امروز: دوشنبه 23 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 تير 1399 - 10:07
قائم مقام دانشگاه شیراز خبر داد:

اتحادخبر: قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: ارائه همه دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی آتی براساس آموزش الکترونیکی برنامه‌ریزی شده است.

اتحادخبر: قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شیراز گفت: ارائه همه دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی آتی براساس آموزش الکترونیکی برنامه‌ریزی شده است.

آموزش مَجازی دروس نظری دانشگاه شیراز در نیمسال تحصیلی جدید

به گزارش ایسنا؛افشاری‌فر سه‌شنبه ۱۰ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح اقدامات آموزش الکترونیکی دانشگاه شیراز پرداخت و گفت: در پی شیوع و تداوم ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت دانشگاهیان، ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوباتی مبنی ‌بر لزوم فاصله‌گیری فیزیکی ارائه کرد.

او افزود: به دنبال این مصوبه، دانشگاه شیراز نیز همانند دیگر اعضای نظام آموزش عالی، تمام فعالیت‌های حضوری و آموزشی دانشگاه را به‌صورت الکترونیکی برگزار کرد.

قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: آموزش الکترونیکی برای همه‌ ما پدیده‌ نوینی بود که تجربه‌ کافی و لازم برای استفاده‌ بهینه از آن وجود نداشت؛ اما خوشبختانه با همکاری و همراهی اساتید، کارکنان و دانشجویان، برای تکمیل زیرساخت‌های آموزش الکترونیکی برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام و شیوه‌ نامه‌های جدیدی برای نحوه‌ی ارائه‌ دروس و ارزشیابی‌ها تدوین شد که به ‌مرور زمان با کسب تجربه‌های بیشتر و رفع تدریجی مشکلات، دغدغه‌ها نسبت به‌ روزهای اول کاهش یافته و بیش از ۹٥درصد کلاس‌ها به‌صورت الکترونیکی و با رضایت نسبی اساتید و دانشجویان برگزار شده است.

افشاری‌فر درخصوص تدوین شیوه‌های ارزیابی و برگزاری آزمون‌ها به‌صورت الکترونیکی نیز عنوان کرد: در مرحله ‌ نخست از اساتید درخواست شد تا هریک براساس محتوای درس خود، آزمون‌های تکوینی در طول ترم برگزار کنند، سپس در مرحله‌ بعد به پایش بازخورد اساتید و دانشجویان پرداختیم و با گزینش اساتید موفق در زمینه‌ استفاده‌ موفق از بسترهای موجود و نیز برگزاری آزمون‌های تکوینی الکترونیکی، کارگروهی تحت عنوان "کمیته‌ آزمون‌های الکترونیکی" تشکیل شد.

او ادامه داد: با توجه به تنوع دروس مختلف و تفاوت محتوایی آن‌ها، لازم بود که بسترهای مختلفی برای ارزشیابی دروس، به‌صورت الکترونیکی مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گرفت و سپس بسترهای مناسب به همکاران معرفی می‌شود.

قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شیراز به انتقال تجربیات دانشگاه شیراز به دیگر دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: نتایج هم‌اندیشی‌های کارگروه‌ آزمون‌های الکترونیکی دانشگاه شیراز در اختیار دیگر دانشگاه‌های کشور و دانشگاه‌های منطقه ٧ کشور نیز قرار داده شده است.

افشاری‌فر مهم‌ترین رکن این تصمیمات را تلاش برای حفظ آرامش دانشجویان خواند و عنوان کرد: در تمام کارگاه‌های برگزارشده و تصمیم‌گیری‌ها، از اصول مهمی که به آن توجه داشتیم، حفظ آرامش دانشجویان در طول آزمون بود. در همین رابطه از اساتید محترم خواستیم که با برگزاری آزمون در طول ترم و تقسیم‌ نمرات، اضطراب دانشجویان را تا حد زیادی کاهش دهند.

او از برگزاری موفق آزمون‌های عمومی دانشگاه خبر داد و گفت: از پنجم تیرماه آزمون‌های عمومی دانشگاه برای ۹ عنوان درسی برگزار شده و تا ١٢ تیرماه ادامه دارد.

قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه شیراز همچنین به طرح همیار دانشجو در دانشگاه شیراز اشاره کرد که از ابتدای برنامه‌های الکترونیکی دانشگاه، برنامه‌ریزی شده تا وضعیت دسترسی دانشجویان به ابزارهای مورد نیاز آزمون الکترونیکی و... رصد شود و دانشجو را در رفع مشکلات احتمالی، تا جایی که امکان دارد حمایت کنیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شهردار تنگ ارم استعفا داد
 • بازدید سرزده فرماندار از ادارات شهرستان دشتستان / تصاویر
 • 319 بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به 152 مورد
 • برای احیای ورزش باید از مدارس شروع کرد/زاهدی فرد داور مقتدری است
 • از بستری شدن ۸ نفر از کادر درمان هرمزگان تا افزایش ۳۵ درصدی فوتی ها بر اثر کرونا
 • قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش یافت
 • تعطیلی و محدودیت های آرامستان هنوز پا بر جا می باشد/تجهیزات و فضاهای آرامستان به صورت روزانه ضدعفونی می گردد
 • کروناهراسی و عادی‌انگاری کرونا هر دو خطرناک است
 • هنر مسگری در بازار سنتی یزد
 • توقف ضبط برنامه «عصر جدید» تا اطلاع ثانوی
 • مناطق حفاظت‌شده استان بوشهر وضعیت حساسی برای آتش‌سوزی دارد
 • طرح مجلس برای بازگرداندن دوباره «کوپن»
 • امروز آخرین مهلت ثبت خود اظهاری داوطلبان کرونایی آزمون دکتری
 • تفاوت میان حجاب و عفاف چیست؟/ انواع حجاب در آیات قرآن
 • سه شنبه های تکریم در ۱۰ شهرستان استان بوشهر برگزار می شود