امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 08 اسفند 1398 - 11:11

اتحادخبر: به پیشنهاد شهرداری شیراز، لایحه اختصاص ۹۰ میلیارد ریال بودجه برای پیشگیری از شیوع کرونا و افزایش ایمنی و بهداشت عمومی این کلانشهر، به تصویب اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز رسید.

اتحادخبر: به پیشنهاد شهرداری شیراز، لایحه اختصاص ۹۰ میلیارد ریال بودجه برای پیشگیری از شیوع کرونا و افزایش ایمنی و بهداشت عمومی این کلانشهر، به تصویب اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز رسید.

۹۰ میلیارد ریال برای شکست کرونا در شیراز اختصاص یافت

شهردار شیراز، چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ضرورت پیشگیری از آن، رعایت بهداشت عمومی در سطح شهر، افزایش ایمنی، سلامت شهروندان و کاهش خطرات ناشی از گسترش این ویروس، لایحه تخصیص بودجه برای پیشگیری از بیماری کرونا تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

 

حیدر اسکندرپور با ارایه گزارشی از عملکرد مجموعه مدیریت شهری برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، افزود: به گفته مدیران دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری شیراز پیشگام ترین دستگاه در زمینه مقابله با ویروس کروناست به گونه‌ای که از ساعات اولیه شناسایی این ویروس در ایران، اقدامات خود را در زمینه پیشگیری آغاز کرده است.

 

او با اشاره به برگزاری نشست ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز در نخستین ساعات اعلام بروز ویروس کرونا در ایران، اظهار داشت: طبق صورتجلسه این ستاد، وظایف دستگاه‌ها و حوزه‌های مختلف شهرداری همچون دستورالعمل نحوه ضدعفونی و گندزدایی ناوگان حمل و نقل عمومی، تهیه دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در اماکن سربسته، ابلاغ شد.

شهردار شیراز اضافه کرد: ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی و مترو به صورت مستمر و شبانه انجام می‌شود و می‌کوشیم علاوه بر ضدعفونی در هنگام شب، با تمهیداتی همچون افزایش سرفاصله مترو، در نوبت ظهر نیز اقدام به ضدعفونی قطارهای مترو کنیم، همچنین آموزش‌های لازم به رانندگان اتوبوس ارایه شده و مواد ضدعفونی کننده نیز در اختیار رانندگان قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: افزون بر این برای افزایش سطح سلامت شهروندان به ویژه کودکان، تمام سرویس‌های بهداشتی، وسایل بازی و ورزش در بوستان‌های شهر نیز به صورت مداوم ضدعفونی می‌شود.

 

اسکندرپور بیان کرد: از مردم تقاضا می‌شود از وسایل حمل و نقل عمومی در شرایط کنونی کمتر و مگر در مواقع ضرورت استفاده کنند، همچنین از ترددهای غیرضروری در سطح شهر بپرهیزند و حضور در اماکن عمومی همچون بوستان‌ها را به حداقل برسانند.

وی با اشاره به کاهش تعداد مسافران متروی شیراز، گفت: شهروندان تصمیم لازم و صحیح را برای کاهش حضور در اماکن عمومی گرفته‌اند.

شهردار شیراز همچنین، انجام تبلیغات محیطی شامل، ارایه پیام‌های بهداشتی در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا در سطح شهر، فضاهای تبلیغاتی ایستگاه‌های مترو و پایانه‌های اتوبوسرانی درون و برون شهری و ... را از جمله اقدامات این نهاد برشمرد و بیان داشت: می‌توان گفت که شهرداری شیراز در زمینه تبلیغات محیطی نسبت به سایر دستگاه‌ها پیشتاز است.

 

اسکندرپور اضافه کرد: کارکنان سازمان پسماند شهرداری از ایثارگرترین نیروهای این نهاد هستند که روزانه با مخاطرات بسیاری رو به رو می‌شوند و برای حفظ سلامت آنها، ماسک و لباس مناسب در اختیار این قشر و لباس مخصوص در اختیار نیروهای جمع‌آوری زباله‌های عفونی قرار گرفته و آموزش‌های لازم نیز به آنها ارایه شده است.

 

او با بیان اینکه تمهیداتی برای حفظ سلامت کارکنان مجموعه شهرداری نیز اتخاذ شده است، گفت: توزیع مواد ضدعفونی و دستکش بین کارکنان، اتخاذ تدابیری برای دورکاری، ضدعفونی تمام سطوح، تمهیداتی برای کاهش ارباب رجوع و انجام سیستمی امور به ویژه در حوزه معاونت شهرسازی و معماری و مناطق یازده گانه، از جمله این اقدامات است‌.

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شهردار بندر بوشهر اعلام کرد: تندیس بانوی منتظر در ساحل بوشهر نصب گردید / عکس
 • امام جمعه بخش شبانکاره در بازرسی ایستگاه های تب سنجی مطرح کرد؛ تلاش های گروه های مردمی یادآور دوران دفاع مقدس هست+تصاویر
 • پلیس تکذیب کرد
 • ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی از اولویت های سازمان بیمه سلامت است
 • لغو چهلمین روز درگذشت مرحوم حاج فلکناز انبارکی
 • ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در نانوایی‌ها، بانک‌ها و ادارات
 • تجهیزات مورد نیاز بخش کرونا در بیمارستان زینبیه خورموج تامین شد
 • امحای پسماندهای عفونی مراکز درمانی استان بوشهر نظارت می‌شود
 • پیش‌بینی خرید ۱۰۸ هزار تن گندم در استان بوشهر
 • تمهیدات ویژه پلیس برای روز طبیعت 13 فروردین در استان بوشهر
 • 5هزار وعده غذای متبرک رضوی در بیمارستان‌های درگیر کرونا استان بوشهر توزیع می‌شود
 • پیام شهردار خارگ به مناسبت فرارسیدن ۱۲فروردین؛ روز جمهوری اسلامی
 • دو مورد جدید زن و شوهر دشتستانی هستند
 • توقیف ۲۷ و جریمه ۲۱۳ خودرو در ورودی‌های مشهد
 • پیشکسوت فوتبال ایران درگذشت