امروز: يکشنبه 30 شهريور 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 03 بهمن 1398 - 11:54

اتحادخبر: شهردار شیراز لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری را به مبلغ چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، تقدیم شورای اسلامی این شهر کرد.

اتحادخبر: شهردار شیراز لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری را به مبلغ چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، تقدیم شورای اسلامی این شهر کرد.

تقدیم لایحه بودجه ۴۳۰۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز به شورا

شهردار شیراز، چهارشنبه در یکصد و بیستمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز در مورد لایحه بودجه سال ۹۹ این شهرداری گفت: این بودجه در ۲ بخش هزینه‌ای و درآمد، در قالب ۶ محور و با تاکید بر عدالت و توسعه زیرساخت‌ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زمین لرزه و حوادث، حفظ و صیانت از باغ‌ها در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان، تدوین شده است.

 

حیدر اسکندرپور افزود: بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری شیراز به مبلغ یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، معادل ۳۰ درصد شامل هزینه‌های جاری است و سه هزار میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد شامل هزینه‌های عمرانی و در بخش درآمد، شامل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل ساخت و سازها (ساختمانی) که معادل ۳۵ درصد است و ۶۲۰ میلیارد تومان درآمدهای پایدار معادل ۱۴ درصد است.

 

وی ادامه داد: در این لایحه، سهم وام ۹ درصد، اوراق مشارکت ۳۰۰ میلیارد تومان معادل هفت درصد، فروش دارایی و املاک ناشی از تفکیک و پروژه‌های اوراق مشارکت معادل ۸۴۱ میلیارد تومان و سایر ردیف های درآمدی معادل ۷۳۹ میلیارد تومان است.

 

شهردار شیراز با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۹ با افزایش ۳۳ درصدی نسبت به سال ۹۸ به شورای اسلامی شهر ارایه شده است، بیان داشت: در سال آینده میزان بودجه حمل و نقل و ترافیک به مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، محیط زیست و سلامت و ایمنی ۴۵۰ میلیارد تومان، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ۱۹۵ میلیارد تومان، اقتصاد و مالی ۹۴۹ میلیارد تومان، حوزه خدمات مدیریت ۸۶ میلیارد تومان، معماری و شهرسازی ۱۲۰ میلیارد تومان است.

 

وی اضافه کرد: در سال ۹۸ در چندین نوبت به دلیل افزایش قیمت ارز، هزینه‌های شهرداری به ویژه در حوزه حمل و نقل به شدت افزایش یافت و با توجه به اینکه هزینه نگهداری شهر بالا است، از اعضای شورای اسلامی شهر در خواست می‌شود، لوایح عوارضی شهرداری تصویب شود تا بتوانیم این هزینه‌ها را که در بودجه ارایه شده است، تامین کنیم.

 

شهردار شیراز با اشاره به اینکه مبلغ یک هزار میلیارد تومان هزینه نگهداری شهر در بخش‌های مختلف می‌شود، گفت: در حوزه پسماند و حمل زباله مبلغ  ۲۲۰ میلیارد تومان، هزینه نگهداری فضای سبز شهری به مبلغ۱۵۰ میلیارد تومان، هزینه ایمنی و آتش نشانی معادل ۹۱ میلیارد تومان و در زمینه یارانه‌های حوزه حمل و نقل ریلی ۱۶۹ میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود.

 

وی اضافه کرد: در این لایحه، هزینه نگهداری تسهیلات و ساختمان‌ها معادل ۱۵۰ میلیارد تومان است و این رقم‌ها نشان می‌دهد که هزینه‌های جاری شهر در سال ۹۹ ما را به سمتی می‌برد که ناگزیر به افزایش هزینه خواهیم بود.

 

اسکندرپور همچنین بیان داشت: اگر سهم درآمد پایدار شهرداری‌ها در بودجه دولت افزایش یابد، موضوع شهر فروشی حذف و این ۲ مصوبه (مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد مالیات بر ارزش افزوده) موجب افزایش درآمد پایدار شهرداری‌ها  خواهد شد.

 

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • شب ششم محرم در برازجان/ تصاویری از عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی
 • آقایان مسئول دیر بجنبید باید فاتحه ی فوتبال استان را بخوانیم !!
 • آرزو دارم به عنوان یک خانم دشتستانی جام جهانی را قضاوت کنم/ تست های خوبم را مدیون هوای گرم برازجان هستم
 • کشف جسد با هویت ناشناس در ساحل بوشهر/ تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب تاسوعا در مسجد دلگشا برازجان
 • پیکر طنز پرداز دشتستانی در کنار فرج الله کمالی آرام گرفت/ تصاویر اختصاصی
 • بازدید معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان / تصاویر
 • آئین افتتاح و بهره بردای از جاده گردشگری آب پخش/ تصاویر
 • امرو هیچستانی طنز پرداز شاخص دشتستانی هم آسمانی‌ شد
 • واکنش رییس شورای اسلامی شهر برازجان به خاکبرداری اطراف آرامگاه غضنفرالسلطنه
 • پیکر نویسنده و تاریخ پژوه برازجانی تشییع شد / تصاویر
 • تصاویر اتحاد خبر از مراسم شب عاشورا در مسجد دلگشا برازجان
 • مشکلات کشتارگاه های شهرستان های مجاور/ درخواست های قصابان برازجانی/ توضیحات فرماندار دشتستان، رییس دامپزشكی و رییس صنف قصابان
 • توپخانه طنز
 • آگهی پذیرش دانش آموز بهیاری هنرستان کار و دانش رشته بهیاری