امروز: دوشنبه 16 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 12 خرداد 1399 - 10:03

اتحادخبر:  آیین امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) امضا شد.

اتحادخبر:  آیین امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) امضا شد.

ساخت مسکن برای معلولین و زنان سرپرست خانوار با همکاری سه نهاد

به گزارش ایرنا ،  وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور روز یکشنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه که سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم انبیاء (ص) و علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حضور داشتند گفت: از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی تا کنون ۱۲۳ هزار واحد مسکونی برای واگذاری به مددجویان تحت پوشش این سازمان احداث شده است که تا کنون از این تعداد، ۸۷ هزار واحد در دولت کنونی واگذار شده است.

وی افزود: براین اساس سعی شده است که در سالهای ۹۸ و ۹۹ شتاب بیشتری به این کار داده شود،  به گونه ای که در ۱۶ ماه اخیر، ۲۱ هزار واحد مسکونی جهت واگذاری به مدد جویان این سازمان احداث شده است.

 

قبادی دانا با اشاره به اینکه احداث واحدهای مسکونی با کمک نهادها و سازمانهایی همچون؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، انجمن خیرین و غیره صورت گرفته است بیان کرد: سعی شده برای مناطق صعب العبور و مرزی از قرارگاه نیروی زمینی سپاه وستاد محرومیت زدایی سپاه نیزکمک های  ویژه گرفته شود.

 

برای ساخت مسکن مددجویان در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و مناطق روستایی مشکلات کمتری داریم

 

رییس سازمان بهزیستی کشور، بیان کرد: برای ساخت مسکن مددجویان در محدوده شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و مناطق روستایی با توجه به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مناطق فعالیت دارد مشکلات کمتریی وجود دارد اما مشکلاتی برای مسکن مددجویان در حوزه های شهری به دلیل عدم امکان تسهیلات بانکی برای آنها وجود دارد که سازمان برنامه و بودجه قول مساعد در این خصوص داده است.

وی خاطر نشان کرد : تاکنون ۱۴ هزار خانواده دارای دو معلول و بیشتر شناسایی شده‌  که برای ساخت مسکن این تعداد خانوار تسهیل‌گری صورت گرفته است به طوریکه از سال ۹۴ برای ۸ هزار و ۸۰۰ خانواده دارای دو معلول خانه احداث شده است که قرار است با تفاهم خوبی که بین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس بنیاد مستضعفان در روزهای گذشته صورت گرفته است عملیات احداث واحدهای مسکونی برای سایر خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر نیز تا پایان سالجاری انجام شود.

 

وی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است عملیات احداث و  واگذاری هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در فاز یک در قالب تفاهم نامه بین سه نهاد سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا که برای ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستاها  با مساحت ۵۰ تا ۶۰ متر برای خانواده‌های دارای معلولیت شدید و خیلی شدیدی که دهک  درآمدی آنها یک، دو و سه بود آغاز شود.

به گفته وی، صفر تا صد کار طراحی، ساخت و صدور پروانه ساخت این تعداد واحد مسکونی توسط سه نهاد بهزیستی، بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام می‌شود.

قبادی دانا، با بیان اینکه تامین زمین توسط خود مددجو صورت خواهد گرفت، گفت: طبق برآورد انجام شده هزینه ساخت هر متر مربع ساخت مسکن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که ۷۵ درصد توسط بهزیستی و ۲۵ درصد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا تامین می‌شود، همچنین اگر خانواده معلولی زمین نداشته باشد توسط بنیاد مسکن تامین می‌شود.

 

وی با ابراز امیدواری از واگذاری این تعداد واحدهای مسکونی تا پایان سالجاری افزود : قرار است اخذ معافیت انشعاب آب و برق و عوارض صدور پروانه ساختمانی هم با همکاری نزدیک سازمان بهزیستی با بنیاد مسکن صورت بگیرد.

رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: طراحی و تهیه نقشه های فازهای یک و دو و همچنین مناسب سازی بر عهده قرارگاه خاتم انبیاء خواهد بود.

به گفته قبادی دانا،  سال گذشته نیز تفاهم‌نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی امضا شد که ۱۳ هزار واحد آن در حال احداث است و ۷ هزار واحد هم تحویل مددجویان این سازمان داده شده است.

 

وی در خصوص تامین اعتبار احداث هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلولیت شدید و خیلی شدید گفت: بودجه این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان است که توسط سازمان برنامه و بودجه و ستاد هدفمندی یارانه‌ها تامین شده است.

 

رسیدگی به وضعیت محرومین ازماموریتهای قرارگاه خاتم انبیاء است

 

سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء(ص) در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه این قرارگاه در کنار اجرای ابر پروژهها در سطح کشور، ماموریت رسیدگی به وضعیت محرومین را نیز تعریف کرده است گفت: قرارگاه خاتم انبیاء در حاشیه  فعالیت های خود در جهت محرومیت زدایی، شناسایی روستاهای  کمتر برخوردارو رفع مشکلات مردم نیز گام هایی بر می دارد.

وی افزود: در این راستا، طرح هایی عمرانی مثل؛ احداث پل، مدرسه، خانه بهداشت و غیره از سوی این قرار گاه صورت می گیرد.

محمد بیان داشت: علاوه براین طرح ها، بسته های حمایتی و معیشتی، فرهنگی و بهداشت نیز داریم. همچنین بحث اشتغال زایی و کشاورزی نیز در ماموریت کاری این قرارگاه قراردارد.

 

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به این پروژه

 

علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  نیز در ادامه این  مراسم گفت: قصد ما امروز شروع مشارکت سه نهاد است که این هم افزایی نهادها و دستگاهها برای امر خیر که منافع آن  بطور مستقیم به مردم می رسد را به فال  نیک می گیریم.

وی با بیان اینکه این تفاهم نامه علاوه بر تفاهم نامه سال گذشته این نهاد با سازمان بهزیستی است افزود: قرار است  ۵۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به این طرح اختصاص یابد.

 

وی بیان داشت: شاید از این تعداد واحد مسکونی (هزار و ۵۰۰)،  حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ خانوار از زمین رایگان در روستاها استفاده کنند. علاوه براین اگر امکان دریافت تسهیلات وام داشته باشند به این منابع افزوده خواهد شد.

تابش خاطر نشان کرد: در صورت  نیاز،  این بنیاد آماده پرداخت رقم های بلاعوض خواهد بود تا در مدت کوتاه این طرح عملیاتی شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • پیام تسلیت مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر به مناسبت شهادت دومین شهید مدافع سلامت استان
 • پیام تسليت جمعی از اصلاح طلبان دشتستان به مناسبت‌ درگذشت مرد صلح و اصلاح، از بزرگان شهر دالکی حاج غلامرضاحاجی زاده
 • ۱۸میلیون ایرانی تاکنون کرونا گرفته‌اند
 • پیام تسلیت شهردار برازجان در پی عروج دکتر خلیلی رئیس پزشکی قانونی شهرستان دشتستان
 • تعمیرات مبل؛ قیمت و درخواست بهترین رویه کوبی
 • پیام تبریک سرپرست شهرداری بندر بوشهر به مناسبت 14 تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاری ها
 • طرز تهیه پودر چیلی؛ چاشنی تند پرطرفدار
 • عزم جدی ستاد شهرستان با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند
 • تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است
 • مبتلا شدن به کرونا ننگ و عار نیست/از فردا ماسک‌زدن اجباری است
 • شمار جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر 3 رقمی شد
 • کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام کتب درسی
 • سیروس گرجستانی به سوی خانه ابدی بدرقه شد
 • جزییات اجباری شدن "ماسک" / عدم دسترسی ایران به واکسن کرونا تا یک‌سال آینده
 • صعود باشگاه کوهنوردی سهند برازجان به قلل استان خراسان رضوی وشمالی/تصاویر
 • دکتر خلیلی رییس پزشکی قانونی شهرستان دشتستان، پزشک مدافع سلامت آسماني شد
 • وضعیت کشور سوئیس در مقابله با ویروس کرونا/ به شدت کمال گرا هستم/ چالش های پیشگیری از سرطان در اینستاگرام
 • یک بوشهری به سمت مشاور حقوقی رئیس شوراهای مذهبی کشور منصوب شد+تصویر حکم
 • حکم مسئول دفتر ارتباط مردمی نماینده دشتستان در مجلس صادر شد
 • از شکار شکارچیان در بیابان های منطقه جلوگیری میکنم/ برای پرندگان و حیوانات آبخوری می سازم/تصاویر
 • تمدید اعتبار دفترچه تامین اجتماعی را غیرحضوری انجام دهید +جزییات
 • اختلافات ارضی مردم با منابع طبیعی تعیین تکلیف شود/شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی دشتستان/عکس
 • مشمولان سهام عدالت برای دیدن سبد سهام‌شان چکار کنند؟
 • ۲۸۳ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به ۹۵ مورد
 • ۱۴ جانباخته حادثه آتش سوزی کلینیک سینا تحویل خانواده‌ها شدند
 • انتصاب مدیر کل مستمری‌ها و مدیرکل نام نویسی و حسابهای انفرادی سازمان تأمین اجتماعی
 • بازدید استاندار بوشهر از روند اجرای پروژه راه آهن بوشهر+ تصاویر
 • نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا
 • ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه راه آهن بوشهر - شیراز مصوب شده است
 • گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما