امروز: دوشنبه 07 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 خرداد 1399 - 11:15
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در نشست خبرنگاران:

اتحاد خبر: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم استان بوشهر در قالب بسته های معیشتی، سبد غذایی، اطعام، مفتاح الجنه و فطریه به نیازمندان کمک کردند. احمد لطفی صبح روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی ضمن تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی با بیان اینکه با وجود گذشت سال‌ها از انقلاب، با توجه به دستاوردهایی که از افکار و نیت و ...

کمک 35 میلیارد تومانی مردم بوشهر به نیازمندان / بوشهر، رتبه اول کشور در جذب حامی طرح اکرام

اتحاد خبر – ثریا شیری: به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، احمد لطفی صبح روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی ضمن تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی با بیان اینکه با وجود گذشت سال‌ها از انقلاب، با توجه به دستاوردهایی که از افکار و نیت و برنامه های امام راحل هم در حوزه پیشرفت های متفاوت علمی، صنعتی و نظامی و هم در سطح بین الملل به دست آمده، متوجه می شویم که امام، فرد شاخصی در تمام دنیا بود، اظهار کرد: یکی از یادگاری های ارزشمند امام راحل، بحث کمیته امداد است که در سال هایی که مردم به دلیل شرایط کلی حاکم بر جامعه و تحریم ها، تحت فشار اقتصادی هستند، به یاری مردم آمده تا رضایت نسبی بین خانواده ها ایجاد شود.


توزیع بیش از 312 هزار غذای گرم به نیازمندان در ماه رمضان


لطفی با اشاره به چهار موضوع مورد تاکید کمیته امداد در ماه رمضان سال جاری، تصریح کرد: اولین موردی که روی آن سرمایه گذاری کردیم اطعام نیازمندان به شکل تهیه غذای گرم بود. 
وی با تاکید بر اینکه امسال شرایط برگزاری سفره اطعام به صورت دسته جمعی در مساجد، حسینیه ها، تکایا، خانه ها و خیابان ها وجود نداشت، بیان کرد: در سطح شهرها و روستاهای استان بوشهر 50 آشپزخانه متمرکز ایجاد کردیم و از افرادی که به صورت فردی یا گروهی تجربه برگزاری سفره اطعام در سال های گذشته را داشتند دعوت به همکاری کردیم و همچنین با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی و مراکز نیکوکاری، روزانه با تهیه غذای گرم و توزیع آن قبل از افطار موفق به توزیع بیش از 312 هزار غذای گرم به ارزش ریالی بالغ بر چهار میلیارد و 600 میلیون تومان هم به صورت نقدی و هم به صورت کالا اعم از برنج، روغن و ... شدیم.
لطفی خبر داد: با حضور مردم استان، نه تنها جلوی لغو شدن برگزاری سفره اطعام در ماه رمضان را طبق روال هر ساله گرفتیم بلکه در مقایسه با استان هایی که ظرفیتی بیشتر از استان بوشهر داشتند نیز مردم ما مشارکت بیشتری داشتند.

توزیع 13 میلیارد و 300 میلیون تومان سبد غذایی بین نیازمندان استان بوشهر


مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اعلام اینکه در ماه رمضان سال گذشته، هشت هزار سبد غذایی بین خانواده ها توزیع شده بود، افزود: امسال با هدف توزیع سبدهای غذایی شامل گوشت، حبوبات، روغن، برنج و... به ارزش 50 تا 300 هزار تومان بین تمامی افراد تحت پوشش، موفق شدیم در روز اول ماه رمضان سبدهای غذایی قریب به 200 تن برنج که با کمک مردم از ستاد تنظیم بازار به نرخ دولتی تهیه کرده بودیم را بین 20 هزار خانواده معادل 50 درصد خانواده های تحت پوشش توزیع کنیم.
لطفی خاطرنشان کرد: در روزهای باقیمانده ماه رمضان که غالبا تا 15 رمضان یعنی هفته کمیته امداد است، تمامی خانواده ها حداقل یک بسته غذایی دریافت کردند.
وی تاکید کرد: در رمضان سال جاری، 49 هزار و 940 بسته غذایی معادل 13 میلیارد و 300 میلیون تومان با مشارکت مردم تهیه و با رعایت تکریم خانواده ها توزیع شد.

کمک 35 میلیارد تومانی مردم بوشهر به نیازمندان


لطفی طرح مفتاح الجنه را سومین هدف و اتفاق خوب سال جاری عنوان کرد و ادامه داد: در سال های گذشته، مردم، مسئولین و خیرین با شناخت از ظرفیت و نیازهای خانواده ها به آن ها کمک می کردند، اما امسال با توجه به شرایط به وجود آمده، به صورت برقراری تماس تلفنی و یا درخواست الکترونیکی از مردم، زمینه شرکت در طرح مفتاح الجنه ایجاد شد و به تعدادی از خانواده ها در بحث معیشتی و لوازم خانگی کمک شد.
وی افزود: رزمایش کمک مومنانه با رمز ایران همدل در استان ما، سرمایه گذاری بر روی زکات فطریه از دهه سوم ماه رمضان بود و کمیته امداد به عنوان دبیر زکات استان بوشهر وظیفه اطلاع رسانی و استفاده بهتر از ظرفیت زکات فطریه برای کمک به خانواده ها را بر عهده داشت.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: در رمضان سال جاری، علیرغم برگزار نشدن نماز عید فطر با برنامه ریزی مناسب مردم تا امروز بیش از 20 درصد نسبت به سال گذشته مشارکت داشتند و معادل پنج و نیم میلیارد تومان به شکل مستقیم و غیرمستقیم متناسب با نوع نیاز مستمندان کمک شد.
وی محل استفاده از زکات فطریه برای کمک به نیازمندان را در سه گروه بندی تشریح کرد: اولین گروه، خانواده های مستأجر بودند که اجاره خانه آن ها به مدت سه ماه پرداخت شد زیرا 65 درصد از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد بی سرپرست هستند.
لطفی افزود: خانواده هایی که در حوزه درمان به کمک نیاز داشتند و خانواده هایی که در حوزه نیازهای سرمایشی به آن ها کمک شد، گروه های دوم و سوم دریافت کمک بودند.
وی تاکید کرد: خدماتی مثل غذای گرم و سبد غذایی علاوه بر خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، به افرادی که نیازمند بودند ولی تحت پوشش کمیته امداد قرار نداشتند نیز تعلق گرفت. در این خصوص سال جاری به نسبت سال گذشته 51 درصد رشد مشارکت داشته و به عبارتی 35 میلیارد تومان در بحث اطعام، سبد خوراکی، معیشتی، مفتاح الجنه و فطریه کمک شده است.


استان بوشهر، رتبه اول کشور در جذب حامی طرح اکرام


مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر طرح اکرام ایتام را از دیگر افق های این نهاد حمایتی برشمرد و گفت: تا پیش از ماه رمضان امسال قریب به 30 هزار نفر در طرح اکرام حامی شده بودند اما در رمضان امسال بیش از 2500 حامی جدید دعوت به کار شدند.
لطفی با اعلام راه اندازی سامانه سخا در خصوص طرح اکرام افزود: افراد در تمام نقاط دنیا می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس www.ekram.emdad.ir  افراد و مبلغ مورد نظر خود از 10 هزار تا 500 هزار تومان را انتخاب کنند. به این صورت از موازی کاری جلوگیری می شود، خدمات هم افزایی عادلانه بین مردم نیازمند توزیع می شود.
وی با اشاره به کمک یک میلیارد و 200 میلیون تومانی یک خیر از استان البرز گفت: این کمک با هدف کمک به مسکن خانواده های ایتام استان بوشهر از طرف خیر البرزی صورت گرفته است.
لطفی بیان کرد: قبل از ماه رمضان پروژه ای در کشور برای جذب حامی برقرار بود که سهم استان بوشهر جذب 16 هزار حامی بود اما استان ما با بیش از 130 درصد تحقق برنامه به عنوان رتبه اول کشور معرفی شد.

رسانه ها، سرداران نظام خیر احسان هستند


مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به تلاش و همکاری رسانه های استان بوشهر اظهار کرد: رسانه های استان بوشهر به عنوان سرداران نظام خیر احسان در استان هستند و باعث تشویق مردم و حضور آن ها در میدان کمک به نیازمندان شدند.
لطفی ادامه داد: مشارکت مردم استان بوشهر، مسئولین و خیرین حقوقی و حقیقی باعث شد استان بوشهر فراتر از عدد و رقم ظرفیت و جمعیت خود مشارکت داشته باشد و اتفاقات خوبی در این زمینه افتاد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • کمبود سیلندر گاز در پایتخت انرژی بوشهری‌ها را کلافه کرد
 • ۲۴ دستگاه «بیت کوین» در دشتستان کشف شد
 • انتصاب و معارفه معاونین جدید شهرداری بندر بوشهر
 • تست کرونای نماینده دشتی و تنگستان مثبت شد
 • راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گام بلندی در پیشرفت حوزه درمان استان است
 • افزایش حقوق تا ۹۰درصد شاغلان هم تراز
 • نتایج اولیه واکسن کرونا با ۹۸درصد ایمنی
 • توزیع واکسن آنفلوانزا در شبکه بهداشت/ واکسن هنوز به داروخانه ها عرضه نشده است
 • اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۴ شهریور تا ۴ مهر