امروز: جمعه 02 اسفند 1398
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 بهمن 1398 - 11:20
فرماندار دشتستان در دفتر اتحاد جنوب و اتحاد خبر:

اتحاد خبر: فرماندار دشتستان با تاکید بر حضور سلیقه های مختلف در انتخابات، بیان کرد: انتخابات باید پرشور و در سلامت و امنیت کامل برگزار شود و وظیفه همه ما این است که با عملکرد مثبت خود حضور مردم در انتخابات را حداکثری کنیم. فرماندار دشتستان عصر شنبه ۱۲ بهمن ماه به همراه معاونین و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب حاضر...

اتحاد خبر - مهشید شهنه مطلق: فرماندار دشتستان با تاکید بر حضور سلیقه های مختلف در انتخابات، بیان کرد: انتخابات باید پرشور و در سلامت و امنیت کامل برگزار شود و وظیفه همه ما این است که با عملکرد مثبت خود حضور مردم در انتخابات را حداکثری کنیم.


به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، فرماندار دشتستان عصر شنبه ۱۲ بهمن ماه به همراه معاونین و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب حاضر شد و با مدیر مسئول و تحریریه این هفته نامه دیدار و گفتگو کرد.


فتح الله نوروزی ضمن تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه در انعکاس خدمات دولت و رساندن نظرات و مشکلات مردم به گوش مسئولان، اظهار داشت: اتحاد جنوب با 21 سال سابقه فعالیت از جمله رسانه های فعال و پرمخاطب استان بوشهر است که دارای تحریریه قوی و شناخته شده ای است که قلم آن ها همواره در مسائل شهرستان و استان تاثیرگذار بوده است.

استیضاح شهردار آبپخش در اولین فرصت بررسی خواهد شد

فرماندار دشتستان در خصوص استیضاح شهردار آب پخش در چندین نوبت و حواشی بوجود آمده طی روزهای گذشته پیرامون آن گفت: در بدو‌ ورود خود به فرمانداری وقتی که قرار شد به مسائل و مشکلات شهرهای دشتستان رسیدگی کنیم، اولین شورایی که جلسه گذاشتم و آنها را دیدم شورای شهر آبپخش بود که تلاش کردیم مشکلات آنجا برطرف شود. ولی متاسفانه شورا و شهردار با هم مشکلاتی دارند که به نظر می رسد هر دو طرف ماجرا دارای ایرادهایی هستند. در عین حال ملاک ما قانون است و ملاحظه خاصی برای هیچ طرف نداریم. 

نوروزی افزود سه مرحله استیضاح قبلی دو مورد ایراد شکلی در طی فرآیند قانونی استیضاح داشت و یک مورد هم خود شما به جمع بندی نرسید و صورتجلسه ای از آن برای ارجاع به فرمانداری و بررسی آن بیرون نیامد.فرماندار دشتستان در خصوص جلسه ای که شورای شهر آب پخش روز پنجشنبه جهت استیضاح مجدد شهردار تشکیل داده بودند و اتفاقات ناخوشایندی در پایان آن رقم خورد، تأکید کرد: این بار شورای شهر آب پخش که طرح سؤال از شهردار را می خواستند اعلام کنند، ما از نظر قانونی با طرح سؤالشان موافقت کردیم و صورتجلسه ای که برای استیضاح انجام داده اند گرچه هنور به دستمان نرسیده (تا ظهر شنبه) ولی در اولین فرصت ممکن بررسی خواهیم کرد و در نهایت نظر هیئت تطبیق را طبق قانون به شورای شهر آب پخش اعلام خواهیم کرد. در این زمینه هیچ تعارفی با شهردار و شورای شهر آب پخش نخواهیم داشت و نظر هیئت تطبیق را بدون جانبداری از هیچ طرف ماجرا ابلاغ خواهیم کرد.

امنیت و سلامت انتخابات هدف همه دستگاه ها و مردم باشد

فرماندار دشتستان  با اشاره به بحث انتخابات در حوزه انتخابیه دشتستان، بیان کرد: سعی کرده ایم گام های انتخابات را آنچه که در حوزه اختیارات و وظایف دولت است را به صورت منظم پیش ببریم.

نوروزی با بیان اینکه 49 نفر ثبت نام برای انتخابات مجلس یازدهم داشته ایم، افزود: از این تعداد سه نفر انصراف داده که 46 نفر باقی مانده در هیئت اجرایی تایید شده اند.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه تاکنون از این 46 نفر، 21 نفر از کاندیدا از طریق هیئت نظارت استان و مرکز مورد تایید قرار گرفته اند، تصریح کرد: 12 نفر در گام اول و 9 نفر هم امروز در گام دوم مورد تایید قرار گرفتند.

نوروزی اظهار داشت: امنیت و سلامت انتخابات باید هدف همه دستگاه ها و مردم باشد.

وی با اشاره به سخنان رییس جمهور در  ایجاد فضای رقابت همه سلایق سیاسی در انتخابات ادامه داد: برگزاری انتخابات پرشور، سالم، توام با آرامش و امنیت و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار دارای اهمیت است.

آغاز عملیات اجرایی 25 پروژه در دشتستان در دهه فجر

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال 251 پروژه در حوزه دشتستان با میزان‌ اعتبار بالغ بر 310 میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی خواهد شد  افزود: از این تعداد، 25 پروژه در سطح دشتستان عملیات اجرایی آنها آغاز و بقیه پروژه ها افتتاح می شوند.

فرماندار دشتستان بیان کرد: یکی از ویژگی های پروژه ها این است که در حوزه های مختلف پروژه های متفاوتی در دست احداث هستند.

نوروزی اضافه کرد: در فصل راهداری و حمل و نقل 17 پروژه با میران اعتبار هفت میلیارد تومان، راه و شهرسازی پنج پروژه با میران اعتبار 10 میلیارد تومان و عمران و نوسازی روستاها، عشایر و دهیاری ها 86 پروژه با میزان اعتبار 38 میلیارد و 500 در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه در فصل آبخیزداری پروژه های خوبی در دولت تدبیر و امید در استان بوشهر انجام شده است، خاطر نشان کرد: در دشتستان در حوزه آبخیزداری پروژه ای با میزان اعتبار 10 میلیارد تومان در حال انجام است.

فرماندار دشتستان بیان کرد: پروژه های مناسبی با میزان اعتبار 12 میلیارد و 800 میلیون تومان در فصل فناوری و اطلاعات در بحث فیبر نوری با اقدامات بسیار خوبی در دشتستان انجام شده است که در دهه فجر افتتاح خواهد شد و تاثرگذاری به سزایی در زیرساختی ها دارد.

وی با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان همیشه از اولویت های دولت بوده است، ادامه داد: خوشبختانه در دهه مبارک فجر پروژه های چشمگیری با میزان اعتبار 15 میلیارد و 500 تومان افتتاح خواهد شد.

فرماندار دشتستان تصریح کرد: پانسیون 16 واحدی پزشکان در بیمارستان شهید گنجی برازجان که در حوزه درمان تاثیرگذاری مثبتی دارد، جمعه آینده عملیات اجرایی آن‌ آغاز خواهد شد.

نوروزی اضافه کرد: با این وجود که شرایط کشور در خصوص تخصیص اعتبار، شرایط خاصی است، اما با استفاده از ظرفیت های موجود نمیگذاریم پروژه ای غیرفعال بماند.

وی افزود: پروژه های شاخص شهرستان دشتستان شامل بیمارستان مهر، بیمارستان 17 شهریور، کلینیک تخصصی، سد دالکی، جاده کنارتخته - دالکی و طرح نون آبیاری نخیلات است که در جهت تکمیل آن ها از هیچ پوششی فروگذار نخواهیم کرد.

 

حضور فرماندار دشتستان در دفتر اتحاد جنوب و دیدار با مدیر مسئول و تحریریه این نشریه/ تصاویرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/11/13 - 11:36
1
1
خداقوت به فرماندار خوب دشتستان و تحریریه فرهیخته اتحاد جنوب و اتحاد خبر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • تاسیس هواپیمایی بومی " لیان ایر " در بوشهر/ برخورداری نیروهای بومی از ظرفیت های موجود اشتغال در استان
 • استفاده از ظرفیت اشتغال آزاد در بخش چغادک/ تصویب طرح جامع شهری چغادک با همکاری مسئولین /تصاویر
 • حضور پرشور هواداران غلامرضا هوائی در ستاد مرکزی این کاندیدا/تصاویر
 • توسعه و ساماندهی بندر و گمرک گناوه/ جذب افراد بیکار در شرکت ها و تاسیسات منطقه / تصاویر
 • نبود یک نماینده مقتدر و توانمند در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم/ رد صلاحیت نمایندگان فعلی زنگ خطری جدی است
 • اشتغال جوانان و افراد بیکار/ ساماندهی فوری بندر و گمرک ریگ / تصاویر
 • استان بوشهر با مهاجرت نخبه های بومی روبرو است/ تاسیس دانشکده دولتی و پزشکی در گناوه/تصاویر
 • باز کردن کمرگ بوشهر و آزاد کردن کالاهای تجاری/ مشکل بیمه عمر صیادان حل خواهد شد+تصاویر
 • افرایش ظرفیت تردد با خرید کشتی های بزرگ شب رو/ احداث اسکله باری در بنادر ریگ یا گناوه / تصاویر
 • حل مشکل مسکن مردم در تنگک / انتخاب مردم بر اساس شاخصه توانمندی+تصاویر
 • تکذیبیه مجمع اصلاح طلبان دشتستان/ این مجمع از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کند
 • احداث بزرگترین مرکز خرید جنوب کشور در عالیشهر با امکانات رفاهی و ورزشی
 • همایش دومین فارغ التحصیلی آکادمی کودکان زبانسرای استاد زاده برگزار شد
 • توسعه کشت سیفی جات با بهره مندی بهینه از منابع آبی /تصاویر
 • استقبال با شکوه از غلامرضا هوائی در جزیره خارگ/ با اجرای طرح جامع خارگ مشکل اسناد املاک حل خواهد شد / تصاویر
 • تاسیس هواپیمایی بومی " لیان ایر " در بوشهر/ برخورداری نیروهای بومی از ظرفیت های موجود اشتغال در استان
 • استفاده از ظرفیت اشتغال آزاد در بخش چغادک/ تصویب طرح جامع شهری چغادک با همکاری مسئولین /تصاویر
 • گفتگو با حقوقدان اصغر صفرپور کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه دشتستان
 • گفتگو با دکتر سید حبیب الله بحرالعلوم کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه دشتستان
 • حضور پرشور هواداران غلامرضا هوائی در ستاد مرکزی این کاندیدا/تصاویر
 • اسامی 9 کاندیدای تایید صلاحیت شده جدید در دشتستان
 • حضور سلیقه های مختلف در انتخابات موجب حضور حداکثری مردم می شود/ استیضاح شهردار آبپخش در اولین فرصت بررسی خواهد شد/ اتحاد جنوب در مسائل شهرستان و استان تاثیرگذار است
 • حل مشکل اشتغال با برنامه ریزی مدون/ به کارگیری جوانان بومی در دستگاهها دولتی
 • بازدید کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم از روستاهای تابعه حوزه انتخابیه خود/تصاویر
 • توسعه و ساماندهی بندر و گمرک گناوه/ جذب افراد بیکار در شرکت ها و تاسیسات منطقه / تصاویر
 • آغاز جشنواره اقوام ایرانی در بوشهر / تصاویر اختصاصی
 • نبود یک نماینده مقتدر و توانمند در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم/ رد صلاحیت نمایندگان فعلی زنگ خطری جدی است
 • بیست و نهمین یادواره سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برازجان برگزار شد/گزارش تصویری
 • ستاد مرکزی انتخابات غلامرضا هوائی در بوشهر افتتاح شد / تصاویر
 • آیا اصولگرایان دشتستان از کاندیدای دور قبل خود عبور می کنند؟