امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 06 فروردين 1399 - 11:14

اتحاد خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر با اشاره به خسارت سیل و تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان گفت: برآورد اولیه حاکی است افزون بر ۳۶۳ میلیارد ریال به کشاورزی خسارت وارد شده است.

اتحاد خبر:محمدتقی منوچهری با اشاره به جاری شدن سیل و بارش تگرگ در 2 روز گذشته در استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران شدید همراه با تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه به 810 هکتار اراضی کشاورزی، باغات مرکبات و زیتون شهرستان جم خسارت وارد شد خاطر نشان کرد: بارش تگرگ به باغات مرکبات و زیتون جم به میزان 35 درصد خسارت وارد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر میزان خسارت وارد شده به باغات مرکبات و زیتون جم را 351 میلیارد ریال دانست و بیان کرد: در بارش 2 روز گذشته به 813 هکتار اراضی گندم، جم دیم و محصولات گوجه فرنگی خسارت وارد شد.

منوچهری با اشاره به خسارت به 800 هکتار اراضی جو و گندم دیم و 13 هکتار اراضی گوجه فرنگی خاطر نشان کرد: میزان خسارت وارد شده به اراضی گندم، جو دیم و گوجه فرنگی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر 7 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی، از تلف شدن 160 دام کوچک خبر داد و افزود: در سیل 2 روز گذشته در جنوب استان بوشهر به 160 راس دام کوچک، 250 قطعه مرغ بومی و 10 تن علوفه دامی خسارت وارد شد که میزان خسارت 3.5 میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه عمده این محصولات، اراضی و دام‌ها تحت پوشش بیمه نبودند گفت: در جریان وارد شدن خسارت به  محصولات کشاورزی به گرده افشانی نخیلات جم به حجم 300 هکتار خسارت وارد شد که تولید محصول نخیلات را  مختل کرد.

تسنیمکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها