امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 ارديبهشت 1399 - 08:59

اتحادخبر:  معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: از اجرای قانون و طرح خروج پادگان‌های نظامی از شهرها بویژه مرکز این استان که اراضی زیادی در اختیار آنها است، استقبال می‎کنیم.

اتحادخبر:  معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: از اجرای قانون و طرح خروج پادگان‌های نظامی از شهرها بویژه مرکز این استان که اراضی زیادی در اختیار آنها است، استقبال می‎کنیم.

معاون استاندار بوشهر: از خروج پادگان‌‏ها از مرکز این استان استقبال می‌کنیم

به گزارش ایرنا؛ مهرداد ستوده روز یکشنبه درنخستین نشست کارگروه مبارزه با زمین‌خواری در استان بوشهر افزود: سیاست نظامیان نیز خارج کردن پادگان‌ها از شهرها است در این ارتباط از آزاد شدن اراضی استقبال می‎شود زیرا روی سهم شهر و دولت مصرانه می‎ایستیم و با چانه زنی حداکثری سهم دولت را می‎گیریم.

وی بیان کرد: این موضوع تنفسی برای شهر بوشهر است که با مشکل کمبود زمین مواجه است در این زمینه از نهادهای نظامی دعوت می‌شود تا موضوع با آنها به بررسی گذاشته شود.

ستوده ادامه داد: قانون گذار در حوزه معاونت عمرانی استانداری بحث ستاد مبارزه با زمین‌خواری و تغییر غیرقانونی کاربری پیش بینی کرده‌است که تا امروز در استانداری تشکیل نشده بود و امروز این ستاد با حضور دستگاه‎های اجرایی مرتبط و دستگاه‌های نظارتی، بازرسی، قضایی، انتظامی و اطلاعاتی تشکیل شد.

وی بیان کرد: نشست‎های این کارگروه هر ۳ تا ۴ هفته یکبار به صورت منظم برگزار خواهد شد و  نخستین نشست آن نیز مصوبه‎های خوبی داشت.

ستوده ادامه داد: تصمیم بر این است تا شماره تلفن‎های راه و شهرسازی و منابع طبیعی که در حوزه شهری و روستایی به ترتیب ۱۶۵۶ و ۱۵۰۴ و تغییر کاربری حوزه‎های غیر شهری که مربوط به امور اراضی با شماره ۱۳۱ است اطلاع رسانی گسترده شود.

وی گفت: امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم و مبارزه موفقی با زمین‌خواری در استان بوشهر داشته باشیم.

ستوده ادامه داد: در این زمینه مقرر شده دستگاه‎های اجرایی مرتبط متولی اراضی دولتی در استان بوشهر به طور مستمر به دبیرخانه(دفتر فنی استانداری ) گزارش دهند.

وی گفت: در سال جاری دستور کار این است که چند مورد بزرگ زمین‌خواری در حوزه شهری و غیرشهری پیگیری شود تا  کمبودهای این مسیر را شناسایی و با تعامل نزدیک با شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان به اهداف تعریف شده دسترسی پیدا کنیم.

ستوده افزود: در این  ارتباط نیروهای حقوقی‎ دستگاه‎های اجرایی پای کار هستند و مقدار زیادی از پرونده‎ها در دستگاه قضا مشغول رسیدگی است که در این زمینه تلاش می‎شود کیفیت کار و سرعت رسیدگی بالا برود  تا بیشتر قدرت پیشگیری  تقویت شود و مقابل کار انجام شده قرار نگیریم و پس از آنکه فردی زمینی را متصرف شد به دنبال خلع ید آن باشیم.

معاون استاندار بوشهر ادامه داد:  چنین رویکردی اهرم‎های پیشگیری قوی می‌طلبد تا بتوانیم با نظارت مستمر از ورود زمین‌خواران جلوگیری کنیم.

وی یادآورشد: در سنوات گذشته سودجویان و زمین‌خواران خیلی راحت سند تک برگ می‌گرفتند.

 ستوده اضافه کرد: در شهر برازجان استان بوشهر گزارش‌‏های مستندی ارسال شده که سودجویان خیلی راحت، رودخانه‌های خشک فصلی و دره‌ها را پر می‌‏کنند و می‎فروشند.

وی ادامه داد:موارد زمین‌خواری در بخشی از شهر کنگان و حوزه روستایی شمال استان بوشهر نیز دیده شده که در این ارتباط وظیفه داریم تا حد توان از زمین‎های دولتی صیانت کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: واگذاری زمین خارج از طرح آمایش استان بوشهر نباید صورت گیرد مگر در حوزه گردشگری زیرا در جاهایی زمین‎هایی واگذار شده که با فعالیت غیرمنطقی نفس کشیدن برای مردم تنگ شده‌است.

وی اظهارداشت: در این ارتباط باید متناظر با کارگروه استانی مبارزه با زمین‌خواری بوشهر کارگروه متناظر آن در شهرستان‏‌های این استان نیز تشکیل شود.

ستوده ادامه داد: در حوزه حریم ۶۰ متری دریا نیز حساسیت بالایی وجود دارد کما اینکه از سرمایه‎گذاری در این حوزه نیز استقبال می‎شود زیرا دریا منبعی است که می‎تواند در بحث اشتغال و درآمد پایدار نقشی بسیار مهم ایفا کند.

وی گفت: حتی در سواحل نیز در صدد تعریف بسته‎های گردشگری هستیم تا سرمایه‌گذاران به این حوزه ورود کنند و مردم نیز بتوانند از سواحل استفاده باکیفیت داشته باشند.



کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1399/02/29 - 14:23
0
0
کسانی که درمدت خدمت نظامی بعنوان فرمانده این امانت به انهاسپرده شده؛ شدیدأ متذکر میشوم نسبت حتی به اندیشه طرح چنین مسائلی واکنش سریع و بازدارنده اقدام کنند.
آفت ها و آسیب های این اقدام بیش از آن است که اینجا به تشریح آن پرداخت.
علی ایحال از آقای ستوده میخوام به مسائل امنیتی تخصصی هوشیارنه تر وارد شوند وجوانب تخصصی در حوزه تولید امنیت ملی و فرا ملی که متاثر از شهادت و رشادت و مجاهدت خانواده بزرگ نظامیان است دوری کنند.
...................................................
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • قبیله گرایی سیاسی و قومیتی را قبول ندارم/ سعی می کنم در برابر نقدها زودرنج‌ نباشم/ از اولین شماره های اتحاد جنوب مخاطب این نشریه هستم
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر اختصاصی
 • آینه ی اقلیم دشتسون درگذشت
 • سالشمار زندگی استاد فرج الله کمالی؛ آینه ی شعر دشتسون
 • دیدار منتخب دشتستان در مجلس یازدهم با مدیر مسئول و تحریریه اتحاد جنوب و اتحاد خبر/ تصاویر
 • جزئیات ابتلای 16 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر+نقشه
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر (2)
 • جزئیات ابتلای ۲۳ مورد جدید به کرونا در استان بوشهر / یک نفر به فوت شدگان اضافه شد / فوت خانم ۷۱ ساله دیلمی
 • جزئیات ابتلای 77 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /کرونا در شهرستان بوشهر ترمز برید
 • توضیحات روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر پیرامون رویداد بیمارستان سلمان فارسی
 • چالش‌ها و فرصت‌های روابط عمومی
 • جزئیات 4 مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر/ وضعیت دشتستان همچنان فوق قرمز
 • سیر تا پیاز این روزهای بورس
 • جزئیات ابتلای 79مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /رکورد بی سابقه ابتلا به کرونا در استان بوشهر
 • جزئیات ۱۹ مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر