یابد.

وی اظهار کرد: مبنای محاسبه فوق العاده جذب شهرداران، موضوع بند(الف) ماده(۲) آیین نامه حقوق ومزایای شهرداران موضوع تصویب نامه شماره ۳۵۱/ت ۱۱۱ ه مورخ ۱۳۷۰.۴.۱ با اصلاحات بعدی آن، از "حقوق مبنا و فوق العاده شغل" به "حقوق، فوق العاده شغل و تفاوت تطبیق حداقل حقوق" اصلاح  می شود.

رییس سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: به موجب مصوبه اخیر هیات وزیران، برقراری فوق العاده خاص به کارکنان رسمی و پیمانی شهرداری ها و شهرداران، به استثنای شهرداری تهران، تا سقف ۲۰ درصد مجموع "حقوق و فوق العاده شغل و فوق العاده جذب" با تایید وزیر کشور مجاز است.

جمالی نژاد اضافه کرد: به موجب تبصره ماده فوق الذکر، کارکنان پیمانی که از فوق العاده مخصوص استفاده می کنند، مجازند صرفا از "افزایش فوق العاده جذب و فوق العاده خاص" موضوع این تصویبنامه یا "فوق العاده مخصوص" براساس ضوابط قبلی استفاده کنند و استفاده توامان از افزایش های موضوع این تصویب نامه و فوق العاده مخصوص مجاز نیست.

وی افزود: فوق العاده های سه گانه موضوع بندهای (ب)، (پ) و (ت) ماده (۳۹) قانون استخدام کشوری موضوع تصویبنامه شماره ۷۱۱۳/ ت ۱۵۰۳۲ ه مورخ ۱۳۷۴.۶.۱۱ شامل فوق العاده بدی آب و هوا، محرومیت از تسهیلات زندگی و محل خدمت برای کارکنان شهرداری ها و شهرداران به میزان ۱۰۰ درصد افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: به موجب مصوبه هیات وزیران، اعتبار موردنیاز افزایش های موضوع این تصویب نامه از محل اعتبارات پیش بینی شده از محل منابع داخلی شهرداری های مربوط تامین می شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/07/09 - 13:39
0
0
سلام
چرا فوق العاده جذب کارکنان پیمانی موقت شهرداری ها اضافه نشد؟
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • استارت طرح آوای ورزش در همسایگی در شهر برازجان / تصاویر
 • سه قطعه كوتاه هارمونيك به بهانه پرواز استاد شجريان
 • یک بوشهری عضو هیأت مدیره هولدینگ شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی کشور شد
 • تکواندو مصداق احترام، شرافت، سرسختی و شکست ناپذیری ست
 • نوبت دهی شماره‌گذاری و تعویض پلاک خودرو در بوشهر اینترنتی شد
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • شانس حتی خوب مُردن هم گذشت
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • بازگشت محدودیت‌هایی کرونایی به مناطق قرمز استان
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • معرفی مداحان برازجانی(5)
 • عملیات اجرایی پروژه بوستان روستای قلعه سفید دشتستان آغاز شد/ تصاویر
 • به بهانه شماره ۱۱۱۱ اتحاد جنوب
 • پاکسازی حاشیه کانال B واقع در شبکه آب پخش/تصاویر