امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 ارديبهشت 1399 - 11:21
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:
اتحادخبر: دکتر سعید کشمیری در بوشهر اظهار داشت:۶ بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر، آقایانی ۵۸، ۵۴، ۳۸ و ۳۶ ساله و خانمی ۴۲ ساله که در مراکز بیمار یابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و آقای ۴۷ ساله که در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.دکتر کشمیری بیان کرد: ۷ بیمار جدید شهرستان دشتستان، آقایانی...
اتحادخبر: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ۱۵۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۹ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.


دکتر سعید کشمیری در بوشهر اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۳۰۹ نفر شامل ۱۷۵ مرد و ۱۳۴ زن است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۱۹ بیمار جدید، ۶ مورد در بوشهر، ۷ مورد دشتستان، ۲ مورد دیلم، ۲ مورد کنگان، یک مورد دشتی و یک مورد تنگستان به ثبت رسید که همه آن‌ها در مراکز بیمار یابی شناسایی‌شده‌اند.

وی تصریح کرد: ۶ بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر، آقایانی ۵۸، ۵۴، ۳۸ و ۳۶ ساله و خانمی ۴۲ ساله که در مراکز بیمار یابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و آقای ۴۷ ساله که در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.
دکتر کشمیری بیان کرد: ۷ بیمار جدید شهرستان دشتستان، آقایانی ۵۷، ۴۹، ۴۲، ۴۰، ۳۱ و ۱۱ ساله و خانمی ۵۴ ساله بودند که در مراکز بیمار یابی شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند و سابقه تماس با مورد مثبت را داشته‌اند.

وی بیان کرد: دو بیمار جدید ساکن شهرستان دیلم آقایی ۲۰ ساله ساکن یکی از استان‌های آلوده بوده که سابقه تماس با مورد مثبت نیز داشته است و دیگری خانمی ۲۶ ساله و سابقه تماس با مورد مثبت داشته است که هر دو مورد در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دکتر کشمیری اضافه کرد: دو بیمار جدید ساکن شهرستان کنگان، آقایی ۲۸ ساله و خانمی ۵۰ ساله که سابقه تماس با مورد مثبت را داشته‌اند و در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بیمار جدید ساکن شهرستان دشتی آقایی ۳۱ ساله بوده که در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی است.

وی بیان کرد: بیمار جدید ساکن شهرستان تنگستان آقایی ۳۸ ساله بوده که در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی است.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۳۰۹ نفر) تاکنون ۱۵۱ نفر از آنان بهبودیافته و ۱۴۳ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و چهار نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از همراهی مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: توجه به دستورالعمل‌های رعایت فاصله اجتماعی طلایی‌ترین کلید کنترل شیوع کرونا است و از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد وعروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری نمایند.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
جناب آقای دکتر کشمیری!
در فضای مجازی استان مطلبی دست به دست می شود که در آن، محلات آلوده به کرونا در شهر بوشهر قید شده است. فارغ از صحت و سقم آن مطلب و اینکه مرجع انتشار آن چه شخص و نهادی می باشد اما قطع به یقین مشخصات کامل 309 بیمار مبتلا به کرونا که تا امروز مشخص شده نزد جنابعالی و مجموعه تحت امر شما موجود است. بعنوان پیشنهاد خدمتتان عرض می کنم با توجه به اینکه برای شما محل سکونت مبتلایان ساکن در شهر بوشهر مشخص است و نیز با علم به اینکه جنابعالی به غایت محتاط در عدم ذکر مشخصات هویتی مبتلایان هستید اما می توانید حداقل محله و محدوده سکونت آنها در شهر بوشهر را مشخص کنید پس لطفا همانطور که نقشه استان را روزانه به تفکیک مبتلایان منتشر می کنید، نقشه ای هم از شهر بوشهر ارائه دهید و محله هایی که بیماران مبتلا به کرونا در آن ساکن هستند را با ذکر تعداد مشخص نمایید. با این کار هم مشخصات آن افراد محفوظ می ماند و هم اینکه دو فایده اساسی و موثر در پیشگیری و کنترل بهتر کرونا دارد.
1. شهروندان ساکن دیگر محلات در آن محلات آلوده به کرونا کمتر تردد می کنند و در صورت ضرورت نهایت رعایت نکات بهداشتی را خواهند نمود
2. ساکنین محلات آلوده با آگاهی به اینکه بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن هستند، احتیاط بیشتری در فعالیت های روزانه خود در آن محدوده مکانی خواهند کرد.
در پایان چنانچه این پیشنهاد مقبول افتاد لطفا به شبکه های بهداشت 9 شهرستان دیگر استان دستور دهید عینا همین اقدام را برای مرکز شهرستان خود انجام دهند.
به امید کنترل بهتر ویروس کرونا
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • قبیله گرایی سیاسی و قومیتی را قبول ندارم/ سعی می کنم در برابر نقدها زودرنج‌ نباشم/ از اولین شماره های اتحاد جنوب مخاطب این نشریه هستم
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر اختصاصی
 • آینه ی اقلیم دشتسون درگذشت
 • سالشمار زندگی استاد فرج الله کمالی؛ آینه ی شعر دشتسون
 • دیدار منتخب دشتستان در مجلس یازدهم با مدیر مسئول و تحریریه اتحاد جنوب و اتحاد خبر/ تصاویر
 • جزئیات ابتلای 16 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر+نقشه
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر (2)
 • جزئیات ابتلای ۲۳ مورد جدید به کرونا در استان بوشهر / یک نفر به فوت شدگان اضافه شد / فوت خانم ۷۱ ساله دیلمی
 • جزئیات ابتلای 77 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /کرونا در شهرستان بوشهر ترمز برید
 • توضیحات روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر پیرامون رویداد بیمارستان سلمان فارسی
 • چالش‌ها و فرصت‌های روابط عمومی
 • جزئیات 4 مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر/ وضعیت دشتستان همچنان فوق قرمز
 • سیر تا پیاز این روزهای بورس
 • جزئیات ابتلای 79مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /رکورد بی سابقه ابتلا به کرونا در استان بوشهر
 • جزئیات ۱۹ مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر