امروز: يکشنبه 06 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 مرداد 1399 - 07:35
معاون فنی دانشگاه پزشکی بوشهر:

اتحادخبر:  معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: واکسن آنفلوانزا ابتدا باید در دسترس افراد آسیب پذیر و در معرض خطر قرار گیرد و تزریق آن برای دیگر افراد ضروری نیست. دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان اظهار کرد: هر سال در فصل پاییز با گسترش بیماری آنفلوانزا رو به رو هستیم و برخی از افراد سعی می‌کنند واکسن این بیماری را پیش از رسیدن این فصل تزریق کنند که...

اتحادخبر:  معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: واکسن آنفلوانزا ابتدا باید در دسترس افراد آسیب پذیر و در معرض خطر قرار گیرد و تزریق آن برای دیگر افراد ضروری نیست.

معاون فنی دانشگاه پزشکی بوشهر:  واکسن آنفلوانزا باید در اختیار افراد آسیب پذیر قرار گیرد

به گزارش ایرنا؛ دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان اظهار کرد: هر سال در فصل پاییز با گسترش بیماری آنفلوانزا رو به رو هستیم و برخی از افراد سعی می‌کنند واکسن این بیماری را پیش از رسیدن این فصل تزریق کنند که امسال با توجه به شیوع کرونا و نگرانی‌های مردم، تب و تاب برای دسترسی به واکسن آنفلوانزا بیشتر شده است.

وی  افراد در معرض خطر را کودکان زیر ۵ سال، خانم‌های باردار، سالمندان بالای ۶۰ یا ۶۵ سال، بیماران خاص مانند دیابتی‌ها، کسانی که نارسایی کلیه دارند، بیماران قلبی، ریوی و مبتلایان به سرطان عنوان کرد که باید واکسن آنفلوانزا تزریق کنند.

خواجه‌ئیان گفت: اگر واکسن در دسترس بود، بقیه هم می‌توانند استفاده کنند، اما این طور نیست که همه افراد به واکسن نیاز داشته باشند؛ و از مردم خواست اجازه دهند توزیع و تزریق واکسن آنفلوانزا مدیریت شود و ابتدا در اختیار افرادی که نیازمند آن هستند، قرار گیرد.

وی بیان کرد: نگذاریم مانند ابتدای شیوع کرونا که درخواست فراوان برای استفاده از ماسک فیلتردار باعث شد کسانی که باید از این ماسک‌ها استفاده می‌کردند نتوانند به آن دسترسی داشته باشند در مورد تزریق واکسن آنفلوآنزا نیز رخ دهد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها