امروز: شنبه 21 تير 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 خرداد 1399 - 09:47

اتحادخبر: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس اعلام کرد: این نهاد امدادی برای ایجاد و راه اندازی خانه هلال در بخش بیرم لارستان در صورت تامین مکان و بخشی از نیازها و تجهیزات اداری اولیه آن آمادگی دارد.

اتحادخبر: مهدی خوبیار سه‌شنبه  اظهار داشت: هلال احمر تعهدی در قبال مجوز تامین نیروی اداری و استخدامی در فرآیند شکل گیری این خانه ندارد و نیروهای خودجوش مردمی و داوطلبان عضو این جمعیت می توانند در راه اندازی آن سهیم باشند.

 

هلال احمر فارس برای راه اندازی خانه هلال در بیرم لارستان اعلام آمادگی کرد

 

 

 

ظرف روزهای گذشته و از بیستم تا یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹  زلزله های نسبتا شدید سه ریشتر تا بالای ۵ ریشتر بخش ها و مناطق مختلف جنوب استان فارس به ویژه بیرم لارستان را لرزانده است.

 

خوبیار گفت:‌بخش عمده ای از زلزله های اخیر در بخش بیرم لارستان رخ داده و بنا به تاکید و مطالبه مردم و همچنین مسئولان امر مبنی بر ایجاد نمایندگی هلال احمر در این بخش و ضرورت اقدام های امدادی سریع به مردم  راه اندازی خانه هلال در این منطقه ضروری به نظر می رسد.

 

وی بیان کرد: البته این خانه با نظارت جمعیت هلال احمر فارس و شهرستان لارستان فعالیت و بخشی از نیازها و تجهیزت لازم امداد و نجات را نیز این جمعیت تامین خواهد کرد.

 

معاون امداد و نجات هلال احمر فارس بیان داشت: یکی از اهداف مهم استقرار و راه ندازی خانه هلال در بخش ها و حتی روستاهای مختلف ارتقای سطح آموزش، مهارت آفرینی ، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مردم در قبال حوادث و بلایای طبیعی و چگونگی مواجهه با این حوادث است.

وی اضافه کرد: راه اندازی خانه هلال نیز تابع شرایط و دستورالعمل های خاص از سوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی است که باید بر این اساس، فرآیند تاسیس آن در بخش بیرم انجام شود.

 

خوبیار ادامه داد: ارتقای فرهنگ توجه به ایمنی و تاب ‌آوری جوامع محلی به‌ منظور کاهش خطرپذیری و مقابله موثر با حوادث، کمک به توانمندسازی افراد و جوامع محلی برای مواجهه با هرگونه شرایط اضطراری، تقویت امکانات امدادی و آموزشی در خانه‌های هلال و تجهیز تیم‌های آموزش‌دیده برای پاسخگویی در زمان حوادث با استفاده از ظرفیت‌ها و منابع داوطلبانه، افزایش سطح دسترسی مردم و جوامع محلی به خدمات جمعیت از مهمترین اهداف تاسیس خانه هلال است.

 

وی بیان داشت: بخش بیرم و مناطق جنوبی استان فارس محل جولان حوادث و بلایای طبیعی از جمله قرار گرفتن این منطقه بر روی گسل زلزله است که بدون شک راه ااندازی خانه لال در بخش بیرم  کمک شایانی به کاهش میزان خطرت و آسیب های ناشی از حوادث در این حوزه خواهد کرد.

 

مدیر جمعیت هلال احمر لارستان نیز گفت: تاسیس این خانه هلال که با رویکرد داوطلبانه و مردمی خواهد بود نقشی تاثیر گذار در ارتقای سطح فرهنگ سازی عمومی و مهارت افزایی و تونمند سزای جوامع محلی برای مقابل با حوادث طبیعی خواهد داشت.

 

محسن زمانی ادامه داد: همچنین ایجاد این خانه هلال می تواند تا حدود زیادی در زمینه ایجاد آرامش اولیه در مردم در زمان وقوع حوادث موثر باشد و نقش مکمل نیز برای نمایندگی هلال احمر لارستان را ایفا کند.

 

وی به وقوع زلزله های حدود یک هفته ای در بخش های جنوبی فارس و بیرم نیز اشاره کرد و گفت: رسانه ها در این زمینه ضمن اطلاع رسانی به موقع و ایجاد حساسیت برای مسئولان امر حتی در سطح ملی نقش مهمی نیز در آرامش بخشی به مردم و مناطق زلزله زده ایفا کردند.

 

بخش بیرم با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر در فاصله ۱۴۰ کیلومتری لارستان استان فارس واقع شده است.

ظرف روزهای گذشته و از بیستم تا روز یکشنبه ۲۵ خرداد سال جاری بیش از ۴۵ زلزله نسبتا شدید از از بالای ۵ ریشتر تا سه ریشتر بخش ها و مناطق مختلف جنوب استان فارس را لرزانده است.

 

در جدیدترین وقوع این زمین لرزه ها زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه شامگاه یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹ بخش بیرم از توابع شهرستان لارستان را لرزاند.

 

 این زلزله در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد. کانون این زمین لرزه، روستاهای خلیلی و فداغ گراش گزارش شده است.

 

همچنین ۲ زلزله ۴.۷ و ۴.۶ ریشتری بامداد یکشنبه ۲۵ خرداد۹۹ در منطقه‌های بیرم ، خلیلی و محمله در جنوب استان فارس را لرزاند.

 

این زمین لرزه ها به بیش از ۱۷۰ واحد مسکونی در مناطق مختلف جنوب فارس از جمله بیرم، محمله ، صحراغ باغ و گراش خسارت وارد کرد.

 

 

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها