امروز: دوشنبه 31 شهريور 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1398 - 11:24
شهردار خارگ:

اتحادخبر:  شهردار جزیره خارگ گفت: شهرداری جزیره خارگ در اجرای پروژه‌ها و حل مشکلات زیرساختی جزیره خارگ رویکرد برنامه محور دارد و حل مشکلات زیرساختی جزیره در دستور کار است.

اتحادخبر:  شهردار جزیره خارگ گفت: شهرداری جزیره خارگ در اجرای پروژه‌ها و حل مشکلات زیرساختی جزیره خارگ رویکرد برنامه محور دارد و حل مشکلات زیرساختی جزیره در دستور کار است.

حل مشکلات زیرساختی جزیره خارگ در دستور کار است

عبدالحمید صفایی  اظهار داشت: با توجه به بافت قدیمی شهر و مشکلات زیرساختی که از دیرباز گریبان گیر کالبد عمرانی شهر خارگ بوده است، از ابتدای دوره مدیریتی بنده با تحلیل و بررسی‌های متعدد درصدد به‌کارگیری راهکارهای ریشه‌کن کردن آن‌ها برآمدیم.

وی تصریح کرد: علی‌رغم محدودیت‌های اقتصادی حاکم بر جامعه که به‌نوعی گریبان گیر تمامی سازمان‌ها است، اما باهمتی دوچندان درصدد اجرای پروژه‌های درخوری برآمدیم که خوشبختانه با اجرایی شدن برخی از آن‌ها شاهد توسعه کالبد شهری خارگ بودیم.

صفایی بیان کرد: امید داریم با استمرار روند اجرایی سایر پروژه‌ها در پایان سال ۹۸ و همچنین سال ۹۹، گام‌های شگرف ارتقا و توسعه حوزه شهری و بهبود کیفیت زندگی شهروندان شریف خارگ بیش‌ازپیش ملموس باشد.

شهردار جزیره خارگ با اشاره به پروژه‌های سال ۹۸ مجموعه شهرداری گفت: پس از نشست‌های تخصصی متعدد و ارزیابی و بررسی نیازها و اولویت‌های شهری در سال جاری، نسبت به تعریف پروژه‌هایی درخور و شایسته شهر خارگ اقدام کردیم که بخشی از آن‌ها به مرحله بهره‌برداری رسیده و بخشی دیگر نیز با روندی قابل‌قبول به‌زودی به دریادلان جزیره خارگ تقدیم خواهد شد.

صفایی ادامه داد: احداث ساختمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خارگ که پس از گذشت پنجاه سال از تأسیس شهرداری خارگ با تخصیص اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی افتتاح شد، گامی بزرگ در تحقق راهبردها و برنامه‌های مدون مجموعه شهرداری و شورا بود که به همشهریانمان تقدیم شد.

وی تصریح کرد: احداث ساختمان شهربازی سرپوشیده که برای اولین بار در خارگ با در نظرگیری اعتباری معادل میلیارد ریال افتتاح خواهد شد، دیگر پروژه شاخصی است که قطعاً مورد رضایت شهروندان گرامی قرار خواهد گرفت.

شهردار جزیره خارگ گفت: اخیراً نیز المان نام جزیره خارگ رونمایی شد که مورد اقبال ویژه اهالی جزیره قرار گرفت، اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این پروژه ۶۵۰ میلیون بوده است.

 

وی تصریح کرد: شهرداری خارگ همچنین با رویکردی محله محور بهسازی اساسی معابر و محلات شهر را در دستور کار خود قرارداد که ماحصل آن‌ها پروژه اجرای کانال دفع آب‌های سطحی خیابان چاه قندی بااعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون، سنگفرش و کانال دفع آب‌های سطحی بن‌بست شقایق بااعتبار ۴۰۰ میلیون ریال و کانال دفع آب‌های سطحی کوچه شهید اسکندری بااعتبار ۲۰۰ میلیون ریال بوده است.

 

وی در ادامه با اشاره به دیگر پروژه‌های مجموعه شهرداری در سال جاری اذعان کرد: پروژه محوطه‌سازی در پارک ساحلی با اجرای آلاچیق‌ها که پروژه‌ای درخور و زیبنده شهر خارگ خواهد بود بااعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در دست احداث است.

صفایی ادامه داد: قطار ریلی-برقی نیز دیگر خدمتی است که به‌تازگی بااعتبار ۴۰۰ میلیون ریال به مجموعه پارک ساحلی اضافه‌شده است.

شهردار جزیره خارگ گفت: یکی از مشکلات دیرینه شهر خارگ که با توجه به شرایط خاص جزیره با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در حال مرتفع شدن است احداث ساختمان مدیریت بحران (انبار آذوقه) است که با در نظرگیری اعتباری معادل ۹ میلیارد ریال با روند قابل قبولی سیر پیشرفت فیزیکی خود را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: از دیگر اقداماتی که در حوزه زیباسازی انجام‌شده و اقبال شهروندان را نیز به دنبال داشته است می‌توان به پروژه روشنایی خط ساحلی و همچنین چراغ‌های دفنی معابر سطح شهر با تخصیص اعتبار ۸ میلیارد ریال اشاره کرد.

 

شهردار خارگ افزود: نصب المان ماشین‌های قدیمی، نصب تابلوهای نام‌گذاری معابر سطح شهر، اجرای آسفالت خیابان معلم، اجرای آسفالت خیابان بوستان معلم، گل‌کاری مستمر معابر سطح شهر انتشار فراخوان و برگزاری مسابقه طراحی مجتمع فرهنگی آموزشی و طراحی میدان اصلی شهر و بدنه تجاری پیرامونی و برگزاری جشن‌ها و مراسم در اعیاد و مناسبت‌ها از دیگر خدمات اجراشده توسط شهرداری در سال جاری بوده است.

صفایی ادامه داد: نصب و جانمایی تابلوهای مزین به تمثال شهدای والامقام جزیره خارک، نصب و جانمایی المان سیمرغ در پارک سیمرغ، برگزاری اولین جشنواره موسیقی بنادر و جزایر ایران از دیگر اقدامات مجموعه شهرداری در راستای تحقق برنامه‌های راهبردی این مجموعه بوده است که امید است مورد رضایت شهروندان گرامی قرار گیرد.

 

شهردار جزیره خارگ با رویکردی اکولوژیک- مبنا و با تکیه‌بر ظرفیت‌های ناب جزیره و با باور به اینکه گردشگری می‌تواند به اقتصاد پویا و فعال شهرها کمک کند خاطرنشان کرد: به‌زودی پروژه بزرگ و شاخص پارک آبی گردشگری جزیره خارگ نیز در دستور این مجموعه قرار می‌گیرد که اجرای شایسته آن می‌تواند پروژه‌ای ماندگار را برای شهروندان شریف خارگ رقم بزند.

 

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آقایان مسئول دیر بجنبید باید فاتحه ی فوتبال استان را بخوانیم !!
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • مشکلات کشتارگاه های شهرستان های مجاور/ درخواست های قصابان برازجانی/ توضیحات فرماندار دشتستان، رییس دامپزشكی و رییس صنف قصابان
 • توپخانه طنز
 • آگهی پذیرش دانش آموز بهیاری هنرستان کار و دانش رشته بهیاری