امروز: پنجشنبه 10 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 مرداد 1399 - 08:58
گفتگو اتحاد خبر با بیمار بهبود یافته مبتلا به کرونا؛

اتحاد خبر: ما در حال زندگی کردن هستیم چه با کرونا و چه بی کرونا! اوایل شیوع این ویروس همه ترسی عجیب از کرونایی ها داشتند تا اینکه همه با روبرو شدن به افراد کرونایی عادت کردیم. روزانه خبرهای زیاد و جدیدی از ابتلای عزیزانمان به کرونا می‌ شنویم. تب این ویروس نه تنها برازجان، استان بوشهر و کشورمان، بلکه کل دنیا را فرا گرفته است. این روزها شاید شنیدن...

اتحاد خبر – مهشید شهنه مطلق: ما در حال زندگی کردن هستیم چه با کرونا و چه بی کرونا! اوایل شیوع این ویروس همه ترسی عجیب از کرونایی ها داشتند تا اینکه همه با روبرو شدن به افراد کرونایی عادت کردیم. روزانه خبرهای زیاد و جدیدی از ابتلای عزیزانمان به کرونا می‌ شنویم. تب این ویروس نه تنها برازجان، استان بوشهر و کشورمان، بلکه کل دنیا را فرا گرفته است. این روزها شاید شنیدن روایت بهبود یافتگان برای ایجاد انگیزه در افراد مبتلا به این ویروس و تجربه آنها برای عبور از این گذرگاه سخت شنیدنی است.


از همین رو پای صحبت یک بیمار بهبود یافته در برازجان نشسته ایم که خانمی ۳۶ ساله و مشاور است.

او کرونا را شکست داده و به زندگی عادی بازگشته است. به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و توصیه های پزشکی با او دیدار نکردم و تلفنی باهم صحبت کردیم.

همسرم پای کرونا را به خانه مان باز کرد

این بانوی ۳۶ ساله ابتدا از چگونگی تشخیص بیماری اش و ابتلای همسرش به کرونا در محل کارش می گوید: او کارمند بانک است و همیشه از ماسک استفاده می کند. همسرم یک روز متوجه شد که مادربزرگ همکارش به کرونا مبتلا شده و همکارش چند روزی سرکار نرفته است. او آزمایش خون داد، سی تی اسکن شد و هیچ مشکلی نداشت. یک روز بعد، دو نفر از همکارانش دچار بدن درد شدید شدند و آزمایش دادند و نتیجه آزمایش آنها مثبت بود. همان روز بانک تعطیل شد و کارمندان آزمایش دادند و برای بهبودی حال یکدیگر به قرنطینه رفتند که مبادا ناقل باشند. همسر من هیچگونه علائمی نداشت، بعد از گذشت ۱۱ روز همه کارمندان آن بانک تست دادند و نتیجه همه مثبت اعلام شد.او روزهایی که همسرش در منزل قرنطینه بود و با نگرانی از خود و فرزندانش محافظت می کرد را شرح می دهد: به دلیل اینکه همسرم دیابتی هست بسیار دلواپسش بودم. او در آن مدت همه پروتکل ها را رعایت می کرد، در خانه از ماسک استفاده می کرد، اتاقش را جدا و ظروف یک بار مصرف استفاده می کرد. در طول این دوران، من و فرزندانم هیچ ارتباطی با او نداشتیم ولی ۱۰ روز بعد پسر ۱۶ ساله ام دچار سردرد شد که بعد از پنج روز رفع شد ولی دختر شش ساله ام دچار دل پیچه شدید شد که ابتدا فکر می کردیم درد آپاندیس است.

با بیماران کرونایی کمی مهربان تر باشیم

این بانو ادامه داد: ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه دخترم تب و دل درد شدید داشت، به بیمارستان رفتیم ولی ما را پذیرش نکردند و گفتند باید به بهداشت مرکزی بروید ولی در بهداشت مرکزی هیچکس نبود، همینطور در درمانگاه تخصصی و ساختمان پزشکان نوید هم تعطیل بود.
فقط مطب یک دکتر باز بود که با ماسک و دستکش مراجعه کردیم ولی بعد از اینکه گفتم همسرم کرونا دارد بدترین برخورد را با ما داشتند که من در اعتراض گفتم: این رفتار شما با ارباب رجوع اصلا صحیح نیست، شما پزشک هستید و ما بیمار. هیچ جایی وجود ندارد که فرزندم را برای معالجه ببرم، دکتر بعد از شنیدن این حرف سکوت کرد و ما را ویزیت کرد.طی یک هفته فرزندم ۳ کیلوگرم کاهش وزن داشت

از او می پرسم: بعد از ویزیت، وضعیت دخترتان چطور بود؟ می گوید: دخترم تا دو روز تب شدید داشت که با پاشویه، شیاف و حتی استامینوفن هم پایین نمی آمد و مدام دل پیچه داشت. بعد از خوب شدن دل پیچه، حدود چهار روز دچار اسهال شد و دفع سیاه عجیبی داشت. با یکی از دکترهای شیراز صحبت کردم، او گفت: کرونا در سیستم گوارش کودکان اختلال وارد می کند، نگران نباشید این علائم دفع و خروج کرونا است. بعد از یک هفته دل پیچه برطرف شد اما دخترم حدود سه کیلوگرم کاهش وزن داشت.

و همچنین می گوید: دخترم گرد او آر اس، شربت تقویتی سانستول و قرص ویتامین دی و پسرم هم قرص یونی زینک بعد از ناهار، قرص ویتامین دی و ویتامین سی مصرف می کرد.

در بدن همسرم کرونا پادتن تشکیل شد

از او می پرسم: چه مدت زمان طول کشید که همسرتان به بهبودی کامل رسید؟ همسرم بعد از ۲۴ روز آزمایش داد و جوابش منفی شد و گفتند که پادتن در بدن همسرم تشکیل شده است.

افزایش میکروب معده در طول دوران بیماری ام

او ماجرای ابتلای خودش به کرونا را اینگونه شرح می دهد و می گوید: من با وجود ارتباط با فرزندانم هیچگونه علائمی نداشتم و با کرونا درگیر نشدم اما یک ماه و نیم بعد از بهبودی همسرم دچار بی حالی و درد در قفسه سینه ام شدم. به پزشک قلب و عروق مراجعه کردم و تست ورزش هم دادم ولی هیچ گونه مشکلی نداشتم و آزمایش خون دادم و متوجه شدم که غلظت خون شدید دارم و "آی جی ام" من مثبت بود و درگیر کرونا نوع حاد شده بودم.
بیست و یک روز در خانه قرنطینه شدم، با فرزندانم در ارتباط بودم اما ماسک سفید در چهره ام خودنمایی می کرد و از اینکه نمی توانستم فرزندانم را ببوسم و به آنها محبت کنم خیلی آزرده خاطر می شدم. به طور مداوم دارو مصرف می کردم، تا چهار روز درد در قفسه سینه داشتم. بعد از بیست و یک روز دوباره آزمایش دادم و همچنان درگیر کرونا بودم، میکروب معده من بشدت زیاد شده بود و دوباره دو هفته در قرنطینه ماندم و بعد از آن آزمایش دادم. همچنان میزان میکروب معده ام بیشتر شده بود ولی میزان کرونا کمتر!! دفعه سوم هم آزمایش دادم و متاسفانه همچنان کرونا مثبت بودم و میکروب معده ام بالاتر رفته بود اما این در حالیست که هیچگونه علائمی نداشتم.از اسفندماه تا کنون خانواده مادری ام را ندیده ام

این فرد مبتلا به کرونا نظر پزشکان در خصوص وضعیت بیماری اش را اینگونه مطرح می کند: یکی از دکترها وقتی ماجرا را شنید و آزمایش ها را دید گفت: این مورد اصلا سند علمی ندارد و درگیری با کرونا دو هفته زمان می برد، شما ناقل نیستید ولی بخاطر امنیت خاطر خودم به پزشکان شیراز مراجعه کردم و بعد از انجام آزمایش خون و سی تی اسکن به من گفته شد که "شما اصلا کرونا نگرفتید و هر لحظه ممکن است مبتلا شوید و بدنتان شدیدا به ویروس حساس شده است." اما از نظر خودم من به کرونا مبتلا شده بودم چون اکثر علائم را داشتم.

از او می پرسم: دانستن اینکه به کرونا مبتلا شدید، تاثیری در روحیه شما داشت؟ سری اول نه ولی سری دوم که آزمایش دادم و دوباره مثبت بودم کمی روحیه ام را باختم شاید دلیلش این باشد که از دوم اسفند تا حالا با خانواده مادریم اصلا ارتباط ندارم و خسته شده ام اما سری سوم با دیدن مثبت بودن نتیجه آزمایش فقط خندیدم.

این خانم ۳۶ ساله می افزاید: حالا برای اینکه دوباره به کرونا مبتلا نشویم در منزل عادی زندگی می کنیم ولی همگی بیرون از خانه کاملا پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنیم و سعی می کنیم از خانه بیرون نرویم.توصیه شما به افرادی که کرونا نگرفته اند چیست؟

این بیماری را جدی بگیریم و از مسافرت و دورهمی گرفتن بپرهیزیم تا بتوانیم به شکل بهتری این وضعیت را مهار و به پایان برسانیم و به فکر پرستاران و پزشکانی که سرمایه های استانمان هستند که برای نجات جان ما در حال پرپر شدن هستند، باشیم.

صحبت پایانی:

کرونایی ها زامبی نیستند، از مردم و پزشکان خواهشمندم مثل زامبی ها با بیماران کرونایی برخورد نکنند تا مخفی کاری شکل نگیرد.
باتوجه به اینکه کرونا بیماری ویروسی است شهر برازجان از کمبود پزشک متخصص عفونی رنج می برد.

کرونا مسئله مشترک و نگران کننده عمومی است که باید برای حفاظت از جان خود و اطرافیان با خود مراقبتی، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در برابر این ویروس محافظت کنیم.
چشم امیدمان به این است که این سایه شوم به زودی از جهان رخت ببندد و مردم دوباره حال خوب زندگی کردن پیش از کرونا را به چشم ببیند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/05/23 - 12:39
0
0
درود بر مجموعه اتحاد _ خوب بود
1399/05/22 - 15:23
0
0
عالیست
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • درخشش اتحاد جنوبی‌ ها در جشنواره مطبوعات استان بوشهر/ ۴ رتبه برگزیده برای تحریریه و عکاس اتحاد جنوب/ تصاویر
 • شکار شکارچیان لحظه ها/ تصاویر اتحاد خبر از عکاسی عکاسان خبری در جشنواره مطبوعات استان بوشهر
 • گزارش تصویری/ اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان بوشهر
 • معجزه ۱۵ دقیقه پیاده‌روی در روز
 • بررسی علل و راهکارهای جلوگیری از ریزش مو در رژیم
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۹
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۱۰
 • سیاره پایدار با کشتیرانی پایدار
 • ساندرو، ساندرو استپ وی و ال90 جدید رونمایی شد/ پیشرانه 3 سیلندر رنو در محصولات روز داچیا (+عکس)
 • کلیات طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین تصویب شد
 • نرخ مصوب نگهداری خرما از سوی سردخانه داران و واحد های بسته بندی رعایت شود
 • برنامه ۹ مهر مدرسه تلویزیونی ایران
 • بازنشستگیِ مادران شاغل دارای ۳ فرزند یا بیشتر
 • اهدای یک دستگاه پلاسمای خون به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر
 • شمار بازداشتی‏‌های تخلف مالی شورا و شهرداری بوشهر به ۲۱ نفر رسید
 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • درخشش اتحاد جنوبی‌ ها در جشنواره مطبوعات استان بوشهر/ ۴ رتبه برگزیده برای تحریریه و عکاس اتحاد جنوب/ تصاویر
 • تقدیر از آتش‌نشانان در روز ملی آتش‌نشانی/تصاویر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • شکار شکارچیان لحظه ها/ تصاویر اتحاد خبر از عکاسی عکاسان خبری در جشنواره مطبوعات استان بوشهر
 • بازداشت سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری بوشهر
 • گزارش تصویری/ اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان بوشهر
 • طنز / استتار کرونایی
 • پیام تسلیت سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان و هیأت مدیره نظام پرستاری دشتستان به مناسبت شهادت هفتمین مدافع سلامت استان