امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 ارديبهشت 1392 - 09:35
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با ساخت و تجهیز معاونت غذا و دارو از این پس کلیه آزمایش‌های مواد بهداشتی، آرایشی و غذایی در استان بوشهر انجام می‌شود.

به گزارش اتحادجنوب، غلامرضا حیدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با زیربنای 2514 متر مربع در پنج طبقه ساخته شده‌است، گفت: برای ساخت و تجهیز این معاونت 45 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه صدور مجوز برای ورود و خروج مواد غذایی به کشور در حوزه وظایف معاونت غذا و دارو است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از مواد غذایی کشور از طریق مرزهای آبی استان بوشهر وارد کشور می‌شود؛ از این نظر معاونت غذا و دارو نقش ویژه‌ای در تأمین سلامت جامعه برعهده دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام آزمایشات گوناگون دراین معاونت خبر داد و بیان کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قادر است آزمایش های متعدد از جمله کنترل مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی انجام دهد که در آن متخصصان این معاونت آزمایشات سم‌شناسی، شیمی و میکروبی با دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌دهند.

وی اذعان داشت: قبل از راه‌اندازی این معاونت، آزمایشات یاد شده در استان‌های فارس، خوزستان و یا مرکز کشور انجام می‌شد، اما اکنون با 14 دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی، آزمایش‌های مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی در این معاونت صورت می‌گیرد.

حیدری، صدور پروانه‌های ساخت و پروانه مسئول فنی صنایع غذایی و نظارت بر کار آنها را از دیگر وظایف معاونت یاد شده اعلام کرد و افزود: سلامتی و بهداشت تمامی تولیدات واحدهای صنایع غذایی استان تحت پوشش این معاونت قرار دارد./ص

 

فارسکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین