امروز: سه شنبه 08 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 19 مرداد 1399 - 09:58
معاون قضایی دادگستری فارس:

اتحادخبر:  معاون قضایی دادگستری و سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر فارس گفت: حفظ کرامت افراد، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید سه اولویت مهم برنامه‌های تحول محور و تحول گرای دستگاه قضایی است.

 

اتحادخبر:  معاون قضایی دادگستری و سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر فارس گفت: حفظ کرامت افراد، مبارزه با فساد و رفع موانع تولید سه اولویت مهم برنامه‌های تحول محور و تحول گرای دستگاه قضایی است.

رفع موانع تولید از اولویت‌های مهم برنامه‌های تحول گرای دستگاه قضایی است

 

به گزارش ایرنا؛ سید مصطفی بحرینی در آیین تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان فیروزآباد با تبریک ولادت حضرت امام علی النقی الهادی(ع) و همچنین عید سعید غدیر گفت: مجموعه قضایی استان فارس خود را مکلف می‌داند با جدیت و حساسیت ویژه به اولویت‌های برنامه تحول گرا بپردازد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، معاون قضایی رئیس کل دادگستری فارس، تکریم حضوری ارباب رجوع را یک اصل اولیه و مسلم خواند که همه به آن اذعان دارند و اگر به این اصل بی توجهی شود، چه در دستگاه قضایی یا در سایر ادارات و نهادها، با آن برخورد و فرد خاطی مواخذه خواهد شد.

 

او عنوان کرد: آن اصلی که مورد توجهریاست قوه قضائیه است استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و بسیج و همچنین مشارکت بیشتر مردم در زمینه‌های مختلف از جمله پیشگیری از وقوع جرم، کشف جرم، رفع آسیب‌های اجتماعی، اصلاح مجرمین و کمک به کشف و پیگیری مفاسد اقتصادی و اداری است.

سرپرست محاکم تجدیدنظر فارس کسب نظرات مردم و مراجعین در خصوص عملکرد قوه قضائیه و دادگستری را مورد تاکید ویژه رئیس قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری استان دانست و گفت: در حال حاضر عملکرد همکاران قضایی و اداری در مجموعه دادگستری استان از جهات مختلف از جمله امور قضایی، اداری و رفتاری مورد ارزیابی سخت گیرانه قرار می‌گیرد.

 

بحرینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص بهره گیری دستگاه قضایی از گزارشات مردمی در هفته قوه قضائیه در سال ۹۹، گفت: گزارشات مردمی باید منطبق با برنامه ریزی و بر اساس زیرساختی و ساز و کاری منسجم باشد و نباید اینگونه باشد که فردی از باب ناراحتی یا کینه توزی نسبت به فرد یا دستگاهی اتهامی را مطرح کند.

 

او اظهار کرد: در گزارشاتی که مبنای بررسی و پیگیری دستگاه قضایی قرار می‌گیرند لازم است از یک طرف امنیت گزارشگران حفظ شود و از طرف دیگر قصد و نیت گزارشگران از ارائه گزارش تخریب و تسویه حساب نباشد.

 

نماینده دادسرای انتظامی قضات در امور نظارت و ارزشیابی قضات استان فارس از مبارزه با فساد به عنوان اولویت دوم طرح تحول قضایی یاد کرد و گفت: قوه قضائیه و دادگستری با جدیت در این زمینه ورود کرده و به هیچ وجه از کوچکترین مورد چشم پوشی نکرده و کمترین میزان فساد را تحمل نخواهد کرد.

او در همین خصوص افزود: طی ماه‌های اخیر قریب 15 پرونده با موضوع مفاسد اقتصادی و اداری در دادگستری فارس تشکیل شده و افراد خاطی و شرکاء و معاونین و همدستان ایشان شناسایی و مورد تعقیب و محاکمه قرار گرفته و در موارد اثبات جرم به مجازات متناسب قانونی محکوم شده‌اند.

معاون قضایی دادگستری فارس اظهار کرد: در نتیجه رسیدگی به این پرونده‌ها که بدون حب و بغض و به دور از نگاه‌های جناحی و منطبق با قانون، حق و عدل انجام شد برای برخی از این متهمین احکام سنگین و مناسبی مطابق قانون صادر و اجرا شده یا در مرحله اجرا است.

بحرینی ادامه داد: اولین مدعیان مبارزه با فساد قضات شریف و همکاران مجموعه دستگاه قضایی هستند بطوریکه  دادگستری مبارزه با فساد را از درون خود این مجموعه آغاز کرده است.

 

او با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، فساد را به بیماری منحوس کرونا تشبیه کرد که به شدت مسری و واگیردار است و راه درمان کوتاه مدتی هم برای آن در دست نیست.

 

بحرینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام عظمای ولایت به عنوان "جهش تولید" و ضرورت اجرایی کردن آن در شرایط فعلی، مبحث "رفع موانع تولید" را سومین اولویت برنامه‌های تحول قضایی کشور دانست و گفت: در این برنامه مجموعه قضایی کشور و استان تلاش می کنند تا آنجا که امکان دارد از تعطیلی واحدهای تجاری، صنعتی و تولیدی جلوگیری شود و مشکلات حقوقی و قضایی این واحدها مرتفع گردد تا همچنان پابرجا بمانند و با فعالیت خود به چرخه اقتصاد کشور کمک و از بیکار شدن کارگران آنها جلوگیری کنند.

 

او افزود: موردی در استان وجود داشته که کارخانه‌ای با 2500 کارگر برای مدت چند سال تعطیل بوده و با تدبیرو درایت و همکاری دادگستری استان و استانداری مجدداً به چرخه تولید بازگشته و فعالیت خود را از سر گرفته است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • اضافه شدن 4 فوتی جدید در اثر کرونا /۳۰۷ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • طرز تهیه تست فرانسوی؛ صبحانه‌ای بی‌نظیر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۲
 • اضافه شدن 3 فوتی جدید در اثر کرونا /۳۰۸ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند
 • چگونه زوج عاشق و خوشبخت بمانیم؟
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • ورودی داروخانه‌های بوشهر برای ورود معلولان مناسب‌سازی می‌شود