امروز: چهارشنبه 20 فروردين 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 دي 1398 - 10:48
دیدار معاون عمرانی استانداری بوشهر با تحریریه هفته نامه اتحاد جنوب و سایت اتحاد خبر:

اتحاد خبر: معاون عمرانی استانداری بوشهر، عصر شنبه ۲۸ دی ماه به همراه مدیران کل دفتر فنی، دفتر شهری و مدیریت بحران استانداری در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب حاضر شد و با مدیر مسئول و تحریریه این هفته نامه دیدار و گفتگو کرد. مهرداد ستوده به پروژه های مهم دشتستان اشاره کرد و گفت:...

اتحاد خبر: معاون عمرانی استانداری بوشهر، عصر شنبه ۲۸ دی ماه به همراه مدیران کل دفتر فنی، دفتر شهری و مدیریت بحران استانداری در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب حاضر شد و با مدیر مسئول و تحریریه این هفته نامه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اتحاد خبر؛ معاون عمرانی استانداری بوشهر که جهت شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان دشتستان و همچنین بازدید از پروژه های عمرانی به این شهرستان  سفر کرده بود، در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب و پایگاه خبری تحلیلی اتحاد خبر نیز حاضر شد و ضمن تقدیر از تلاش های اصحاب رسانه در انعکاس خدمات دولت و رساندن نظرات و مشکلات مردم به گوش مسئولان گفت: اتحاد جنوب با 21 سال سابقه فعالیت از جمله رسانه های فعال و پرمخاطب استان است که دارای تحریریه قوی و شناخته شده ای است که قلم آنها همواره در مسایل شهرستان و استان تاثیرگذار بوده است.

 

مهرداد ستوده در خصوص تخصیص بودجه جهت اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی در حال ساخت شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: علیرغم تحریم ها و مشکلات مالی دولت، پروژه های عمرانی استان فعال است و گرچه با محدودیت منابع روبرو هستیم ولی خوشبختانه توانستیم در هفته دولت گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان افتتاح پروژه داشته باشیم.

وی از به نتیجه رسیدن ۵ سد در سطح استان در دولت دوازدهم خبر داد و افزود: در دهه فجر امسال شاهد آبگیری سدهای اخند عسلویه و ارغون کلمه دشتستان خواهیم بود که در سال آینده تکمیل خواهند شد و مابقی نیز در سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

معاون عمرانی استاندار بوشهر همچنین از آبگیری سد خائیز و افتتاح بیمارستان هسته ای بوشهر در سال آینده خبر داد.مهرداد ستوده با اشاره به خدمات معاونین قبلی حوزه عمرانی استان گفت: تفاوتی که در دوره مدیریت من ایجاد شده برنامه محور کردن حوزه عمران استان است.

وی افزود: متأسفانه ما در گذشته برای شروع کارها و پروژه های خود برنامه محور نبوده ایم و‌لی در حال حاضر می توانیم این ادعا را داشته باشیم که در استان "پروژه محور "حرکت می کنیم، یعنی در تخصیص بودجه روی چند پروژه مهم به صورت متمرکز عمل می کنیم تا در کوتاه مدت پروژه به نتیجه و بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر در ادامه به پروژه های مهم شهرستان دشتستان اشاره کرد و گفت: سد دالکی، بیمارستان 17 شهریور برازجان و سالن همایش 1000 نفری برازجان از جمله پروژه های مهم این شهرستان است که هر 3 پروژه بعلاوه تعدادی پروژه های کوچک تر دیگر همه فعال و در حال کار هستند که قطعا با بهره برداری از این پروژه ها بخشی از مطالبات و مشکلات مردم برازجان و دشتستان برطرف می شود.

 

مهرداد ستوده در مورد سوءتفاهم های بوجود آمده در فضای مجازی در خصوص احداث و تکمیل سالن شهید شاهینی برازجان عنوان کرد: موضوع پیش آمده در خصوص احداث سالن آمفی تئاتر مجموعه شهید شاهینی برازجان یک بد اخلاقی رسانه ای در فضای مجازی بود که توسط افرادی خاص مطرح شد که در جریان مشکلات پیش آمده برای این پروژه نبودند. 

 

وی افزود: بنا به مشکلاتی که از توضیح جزییات آن معذورم امسال نتوانستیم اعتبار لازم برای تکمیل سالن مجتمع شهید شاهینی بگذاریم ولی در آینده این مهم حتما انجام خواهد شد.

 

مهرداد ستوده در عین حال گفت: بیش از بودجه ای که می خواستیم به سالن مجتمع شهید شاهینی بدهیم بودجه سالن 1000 نفری را افزایش دادیم تا آن پروژه با شتاب بیشتری کارش انجام شود.

وی افزود: جهت احداث و تکمیل سالن ۱۰۰۰ نفره برازجان با تمامی امکانات لازم 16 میلیارد تومان اعتبار لازم است که از محل اعتبارات دولت و با مشارکت شهرداری برازجان تامین خواهد شد و ان شاءالله در هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.


معاون عمرانی استاندار بوشهر همچنین به اقداماتی که برای حل مشکل آب برازجان و دشتستان انجام شده است اشاره کرد و گفت: اتصال آب برازجان به خط کوثر و تقویت ورودی آب به شهرها و مناطق دشتستان و بهره برداری از چند آبشیرین کن در سطح شهرستان باعث شد که الحمدالله مشکلات حاد آب برازجان حل شود.

وی افزود: در عین حال پیگیر احداث آبشیرین کن برازجان نیز هستیم تا در آینده شرایط آب شرب شهر برازجان به پایداری بیشتری برسد.

ستوده درباره ورودی شهر برازجان از سمت شیراز نیز ابراز داشت: جاده ورودی باید منتهی به داخل شهر باشد نه حاشیه شهر چرا که در کمربندی شهر گردشگران عملا وارد شهر نخواهند شد. لذا طرح جامع اصلاح ورودی برازجان آماده شده و فاز اول آن به اتمام رسیده است و برای تکمیل فاز دوم آن متأسفانه بودجه قابل توجهی نیاز است که فعلا در اختیار نداریم. ولی با این وجود طرح را از برنامه های خود حذف نکردیم چرا که یک مطالبه مردمی در سطح شهرستان بود و می بایست تکمیل می شد که در آینده به فکر بودجه لازم جهت تکمیل آن خواهیم بود.

معاون عمرانی استانداری بوشهر در مورد احداث پلاتوی تئاتر برازجان افزود: هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای تکمیل پلاتو برازجان لازم بود که تاکنون، ۵۰۰ میلیون تومان آن اختصاص یافته است و در سال آینده نیز بودجه ای جهت تکمیل آن اختصاص خواهیم داد و این قول را می دهم که تا پایان سال آینده کار احداث این پلاتو هم به سرانجام برسد.

 

در ابتدای این دیدار مدیر مسئول اتحاد جنوب گزارشی از فعالیت 21 ساله هفته نامه اتحاد جنوب و 14 ساله سایت خبری اتحاد ارایه داد.

اکبر صابری همچنین برخی مطالبات مردم شهر برازجان از جمله ضرورت اصلاح ورودی شهر برازجان، تسریع در تکمیل سالن های 1000 نفری شهرداری و 500 نفره مجتمع شهید شاهینی و تسریع در احداث آبشیرین کن برازجان را مطرح و خواستار تخصیص اعتبار برای این پروزه ها شد.

مهدی پایدار از فعالان اجتماعی برازجان و برخی از اعضای تحریریه اتحاد جنوب نیز به برخی مشکلات برازجان و دشتستان از جمله پلاتو برای هنرمندان و ورودی برازجان از سمت اهرم اشاره و خواستار رفع این مشکلات شدند.

 

حضور معاون عمرانی استاندار بوشهر در دفتر اتحاد جنوب و دیدار با مدیر مسئول و تحریریه این نشریه/ تصاویر

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/10/30 - 00:32
0
2
ببخشید خواسته اصلی مردم برازجان اتصال به خط راه آهن است آخه یه دلسوز نبود دراین مورد حرفی بزند
1398/10/29 - 22:25
1
1
با این تزریق اعتبار قطره چکانی به بیمارستان هفده شهریور و دیگر طرحهای نیمه کاره درمانی برازجان فکر کنم تکمیل این پروژه ها ده سالی طول بکشه.
1398/10/29 - 13:01
2
1
درود به اتحاد جنوب و مدیر مسئول و تحریریه و همکاران عزیز. رسانه اول و پرمخاطب استان و شهرستان
1398/10/29 - 12:19
0
1
ورودی برازجان از شیراز و سالن 1000 نفری اگر در این دولت انجام شود دو کار ماندگار در کارنامه مسئولین است. امید که انجام شود. خیلی خیلی مهمه برای برازجان
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • بهبودی ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر/ثابت ماندن لیست مبتلایان به ویروس کرونا در بوشهر/یک فوتی اضافه شد
 • 3 دلیل شیوع کرونا ویروس در دشتستان از نظر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
 • سه انتصاب جدید در دشتستان با حکم استاندار بوشهر
 • دلایل وضعیت قرمز در دشتستان از نظر 3 فعال اجتماعی
 • اینفوگرافی/ آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا در دشتستان
 • 17 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد/ با 12 کرونایی جدید وضعیت دشتستان قرمزتر شد!
 • دو مورد جدید زن و شوهر دشتستانی هستند
 • کوهنورد برازجانی بر اثر سقوط از ارتفاع جان باخت
 • رئیس شورای شهر برازجان: بیشتر مردم این بیماری را جدی گرفته اند/ راه های ارتباطی زیاد به دشتستان عامل شیوع کرونا
 • بهبودی ۸۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر/تأیید ۶ مورد جدید
 • شعر/ من و ویروس
 • مداح پیشکسوت استان بوشهر دعوت حق را لبیک گفت
 • 2 مرکز نیکوکاری برازجان روزانه ۲۷۰۰ ماسک تولید می‌کنند
 • جزییاتی از معافیت‌های پرداخت اجاره و عوارض
 • بهبودی ۱۰۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر/ تائید ابتلای ۳ نفر