امروز: دوشنبه 31 شهريور 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 14 بهمن 1398 - 12:06

اتحادخبر:  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با تأکید بر اینکه امروز باید محملی برای ایجاد فضای فرهنگی در جامعه فراهم کنیم، گفت: برگزاری هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون فارس، هنر زندگی و با هم بودن را به کودکان آموزش داد.

اتحادخبر:  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با تأکید بر اینکه امروز باید محملی برای ایجاد فضای فرهنگی در جامعه فراهم کنیم، گفت: برگزاری هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون فارس، هنر زندگی و با هم بودن را به کودکان آموزش داد.

محملی برای آموزش باهم زیستن به کودکان فارس

زهرا افتخاری یکشنبه ۱۳ بهمن‌ماه در آیین اختتامیه مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی فارس عنوان کرد: این جشنواره فضایی برای به اشتراک‌گذاری مهارت‌های زندگی کودکان بود.

 وی افزود: رقابت ۲۱ گروه نمایشی از نقاط مختلف استان در شیراز اتفاق‌های خوبی را در زمینه تئاتر عروسکی رقم زد.
افتخاری با بیان اینکه اعضای مراکز کانون با همراهی مربیان توانستند در این جشنواره خوش بدرخشند، اظهار کرد: تلاش همه گروه‌ها از بُعد تخصصی و محتوایی برای شرکت کنندگان شایان توجه بوده است.
 حمید وامق داور این جشنواره نیز عنوان کرد: متأسفانه در تئاتر و هنر کشور دچار جشنواره زدگی شدیم و تعداد این رویدادها به هدف تبدیل شده است.
این هنرمند تئاتر فارس که به همراه اصغر زیبایی‌نژاد و رعنا تیرانداز داوری آثار هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس را برعهده داشت با بیان اینکه در کانون پرورش فکری باید فرصتی برای تعامل و کسب تجربه به واسطه این جشنواره‌ها فراهم شود، خواستار این شد که برنامه ریزی دقیق برای دوره‌های آینده این جشنواره شود.
وامق با بیان اینکه تعداد آثار حاضر در جشنواره باید کاهش یابد، تاکید کرد: برای دوره‌های بعدی جشنواره هنرهای نمایشی کانون می‌شود فقط ۸ اثر را برای داوری برگزید؛ زیرا کیفیت آثار مهم‌تر از تعداد است.
این فعال تئاتر استان فارس همچنین به ضرورت تربیت مربی کودک در کانون پرورش فکری تأکید کرد و گفت: باید در تئاترهای کانون به نمایش خلاق اهمیت داده و توجه شود زیرا یکی از رسالت‌های کانون، پرورش کودکان و نوجوانان خلاق است.
وامق همچنین از کمبود امکانات در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری انتقاد کرد و افزود: استان فارس از تجهیزات کافی برخوردار نیست و این موجب شده است بسیاری از گروه‌ها در اجراها با مشکل روبه رو شوند.
وی پیشنهاد داد: نمایش‌های برگزیده این جشنواره باید با کیفیت به اجرای همگانی با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش در مدارس درآید.
وامق بر لزوم تشکیل جلسات نقد و بررسی تئاترهای کودک و نوجوان هم تاکید کرد و افزود: چنانچه این نشست‌ها برگزار شود شاید به لحاظ آموزشی هم برای علاقه مندان کودک و نوجوان تئاتر مؤثر باشد.
هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری فارس که از ۱۱ تا ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ با مشارکت ۲۱ گروه از سراسر فارس در مجتمع فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با معرفی دو نمایش ماه پیشونی و شاید نجات یابم از انجمن نمایش کانون فارس و فرزند سیمرغ از مرکز شماره ۱ شیراز به کار خود پایان داد.

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آقایان مسئول دیر بجنبید باید فاتحه ی فوتبال استان را بخوانیم !!
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • مشکلات کشتارگاه های شهرستان های مجاور/ درخواست های قصابان برازجانی/ توضیحات فرماندار دشتستان، رییس دامپزشكی و رییس صنف قصابان
 • توپخانه طنز
 • آگهی پذیرش دانش آموز بهیاری هنرستان کار و دانش رشته بهیاری