امروز: دوشنبه 23 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 خرداد 1399 - 14:52
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

اتحاد خبر:دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد از موارد بستری مبتلا به کرونا با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده‌اند....

 پذیرش ۱۵ مبتلای جدید در بیمارستان‌های استان بوشهر / ترخیص ۳ مورد

اتحاد خبر:دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد از موارد بستری مبتلا به کرونا با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
دکتر کشمیری با اشاره به افزایش دو مورد مبتلای جدید بستری در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر ۵۱ مورد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.
وی با بیان اینکه ۱۷۸ نفر بیمار حاد تنفسی در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان‌های استان بوشهر  مراجعه کرده‌اند تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا در کشور و استان بوشهر تاکنون ۱۰ هزار و 290 بیمار حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان بوشهر مراجعه کرده‌اند.
دکتر کشمیری بیان کرد: تاکنون دو هزار و۹۵۰ نفر از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که دو هزار ۷۶۷ نفر از آن‌ها از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خوشبختانه امروز هیچ‌گونه فوتی مبتلا به کرونا در استان بوشهر نداشته‌ایم اضافه کرد: متأسفانه از ابتدای شیوع کرونا در کشور و استان بوشهر تاکنون ۳۴ نفر از بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.
دکتر کشمیری افزود: استفاده از کولر و وسایل سرمایشی تنها در صورت حضور بیمار در مکانی مشترک که عده‌ای دیگر هم هستند باعث انتقال ویروس به آن‌ها می‌شود.
وی تصریح کرد: کولرگازی خانگی یک وسیله خنک‌کننده داخلی است و تا زمانی که فردی بیمار در محیط آن خانه حضور نداشته باشد، این وسیله به‌هیچ‌عنوان نقشی در انتقال بیماری نخواهد داشت.
دکتر کشمیری اضافه کرد: در صورتی که در یک محیط پرتراکم عمومی مانند اداره، فردی مبتلا وجود داشته باشد، کولر نقش مؤثری در انتقال ویروس از فرد مبتلا به دیگران دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: اگر در یک محیط عمومی که توسط کولرهای گازی خنک می‌شود یک فرد بیمار وجود داشته باشد به دلیل وجود ویروس در بازدم و عطسه این افراد، با گذشت زمان تراکم ویروس در محیط افزایش می‌یابد و تعویض هوا می‌تواند به کاهش این تراکم کمک کند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بهتر است در محیط‌های عمومی از یک سیستم تهویه مطبوع استفاده شود که قادر باشد هر پنج دقیقه یک‌بار حجم هوای محیط را تعویض کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توصیه کرد: در محیط‌هایی عمومی که با کولر خنک می‌شود یک در یا پنجره باز باشد و از یک فن قوی برای جابه‌جایی هوا استفاده و فیلتر کولرها به‌طور مرتب تمیز شود.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در هنگام استفاده از کولر اتومبیل شبکه آن تمیز شود و در صورتی که شخص دیگری همراه شما باشد و از ناقل بودن وی اطلاع نداشته باشید می‌بایست هر دو نفر ماسک زده و کلید تهویه هوا را خاموش کرده و شیشه اتومبیل را مقداری پایین بیاورید ولی در زمانی که تنها هستید نیاز به این کار نیست.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شهردار تنگ ارم استعفا داد
 • بازدید سرزده فرماندار از ادارات شهرستان دشتستان / تصاویر
 • 319 بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به 152 مورد
 • برای احیای ورزش باید از مدارس شروع کرد/زاهدی فرد داور مقتدری است
 • از بستری شدن ۸ نفر از کادر درمان هرمزگان تا افزایش ۳۵ درصدی فوتی ها بر اثر کرونا
 • قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش یافت
 • تعطیلی و محدودیت های آرامستان هنوز پا بر جا می باشد/تجهیزات و فضاهای آرامستان به صورت روزانه ضدعفونی می گردد
 • کروناهراسی و عادی‌انگاری کرونا هر دو خطرناک است
 • هنر مسگری در بازار سنتی یزد
 • توقف ضبط برنامه «عصر جدید» تا اطلاع ثانوی
 • مناطق حفاظت‌شده استان بوشهر وضعیت حساسی برای آتش‌سوزی دارد
 • طرح مجلس برای بازگرداندن دوباره «کوپن»
 • امروز آخرین مهلت ثبت خود اظهاری داوطلبان کرونایی آزمون دکتری
 • تفاوت میان حجاب و عفاف چیست؟/ انواع حجاب در آیات قرآن
 • تصاویری از دماوند که ثبت آن ۱۰ سال زمان برد