امروز: يکشنبه 06 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مرداد 1399 - 12:13
اختصاصی اتحادخبر/ تصاویری از بافت قدیم بوشهر

اتحاد خبر:پرسه در بافت قدیم بوشهر روایتی تصویری است که با قدم زدن در کوچه پس کوچه هایش حال و هوای آن محله را می توان به چشم دید.رنگ، آفتاب، گرما، کوچه های باریک، ساختمان های قدیمی و پنجره های قوس دار اینها همه داستان رنگ و بوی معماری بومی بوشهری است. در بافت قدیم بوشهر همه‌ چیز پررنگ‌ تر، سایه‌ ها پیداتر، ساختمان ها مقاوم تر و آفتاب از همیشه درخشان‌ تر و گرم‌ تر است....

اتحاد خبر _ مهشید شهنه مطلق:پرسه در بافت قدیم بوشهر روایتی تصویری است که با قدم زدن در کوچه پس کوچه هایش حال و هوای آن محله را می توان به چشم دید.

رنگ، آفتاب، گرما، کوچه های باریک، ساختمان های قدیمی و پنجره های قوس دار اینها همه داستان رنگ و بوی معماری بومی بوشهری است. در بافت قدیم بوشهر همه‌ چیز پررنگ‌ تر، سایه‌ ها پیداتر، ساختمان ها مقاوم تر و آفتاب از همیشه درخشان‌ تر و گرم‌ تر است.

کوچه های باریک بافت قدیم بوشهر پر است از مهر، صفا و صمیمت و همسایه هایی که از این در به آن در می روند و سادگی اصل زندگی مردم آن محله است.

ساختمان های سر به فلک کشیده قدیمی و بازسازی شده، چندل های چوبی، جوی باریک در کوچه ها، درهای چوبی، تیر برق ها و سیم های برقی که در آن محله فضای زیبایی را به وجود آورده همه نشان بافت قدیم است.

در این محله به خوبی اصل حقیقی معماری بومی بوشهری به چشم می خورد.
خوبه.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/05/17 - 13:30
0
1
باسلام و عرض ادب احترام خدمت یکایک شما عزیزان از بافت قدیم بوشهر قدیم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها