امروز: سه شنبه 08 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 بهمن 1398 - 10:18

اتحادخبر: گلریزان خیریه نرجس شیراز شامگاه نیمه بهمن‌ماه ۹۸ در شیراز برگزار شد و نیک اندیشان خطه فارس و شیراز بخشی از هزینه‌های ساخت سرپناه و فضای جدید این موسسه برای کودکان معلول را تامین کردند.

اتحادخبر: گلریزان خیریه نرجس شیراز شامگاه نیمه بهمن‌ماه ۹۸ در شیراز برگزار شد و نیک اندیشان خطه فارس و شیراز بخشی از هزینه‌های ساخت سرپناه و فضای جدید این موسسه برای کودکان معلول را تامین کردند.

گلریزان خیریه نرجس شیراز برای توسعه سرپناه کودکان

 مدیرعامل موسسه خیریه نرجس شیراز در این مراسم گفت: انسان موجودی اجتماعی است که در طول زندگی ملزم به رعایت اصولی است که مسوولیت اجتماعی نام دارد.

هدایت بهاءالدینی افزود: همه انسان ها در قبال نعمت ها و سرنوشت و وضعیت دیگر انسانها مسوول هستند و هر کدام از ما فردی برای خود و فردی برای جامعه هستیم که وظیفه داریم از خودمان و دیگران محافظت کنیم.

وی با بیان اینکه موسسه خیریه نرجس با کمک خیرین بعنوان یک مجموعه مردم نهاد در سطح کشور شناخته شده است،گفت: این توفیق حاصل صداقت ،شفافیت کارکنان این مرکز و نیک اندیشی خیرین بوده است.

  او ادامه داد: نرجس از سال ۷۴ فعالیت خود را در مکانی استیجاری و با نگهداری ۴۰ کودک معلول ذهنی و حرکتی آغاز کرد و از سال ۸۹ در مکان فعلی با سه هزار و ۹۰۰ متر مربع زیربنا و نگهداری شبانه روزی از ۲۵۰ معلول ذهنی و حرکتی در بهترین شرایط ممکن تاکنون کار خود را ادامه داده است.

مدیر عامل موسسه خیریه نرجس شیراز با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود اظهار داشت: اولین گلریزان موسسه نرجس در سالهای گذشته برای ساخت درمانگاه نرجس با هدف ایجاد درآمدی پایدار برای نگهداری از معلولین این مرکز و درمان آنها برگزار شد که امروز این درمانگاه با بخش های مختلفی من جمله سنوگرافی،آزمایشگاه،دندان پزشکی و ... با ۷۰ پزشک عمومی،متخصص و فوق تخصص به عموم مردم و معلولین نرجس خدمات درمانی ارایه می کند.

وی با بیان اینکه این موسسه خیریه از نظر تجهیزات و کادر انسانی یکی از بهترین مراکز شیراز است،افزود: بودن یک یا دو فرزند معلول در یک خانواده می تواند باعث از هم پاشیدگی بنیان آن خانواده شود که موسسه نرجس با شناخت این آسیب و امید به حمایت خیرین اقدام به نگهداری از این کوکان معلول کرده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در این آیین گفت: خیریه نرجس در سال ۹۴ مراسم گلریزان دیگری در شیراز برگزار کرد که حاصل آن شروع عملیات اجرایی ساخت مرکز نگهداری معلولین بالای ۱۴ سال نرجس با پنج هزار مترمربع زیربنا و با ظرفیت نگهداری ۲۰۰ نفر بود که این طرح عمرانی اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و روند ساخت آن در حال انجام است.

 

بهاء الدینی هدف از برگزاری مراسم گلریزان این موسسه را حمایت از کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست عنوان کرد و اظهار داشت: به دلیل حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله بعضی کودکان سرپرست خود را از دست می دهند و همچنین کودکان دیگری نیز هستند که بدسرپرست هستند و از آنها در خرید و فروش مواد مخدر و یا تکدی گری سازمان یافته سوء استفاده می شود که موسسه نرجس با حمایت خیرین ساماندهی زندگی این کودکان را آغاز کرده است.

او اضافه کرد: در حال حاضر ۲۷ کودک بی سرپرست و یا بد سرپرست در ۴ واحد مسکونی تحت مدیریت موسسه نرجس نگهداری می شوند که این کودکان آموزش های لازم ،مهارت زندگی و حرفه آموزی را زیر نظر مربیان فرا می گیرند.

 

وی بیان کرد: مجموعه نرجس بعنوان اولین موسسه خیریه در راستای سیاست های سازمان بهزیستی ،طرح توسعه و سازماندهی خانه های کوچک را برای نگهداری از این کودکان پیشنهاد و امشب برای احداث این منازل دست یاری به سمت خیرین دراز می کند.

مدیر عامل موسسه خیریه نرجس شیراز افزود: این طرح در شهرک والفجر شیراز و شهر جدید صدرا در قالب ساخت ۲۴ واحد مسکونی در مساحت کلی پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع توسط این موسسه اجرا خواهد شد که امید است با کمک خیرین این طرح هر چه سریعتر به اتمام برسد.

بهاء الدینی همچنین در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تعهد پرداخت ۳۵ درصد هزینه های این طرح از سوی خیرین در مراسم گلریزان امشب انجام شد و جدای از آن سایر خیرین و نیک اندیشان نیز می توانند با مراجعه به محل موسسه واقع در شهرک والفجر بلوار یاوران و یا واریز کمک های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۰۷۸۳۱۳ بنام موسسه نرجس اقدام کنند.

 

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر/ سرگردانی داوطلبان بومی
 • اضافه شدن 4 فوتی جدید در اثر کرونا /۳۰۷ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • طرز تهیه تست فرانسوی؛ صبحانه‌ای بی‌نظیر
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۲
 • چگونه زوج عاشق و خوشبخت بمانیم؟
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • ورودی داروخانه‌های بوشهر برای ورود معلولان مناسب‌سازی می‌شود
 • تقدیر از آتش‌نشانان در روز ملی آتش‌نشانی/تصاویر