امروز: چهارشنبه 09 مهر 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 بهمن 1398 - 10:15

اتحادخبر: استاندار فارس با بیان اینکه آماده توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و توریستی با کشور دانمارک هستیم، گفت: زبان تهدید و تحریم بر ملت ایران اثری ندارد و انتظار داریم ‌اتحادیه اروپا به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد.

اتحادخبر: استاندار فارس با بیان اینکه آماده توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و توریستی با کشور دانمارک هستیم، گفت: زبان تهدید و تحریم بر ملت ایران اثری ندارد و انتظار داریم ‌اتحادیه اروپا به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد.

استاندار فارس:‌ آماده گسترش مناسبات با دانمارک هستیم

عنایت الله رحیمی سه شنبه در دیدار با دنی عنان سفیر دانمارک در ایران، با بیان اینکه از سال ۱۳۵۷ با توجه به خواست مردم و بنیانگذار کبیر انقلاب سیاست های خارجی بر مبنای دوستی با همه ملت ها بنا نهاده شده است، افزود: دوستی و صلح میان ملت ها همواره پایدار است حتی اگر حکومت ها در مسیر این دوستی پایدار نباشند ، چرا که عمر دولت ها کمتر از ملت ها است.


رحیمی روابط فرهنگی را اثر گذارترین نوع روابط دانست و افزود: روابط ایران و دانمارک سابقه ای طولانی دارد؛ هر چند معتقدیم شناخت دو ملت باید با تقویت روابط فرهنگی بیشتر شود.


استاندار فارس با بیان‌اینکه ملت ایران ملتی مستقل ، آزادی خواه و انسان دوست هستند، اظهار کرد: ایران همواره ارتباط خوبی با اتحادیه اروپا به ویژه کشور دانمارک داشته است و امروز انتظار داریم کشورهای عضو اتحادیه اروپا دور از فشارهای دیگران به تعهدات بین‌المللی پایبند باشند.
وی  با بیان اینکه ایران‌همواره به تعهدات خود پایبند بوده است، خاطرنشان کرد: بی تردید برهم زدن توافقات و مصوبات بین‌المللی از سوی آمریکا موجب ایجاد بی اعتمادی خواهد شد.


رحیمی با بیان اینکه ارزیابی ملت ایران از رابطه با کشور دانمارک مثبت است یادآور شد: این کشور می تواند نقش موثری در تحکیم و تقویت روابط ایران و اتحادیه اروپا داشته باشد.

 

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود دراین دیدار به بیان ظرفیت های متعدد استان فارس در حوزه های گوناگون پرداخت و با تاکید بر اینکه فارس مقیاسی کوچک از ایران است، عنوان کرد: این استان پهناور با ۵ میلیون نفر جمعیت و ۳۶ شهرستان به مرکزیت شیراز در بخش های مختلف اقتصادی ، گردشگری، کشاورزی، صنعتی، معدنی، دانشگاهی و... پتانسیل های درخور توجه و رتبه های برتر در سطح ملی دارد.


وی همچنین به سابقه تاریخی کهن دیار فارس اشاره کرد و گفت: این سرزمین سابقه ای به بلندای ۵ هزار سال در تاریخ دارد که ۲۵۰۰ سال از این تاریخ در قالب آثار بزرگی همچون تخت‌جمشید،‌نقش رستم، پاسارگاد و... قابل دیدن و ملموس است.


وجود محورهای ثبت شده جهانی همچون محور هخامنشی و ساسانی در استان فارس از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد.
وی با بیان اینکه شهر شیراز به عنوان مرکز استان فارس شهر فلاسفه، عرفا، دانشمندان و بزرگان علم و ادب بوده و امروز نیز با دارا بودن بیش از ۱۸۰ مرکز اموزش عالی از جمله دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی  قطب دانشگاهی است.


وجود اقلیم چهار فصل در فارس، گرد هم آمدن اقوام و گروه های مختلف و اتحاد موجود میان آنها در استان، فعالیت هفت فرودگاه که سه مورد از آنها بین المللی است و توجه گردشگران به استان فارس به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری از دیگر موضوعاتی بود که رحیمی در این دیدار به آنها اشاره کرد.
وی در ادامه به وجود زمینه های مختلف برای تقویت همکاری ها با کشور دانمارک اشاره کرد و گفت: این روابط می تواند در حوزه تبادل دانشجو، سرمایه گذاری های مشترک در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، کارخانجات داروسازی  ، سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های نوین همچون انرژی های بادی و خورشیدی... ایجاد شود.
رحیمی با تاکید بر این که استان فارس از توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی و توریستی با کشور دانمارک استقبال می کند، خاطرنشان کرد: کشور ایران و استان فارس یکی از امن ترین مکان ها برای سرمایه گذاری است.


رحیمی با بیان اینکه سیاست گذاری های دولت در استان فارس از سوی استانداری تعیین می شود، گفت: بی شک مدیریت ارشد استان فارس شهرداری ها و بخش خصوصی را به تسهیل سرمایه گذاری با شرکای بین المللی تشویق می کند.


استاندار فارس همچنین خاطرنشان کرد: صلح همواره پایدار است  و هر جنگی در نهایت به صلح ختم می شود.
وی با تاکید بر اینکه با ملت بزرگ و متمدن ایران باید با زبان احترام سخن گفته شود و زبان تهدید و تحریم بی اثر است، اظهار کرد:  ملت و حکومت ایران نیز تا زمانی که منافع ملی کشور رعایت شود هیچ مشکلی در مناسبات با دنیا ندارد.

 

در پایان این دیدار استاندار فارس فرصت های سرمایه گذاری در این استان را در قالب یک بسته سرمایه گذاری در اختیار سفیر دانمارک قرار داد تا در توسعه همکاری‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • گزارش تصویری/ به وقت برداشت از نخل‌ های سروقامت دشتستان
 • میدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی در اهرم افتتاح شد / تصاویر
 • هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر آسمانی شد
 • جنگ خانمان سوز است و مخالف آن هستم/ اکثر جراحت رزمندگان برخورد ترکش بود/ خاطره ای جالب ولی نادر
 • عملیات نگهداری و تعمیرات در راستای صیانت از تاسیسات آبیاری ضروری است
 • پایان پُر مهر یازدهمین دوره مربیگری تئوری درجه ۳ شهرستان دشتستان/تصاویر
 • اضافه شدن 4 فوتی جدید در اثر کرونا /۳۰۷ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند
 • اعضای بدن ۲ دشتستانی برای نجات ۶ بیمار اهدا شد
 • فال روزانه ۹۹/۰۷/۰۵
 • تقدیر از آتش‌نشانان در روز ملی آتش‌نشانی/تصاویر
 • ورودی داروخانه‌های بوشهر برای ورود معلولان مناسب‌سازی می‌شود
 • بازداشت سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری بوشهر
 • پیام تسلیت سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان و هیأت مدیره نظام پرستاری دشتستان به مناسبت شهادت هفتمین مدافع سلامت استان
 • طنز / استتار کرونایی
 • کمبود سیلندر گاز در پایتخت انرژی بوشهری‌ها را کلافه کرد