امروز: دوشنبه 07 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 بهمن 1398 - 13:09
در نشست خبری مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر مطرح شد:

اتحاد خبر: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: از آبان ماه امسال چهار هزار و 500 نفر متقاضی استفاده از یارانه بیمه سلامت شده و در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کرده اند که از این تعداد وضعیت دهک درآمدی سه هزار و 500 نفر مشخص و هزار و 200 نفر از آن ها می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند....

اتحاد خبر- ثریا شیری: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: از آبان ماه امسال چهار هزار و 500 نفر متقاضی استفاده از یارانه بیمه سلامت شده و در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کرده اند که از این تعداد وضعیت دهک درآمدی سه هزار و 500 نفر مشخص و هزار و 200 نفر از آن ها می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، پرویز رمضانی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر، اظهار کرد: در مجموع 500 هزار نفر از جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که این تعداد 46 درصد از جمعیت کل استان را تشکیل می دهند.
وی افزود: از این تعداد 340 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه روستایی، 80 هزار نفر تحت پوشش صندوق کارکنان دولت، 30 هزار نفر تحت پوشش صندوق سایر اقشار و 50 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه همگانی قرار دارند.
رمضانی تصریح کرد: همچنین طبق تفاهم نامه ای که با اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی انعقاد شده است، سه هزار و 500  نفر از اتباع خارجی نیز در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه تا سال گذشته 85 درصد جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان از خدمات این بیمه استفاده می کردند، ادامه داد: با توجه به تکلیف قانونی سازمان بیمه سلامت مبنی بر تحت پوشش قرار دادن افرادی که توان پرداخت حق بیمه ندارند، اغلب بیمه شده ها به صورت رایگان تحت پوشش صندوق های بیمه روستایی و همگانی بودند.
رمضانی با تاکید بر اینکه از ابتدای امسال و براساس قانون برنامه بودجه افراد براساس ارزیابی وسع تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، بیان کرد: ارزیابی وسع از آبان ماه سال جاری شروع شده است و بر این اساس افراد بنا بر میزان توانایی در پرداخت حق بیمه، از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.
وی ادامه داد: اگر فردی اعلام کند که توان پرداخت حق بیمه را ندارد یا متقاضی دریافت یارانه هستند، تحت مدت یک ماه وضعیت درآمدی خانواده تعیین و مشخص می شود و بر این اساس افراد در دهک های متفاوت قرار می گیرند.
رمضانی با اشاره به اینکه افرادی که براساس آزمون ارزیابی وسع، در دهک های یک، دو و یا سه قرار بگیرند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، گفت: همچنین افرادی که در دهک چهارم قرار می گیرند به صورت تخفیف 50 درصدی در پرداخت حق بیمه، تحت پوشش قرار می گیرند و افراد دهک های پنجم و ششم باید کل حق بیمه را پرداخت کنند و در صورتی که تعهد بدهند که توان پرداخت حق بیمه ندارند، از 50 درصد تخفیف بهره مند می شوند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اعلام اینکه از آبان ماه امسال چهار هزار و 500 نفر متقاضی استفاده از یارانه بیمه سلامت شده و در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون وضعیت دهک درآمدی سه هزار و 500 نفر از این افراد را مشخص کرده است که از این تعداد یک هزار و 200 نفر جزو سه دهک اول بوده که می توانند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.
رمضانی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران بیمه شدگان صندوق همگانی و روستاییان تا شش ماه و تا پایان اردیبهشت ماه سال 99 می توانند با شرایط قبل از خدمات بیمه استفاده کنند اما از خرداد ماه و برای تمدید دفترچه بیمه باید طبق برنامه ارزیابی وسع عمل شود و بر اساس میزان درآمد خانواده و مشخص شدن دهک درآمدی از خدمات بیمه استفاده کنند.

470 موسسه طرف قرارداد بیمه سلامت در استان
وی با تاکید بر اینکه 470 موسسه در استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند، یادآور شد: بیمه شدگانی که به مراکز دولتی طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه می کنند در بخش بستری تا 95 درصد و در بخش سرپایی تا 70 درصد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند اما در صورت مراجعه به مراکز خصوصی و غیردولتی ناچار به پرداخت مابه تفاوت هزینه های بخش خصوصی و دولتی هستند.

رمضانی افزود: همچنین افرادی که از بیمه تکمیلی است فاده می کنند، ما به تفاوت را بیمه تکمیلی پوشش خواهد داد.
وی تصریح کرد: طبق دریافت 70 درصد اسناد بیمه شدگان از مراکز درمانی، بار مراجعات نسبت به سال گذشته تغییری نکرده اما هزینه های این اسناد نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر همچنین از کاهش 20 هزار دفترچه بیمه نسبت به سال گذشته در راستای اجرای طرح همپوشانی خبر داد.  

وی همچنین با اعلام اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتی بیان کرد: براساس این طرح، بیمه شدگان برای استفاده از خدمات سرپایی به دفترچه نیازی ندارند و فقط با کد ملی پذیرش می شوند.

رمضانی افزود: اجرای این طرح گامی مهم در صرفه جویی هزینه ها، صدور دفترچه و استفاده از کاغذ، رسیدگی سریع و آنلاین اسناد پزشکی، جلوگیری از خطای پزشکی و کاهش هزینه های غیر ضروری است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر همچنین از اجرای طرح تبادل الکترونیکی اسناد بستری از مهرماه سال جاری خبر داد و بیان کرد: هر 10 بیمارستان دولتی طرف قرارداد بیمه سلامت اسناد الکترونیکی تا پایان آذر ماه را ارسال کرده اند و به این صورت بلافاصله بعد از ترخیص بیمه شده پرونده پزشکی بیمار در اختیار ما قرار می گیرد و این کار باعث کنترل هزینه ها، جلوگیری از حجم زیاد کاغذ و تجویز تکراری می شود.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 40 هزار بیمه شده در استان بوشهر بستری می شوند، اظهار کرد: برای بستری هر کدام از این افراد حداقل 50 برگ کاغذ استفاده می شود که با اجرای طرح تبادل الکترونیکی اسناد در مصرف کاغذ به صورت جدی صرفه جویی می شود.

رمضانی ادامه داد: در راستای اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، در قالب سطح بندی خدمات به بیمه شدگان روستایی امکان کنترل هزینه ها و جلوگیری از تجویز تکراری محقق شده است.

وی گفت: علیرغم محدودیت در تأمین منابع و تخصیص اعتبار، بیمه سلامت در پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد وضعیت مناسبی دارد و در حال حاضر اسناد شش ماهه اول بیمارستان ها، هفت ماهه داروخانه ها و 10 ماهه مراکز جامع سلامت در سال جاری رسیدگی و پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر تاکید کرد: همچنین کمتر از پنج میلیارد تومان مربوط به مطالبات بیمه سلامت از دستگاه های اجرایی تا پایان سال گذشته است و دو میلیارد تومان مربوط به مطالبات سال جاری بیمه سلامت از دستگاه های اجرایی است.

رمضانی یادآور شد: بیشترین تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه کارکنان دولت مربوط به بخش آموزش و پرورش است.

وی اعلام کرد: تمام افرادی که از ابتدای امسال برای دریافت خدمات مختلف بیمه ای به بیمه سلامت مراجعه کرده اند، رفع همپوشانی انجام شده و تاکنون در سال جاری مورد جدید همپوشانی اتفاق نیفتاده است.

مدیرکل بیمه سلامت همچنین از افتتاح بانک داده های برخط سازمان های بیمه گر در روز دوشنبه مورخ 21 بهمن 99 به صورت کشوری و ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت در سازمان بیمه سلامت خبر داد و گفت: با افتتاح این بانک داده ها، همه اطلاعات به صورت برخط کنترل می شود که علاوه بر جلوگیری از هم پوشانی می تواند یک زیرساخت مناسب برای تعاملات بهتر با سایر سازمان های بیمه گر و بیمه گذاران باشد


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • کمبود سیلندر گاز در پایتخت انرژی بوشهری‌ها را کلافه کرد
 • ۲۴ دستگاه «بیت کوین» در دشتستان کشف شد
 • انتصاب و معارفه معاونین جدید شهرداری بندر بوشهر
 • تست کرونای نماینده دشتی و تنگستان مثبت شد
 • راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر گام بلندی در پیشرفت حوزه درمان استان است
 • افزایش حقوق تا ۹۰درصد شاغلان هم تراز
 • توزیع واکسن آنفلوانزا در شبکه بهداشت/ واکسن هنوز به داروخانه ها عرضه نشده است
 • اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۴ شهریور تا ۴ مهر
 • نتایج اولیه واکسن کرونا با ۹۸درصد ایمنی