امروز: شنبه 05 مهر 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 14 مرداد 1399 - 09:05
تقدیم به روح بلند زنده یاد مهندس صدرالله محمدی باغملایی؛

اتحادخبر: " خداوند، اسلام را نوری برای کسی که طلب روشنایی ازآن نمود قرار داد، و فهمی برای کسی که تعقل ورزید، و مغزی برای آن کس که اندیشید و علامت برای کسی که فراست و فهم لطیف به کار برد و بینایی برای انسانی که دارای عزم و تصمیم برای اصلاح دارد و عبرت برای کسی که همه امور خود را به خدا بسپارد و سپر برای کسی که شکیبا باشد...

صدرالله محمدی باغملایی؛ دائره المعارف معرفت

اتحادخبر: " خداوند، اسلام را نوری برای کسی که طلب روشنایی ازآن نمود قرار داد، و فهمی برای کسی که تعقل ورزید، و مغزی برای آن کس که اندیشید و علامت برای کسی که فراست و فهم لطیف به کار برد و بینایی برای انسانی که دارای عزم و تصمیم برای اصلاح دارد و عبرت برای کسی که همه امور خود را به خدا بسپارد و سپر برای کسی که شکیبا باشد.

گزیده ای از کلام مولا علی (ع) از خطبه 106 نهج البلاغه


در روزهای پرالتهاب و سیاست زده امروز شخصیت ارزشمندی را از دست دادیم که دائره المعارف معرفت و مهارت های شخصیتی خداپسندانه بود. در عین سکوت حق بر لب داشت و در عین خدا ورزی، در دفاع از حقوق همنوع بی بدیل بود.


اندیشه را آنچنان پاس می داشت که چونان  گوهری ناب سبب رشد و تعالی است و برای اندیشیدن و احترام به اندیشه مخالف از آبروی خود مایه می گذاشت تا جایی که در یک محفل کاملاً اصلاح طلبی و همگرا در حضور بزرگان اصلاحات در مرکز استان( ابتدای دولت تدبیر و امید)، پای قطع شده خود در دفاع مقدس را به روی میز گذاشت و گفت؛ (( روزی بخشی از این پا را در صیانت از آرمانهای مملکت دادم و امروز با صدای بلند در ابتدای شروع این دولت می گویم چیزی برای خود نمی خواهم! فقط خواهش دارم که گفتمان اصلاح طلبی و راه جریان اصلاحات در این دولت گم نشود))! بر هیچ آگاه منصف مطلع با دستورات دین، پوشیده نیست که گفتمان مکتب ما؛ اصل احترام به اندیشیدن و حرکت در مسیری است که اصلاح دمادم و پیوسته جامعه را  در پی داشته باشد.


هیچ جامعه ای بدون آشنایی با این راه روشن به سعادت نخواهد رسید و هیچ انسان آبرومندی بی نیاز از تضارب فکر نیست و گردونه توسعه همه جانبه فقط بر محور توسعه گفتمان خیر خواهانه و هدفمند آگاهان جامعه می چرخد. راهی که در استان پر ارج ما امثال مرحوم مهندس صدراله محمدی باغملایی پایه ریزی کردند و همواره بر رونق و اعتلای آن پای فشردن.


امروز نیز هستند آگاهان صاحب سبکی که به هر دلیلی گوشه عزلت انتخاب کرده اند اما باید اذعان کرد؛ بیش از هر زمان نیاز به مشارکت و باورهای عمیق هم اندیشی و هم افزایی داریم تا از ترکش های سهمگین تک صدایی بیش از پیش در امان باشیم!باور عمیق داریم که راه بزرگان جانباخته ای همچون صدراله محمدی باغملایی نه در اطلاعیه های فوت و پیام های تسلیت که باید در تعمیم به مغزها و نورافشانی قلب ها متبلور شود.


بعنوان یک بازمانده از قافله دفاع مقدس که افتخار همراهی ایشان در جلسات مختلف اصلاح طلبی را داشته ام شهادت می دهم همواره حافظ ارزش های منتسب به جانبازی خود نیز بود و اطمینان دارم روح پر ارج ایشان در جوار پیشگامان شهید و شهادت نیز قرار گرفته است.
یاد و خاطرش گرامی و نام نیکش پرتو افشان مسیر زندگی همه آزادگان و نام آوران آزاد اندیش باد.

 

 

    انشاء الله
   سیدحسن لواسانی فردکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/05/14 - 13:52
0
1
درود بر سید بزرگوار، مانا باشید
1399/05/14 - 09:54
0
1
روحش شاد .رهش پر رهرو باد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها