امروز: دوشنبه 31 شهريور 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 بهمن 1398 - 12:21

اتحادخبر:  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از نصب دوربین‌های حرارتی و تب سنج‌های لیزری در فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب این شهر خبر داد و بیان داشت : در پی اعلام وضعیت اضطراری ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی و در راستای افزایش دقت غربالگری مسافران، این دوربین‌ ها نصب و راه اندازی شد.

اتحادخبر:  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از نصب دوربین‌های حرارتی و تب سنج‌های لیزری در فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب این شهر خبر داد و بیان داشت : در پی اعلام وضعیت اضطراری ویروس کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی و در راستای افزایش دقت غربالگری مسافران، این دوربین‌ ها نصب و راه اندازی شد.

تجهیز فرودگاه شیراز به تب‌سنج‌های لیزری برای پیشگیری از کرونا

دکتر عبدالرسول همتی روز شنبه اعلام کرد: کارشناسان بهداشتی در حوزه بیماری‌های واگیر، به صورت شبانه روزی و تمام ایام سال در پایگاه مراقبت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب حضور دارند و کارشناسان بهداشت حاضر در پایگاه مراقبت مرزی، چندین سال است از تب سنج‌ های لیزری برای سنجش تب مسافران استفاده می کنند که در تمام دنیا استفاده می ‌شود.

 

همتی اضافه کرد: دکتر «علیرضا رییسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس اقدام شبانه روزی کارشناسان بهداشتی در نصب و راه اندازی دستگاه سنجش و نیز به عنوان نخستین دانشگاه مجهز به این سامانه غربالگری تقدیر کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بازدید شبانه تیم مدیریتی معاونت بهداشت از روند ارائه خدمات در پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب خبر داد و گفت: مقررات بهداشتی بین المللی یا IHR، برای کاهش خطر انتقال بیماری ها به کمک مبادی مرزی هوایی، زمینی و دریایی طراحی شده است.

 

  همتی  افزود: مقررات بهداشتی بین المللی، ابزاری است حقوقی که ۱۹۴ کشور جهان از جمله کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت متعهد اجرای آن هستند.

وی هدف از اجرای این مقررات را کمک به جامعه بین المللی برای با پیشگیری و پاسخ به خطرات حاد بهداشت عمومی دانست که دارای احتمال گسترش از طریق مرزها و تهدید مردم سراسر جهان است.

 

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز، از سال ۱۳۴۰ مجهز به بخش قرنطینه بوده است که به مرور زمان و بر اساس دستورکارهای سازمان بهداشت جهانی، خدمات آن به روز شده است.

وی از جمله اقدامات پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب، به بیماریابی و غربالگری مسافران ورودی از لحاظ بیماری ‌های واگیردار شایع براساس نظام سندرمیک مراقبت بیماری های واگیر، آموزش برای افزایش سطح آگاهی مسافران و کارکنان فرودگاه در خصوص بیماری های شایع، ترخیص اجساد ورودی از لحاظ بهداشتی شامل بررسی علت فوت بر اساس بیماری های واگیردار)، آموزش به زائران خروجی به شیوه های مختلف مانند سخنرانی، پخش فیلم، اسلاید و تراکت آموزشی در مورد راه های پیشگیری از بیماری‌ ها اشاره کرد.

 

 همتی گفت: در راستای ارزیابی خدمات این پایگاه، اعضای تیم مدیریتی معاونت بهداشت  از پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب بازدید کردند و تصمیمات لازم برای بهبود روند ارایه خدمات گرفته شد.

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آقایان مسئول دیر بجنبید باید فاتحه ی فوتبال استان را بخوانیم !!
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • مشکلات کشتارگاه های شهرستان های مجاور/ درخواست های قصابان برازجانی/ توضیحات فرماندار دشتستان، رییس دامپزشكی و رییس صنف قصابان
 • توپخانه طنز
 • آگهی پذیرش دانش آموز بهیاری هنرستان کار و دانش رشته بهیاری