امروز: دوشنبه 11 فروردين 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1398 - 18:01
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر:

اتحاد خبر : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: آرزو می کردم که سلایق مختلف سیاسی تعداد کاندیدای بیشتری در انتخابات داشته باشند اما به نظر می رسد جو عمومی کشور پاسخ مناسبی را در خصوص این انتظار دریافت نکرده است. به گزارش اتحادخبر، مجید خورشیدی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت رسمی ستاد...

اتحاد خبر – ثریا شیری : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: آرزو می کردم که سلایق مختلف سیاسی تعداد کاندیدای بیشتری در انتخابات داشته باشند اما به نظر می رسد جو عمومی کشور پاسخ مناسبی را در خصوص این انتظار دریافت نکرده است.

 


به گزارش اتحادخبر، مجید خورشیدی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه فعالیت رسمی ستاد انتخابات به دستور وزیر کشور در آذرماه با تشکیل هیئت های اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ثبت نام نامزدها شروع به کار کرد، اظهار کرد: در موعد مقرر قانونی در 26 شهرستان و بخش، هیئت های اجرایی با 208 معتمد اصلی و 130 معتمد علی البدل تشکیل شد.


وی تعداد افراد ثبت نام کرده در این دوره انتخابات را 196 نفر اعلام کرد و افزود: 178 نفر مرد و 18 زن با مراجعه به فرمانداری ها عنوان نامزد انتخابات نام نویسی کرده اند.


خورشیدی تصریح کرد: بانوان در این دوره علیرغم افزایش تعداد کمی اما به نسبت دور قبلی دو درصد کاهش داشته اند.
رئیس ستاد انتخابات استان ادامه داد: تا کنون 13 کاندیدا از حضور در انتخابات انصراف داده اند که انصراف هشت نفر قبل از بررسی صلاحیت در هیئت های اجرایی، چهار نفر قبل از بررسی صلاحیت در هیئت نظارت استان و یک نفر قبل از بررسی در شورای نگهبان بوده است.


خورشیدی با اشاره به اینکه شش نامزد درخواست تغییر حوزه انتخابیه داده اند، خاطرنشان کرد: درخواست هر شش نفر مورد موافقت هیئت های اجرایی قرار گرفت اما شورای نگهبان با درخواست پنج نفر از آن ها موافقت کرده است.


وی تعداد کاندیدای نهایی تایید صلاحیت شده را 102 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: در حوزه بوشهر، گناوه، دیلم 36 نفر، حوزه انتخابیه دشتستان 23 نفر، حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان 22 نفر و حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه 21 نفر در لیست نهایی کاندیدا که امروز توسط فرمانداری ها آگهی و منتشر می شود، قرار دارند.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر اضافه کرد: بر اساس اطلاعیه شماره 12 وزارت کشور، تبلیغات رسمی انتخابات از ساعت 8 صبح پنج شنبه 24 بهمن شروع و در ساعت 8 صبح پنج شنبه اول اسفند پایان می یابد.
وی ادامه داد: از ساعت 8 روز جمعه دوم اسفند، اخذ آرا از واجدین شرایط شروع می شود و در صورت تمدید ساعات اخذ رای،  حداکثر تا ساعت 24 همان روز ادامه پیدا می کند و بعد از این ساعت حتی اگر چند هزار نفر هم در شعبه حضور داشته باشند از آنها رای اخذ نمی شود.


خورشیدی تعداد شعب اخذ رای در استان را 720 شعبه اعلام کرد و گفت: از این تعداد501 شعبه ثابت و 219 شعبه سیار از مردم رای گیری می کنند.


رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه 783 هزار و 333 نفر در استان شامل 420 هزار مرد و 363 هزار زن واجد شرایط رای دادن هستند، تصریح کرد: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم 294هزار نفر، در حوزه انتخابیه دشتستان 169 هزار نفر، در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان 108 هزار نفر و در حوزه انتخابیه دیر، کنگان، جم و عسلویه 212 هزار نفر شرایط قانونی رای دادن را دارا هستند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر در خصوص حضور سلایق مختلف سیاسی در لیست نهایی کاندیدای تایید صلاحیت شده خاطر نشان کرد:  آرزو می کردم که سلایق مختلف سیاسی تعداد کاندیدای بیشتری در انتخابات داشته باشند اما به نظر می رسد جو عمومی کشور پاسخ مناسبی را در خصوص این انتظار دریافت نکرده است.
وی ادامه داد: 37 هزار و 659 نفر بوشهری هم می توانند برای اولین بار رای خود را به صندوق بیندارند.
خورشیدی امنیت، شفافیت، سلامت و مشارکت حداکثری را چهار رکن اصلی وزارت کشور در این دوره انتخابات دانست و گفت: بر بحث سلامت، در مکاتبات مختلف به فرمانداران اعلام کرده ایم که مجریان و دست اندرکاران انتخابات بایبد بی طرفی در انتخابات را سرلوحه کار خود قرار دهند.


رئیس ستاد انتخابات استان اضافه کرد: در قوه قضاییه نیز ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شد است که تا کنون گزارش تخلف موثر در انتخابات از سوی مجریان به این ستاد گزارش نشده است.


وی در خصوص تامین امنیت انتخابات اظهار کرد: در بعد امنیت تهمیدات لازم  توسط نیروی انتظامی تامین شده و بر اساس قانون امنیت همه شعب بر عهده نیروی انتظامی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با بیان اینکه کمیته رسانه ستاد انتخابات استان، تدابیر لازم را برای تسهیل حضور اصحاب رسانه به عنوان چشم نظارتی جامعه اتخاذ کرده است، افزود: اگر مردم و رسانه ها تخلفی از دست اندرکاران انتخابات مشاهده کردند می توانند به هیئت های بازرسی که در فرمانداری ها مستقر هستند، گزارش دهند.
خورشیدی قانون شفافیت مالی کاندیدا را وجه تمایز این انتخابات با ادوار قبل دانست و گفت: بر قانون شفافیت مالی کاندیدا که در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است و با ابلاغ رئیس جمهور لازم الاجرا شده است، کاندیدا باید پس از تایید نهایی صلاحیت ها و تا قبل از شروع رسمی تبلیغات، دریکی از بانک های عامل، افتتاح حساب کرده و شماره حساب و مدیر مالی ستاد انتخاباتی خود را به فرمانداری ها معرفی کنند.


رئیس ستاد انتخابات استان در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری الکترونیکی انتخابات در استان اظهار داشت: با وجود فراهم بودن همه زیرساخت های لازم، امیدوار به برگزاری انتخاب تمام الکترونیکی در استان بودیم اما شورای نگهبان با این موضوع مخالفت کرد.


وی با اشاره به اینکه نامزدهای انتخابات می توانند در هر شهر و روستا یک ستاد آقایان و یک ستاد بانوان برپا کنند، افزود: در شهرهایی که دارای چند منطقه شهرداری وجود دارد، کاندیدا می توانند در هر منطقه یک ستاد آقایان و یک ستاد بانوان تشکیل دهند./ص

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/11/26 - 19:54
0
0
اقای خورشیدی سلام اعلام بخش شدن چغادک و معرفی بخشدار چغادک فراموش نشود ایا مبارک فجر موقعیت خوبی بود متا سفانه تمامشد عنایت به این موضوع مهم داشتتتته باشید مردم چشم به راه اقدام خیر شما هستند اگر این کار سریع انجام نشود به فرامشی سپرده میشود ودوباره بای مردم محروم چغادک وهمه مردم این بخش باعث ازرد گی خاطر وسر خوردگی میشود خدا را خوش نمیاد این همه مردم در بلا تکلیفی باشند محبت فرماید زوتر بخشداری جهت انجام امر در چغادک مستقر کنید با سپاس واحترام فراوان شهروند چغادکی حمید حاجیان
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • از شول تا شاهگوش با جهانگیر اژدری/ بین سینما و مادرم گیر کرده ام + تصاویر
 • یک صفحه پر از خلاصه ی شوق
 • تعرفه‌های سال ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ معتبر است/ شهروندان کارها را به سال جدید موکول کنند/ اجاره بهای غرفه‌داران ماهی گلی عودت داده خواهد شد
 • محمدحسن محمدی: تمام مستاجرین دکه‌های تحت تملک شهرداری از پرداخت اجاره بهای اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ معافند!
 • ای که دستت می رسد کاری بکن
 • واحدهای صنفی شهر برازجان به مدت ۶ روز تعطیل می شوند
 • یکمین سالگرد درگذشت نویسنده و روزنامه‌نگار دشتستانی
 • برازجان پایتخت زمستانی کورش ؛ سرزمینی از جنس دلتنگی و‌خاطره
 • قدردانی خانواده صابری از مردم،مسئولان و تیم پزشکی
 • انتصاب یک دشتستانی دیگر در سازمان تامین اجتماعی / عکس
 • آقایان مسئول! کرونا اینجاست... چشمتان را بازتر کنید!!
 • کرونا
 • هرگز به دنبال نان و نام نبوده ام؛ گاه نان هم بر سر قلم و آرمانم گذاشته ام
 • آیا ویروس کرونا اقتصاد جهان را وارد کما خواهد کرد؟!
 • این‌گونه_باهم _شکستش_دهیم؟!