امروز: دوشنبه 16 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 دي 1398 - 21:47

اتحاد خبر: بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان از آذرماه سال 94 تا پایان آذر ماه سال جاری تغییرات و تحولات مثبتی داشته است که در این متن به آن ها اشاره می شود.

اتحاد خبر- عباس حیدری مفرد: بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان از آذرماه سال 94 تا پایان آذر ماه سال جاری تغییرات و تحولات مثبتی داشته است که در این متن به آن ها اشاره می شود.

به گزارش اتحاد خبر، هر سال به مناسبت میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت زینب(س) در روز پرستار جشن ها و مراسم های متعددی برگزار می شود. از سختی و مرارت های شبانه روزی شغل پرستاری گرفته تا کمبود شدید پرستار در بیمارستان ها، موضوع سخنرانی های این روز است. به بهانه همین روز به دیدار دکتر حسن حیدری رئیس بیمارستان امام خمینی کنگان آمدیم تا ضمن تبریک این روز، پیرامون وضعیت بیمارستان با وی صحبت کنیم.


طبق گفته حسن حیدری بیمارستان کنگان در چهار سال گذشته تغییرات زیادی را به خود دیده است. این بیمارستان از جانب وزارت بهداشت به عنوان قطب درمان جنوب استان بوشهر تعیین شده است و به همین خاطر، مراجعین زیادی علاوه بر کنگان از شهرستان های دیر، جم، عسلویه، مهر، لامرد، گله دار و پارسیان دارد. با استقرار صنعت در منطقه، حجم مراجعین این بیمارستان نیز افزایش چشمگیری یافت به طوری که بیش از 60 درصد از مراجعین به این مرکز درمانی به شکل مستقیم یا غیر مستقیم از سمت صنایع عظیم نفت، گاز یا پتروشیمی منطقه یا خانواده آنان می باشد.

 

بیمارستان کنگان در چند سال اخیر و به واسطه طرح تحول نظام سلامت و همچنین پیگیری های جدی مسئولین این مرکز درمانی، تغییرات و پیشرفت های زیادی کرده است،تغییراتی که به جرات می توان گفت در تاریخ شهرستان کنگان و جنوب استان بوشهر بی سابقه بوده است.


در ادامه، بخشی از اقدامات ارزشمند صورت گرفته در بیمارستان کنگان و در زمان ریاست  حسن حیدری از آذر ماه سال94 تا پایان آذرماه 98 به شرح ذیل می باشد:
1.بهره برداری از  MRIبا توان 1.5تسلا. از زمان راه اندازی این دستگاه از خرداد 95تا تیرماه سال98  حدود 30هزار MRI به مردم ارایه شده است.
2.راه اندازی NICU در مردادماه 95. از زمان راه اندازی این بخش تا پایان97 حدود800 نوزاد ناقص و دارای مشکل در این بخش بستری و به سلامت ترخیص شده اند که پیش از این، نوزادان ناقص و دارای مشکل به ناچار به مراکز درمانی بوشهر، شیراز و... اعزام می شدند.
3.راه اندازی اتاق عمل و تجهیزات جراحی مغز و اعصاب، با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان،  برای نخستین بار در تاریخ بیمارستان کنگان.
4.جذب جراح مغز. بیش از 68 نفرتا کنون در بیمارستان کنگان مورد جراحی مغز قرار گرفته اند که در صورت اعزام ممکن بود جانشان به خطر بیفتد. نخستین عمل جراحی مغز در بیمارستان کنگان در اواخر مرداد ماه سال97 انجام شد.

5.بهره برداری کامل از ساختمان الحاقی به متراژ 3 هزار متر مربع. هم اکنون بخش قابل ملاحظه ای از بار مراجعین توسط این بخش و پرسنل آن پوشش داده میشود که شامل بخش هایی چون اورژانس، بستری، بستری اورژانس، داخلی و آی سی یو است. اورژانس بیمارستان کنگان یکی از بزرگ ترین اورژانس های استان بوشهر است. ای سی یو بیمارستان کنگان را نیز می توان از ممتاز ترین ای سی یو های استان قلمداد کرد. ساختمان الحاقی بیمارستان کنگان را می توان از مهمترین دستاورد های طرح تحول نظام سلامت در منطقه عنوان کرد که حجم خدمات آن بسیار بالا است.
6.افزایش چشم گیر تعداد متخصصین در بیمارستان کنگان طی 4سال گذشته(هم اکنون 36متخصص و 13 پزشک عمومی در بیمارستان کنگان ارائه خدمت می کنند).
7.ارتقا تخت های ویژه به 30تخت(ای سی یو،سی سی یو وان ای سی یو).
8.تهیه تجهیزات آزمایشگاهی مانند اتوآنالایزر، میکروسکوپ، رادیولوژی دیجیتال، نوار مغز و...که بسیار پرکاربرد هستند.
9.بهره برداری از رادیولوژی دیجیتال و جایگذاری آن به جای آنالوگ.رادیولوژی دیجیتال از شهریور سال97راه اندازی شد. به طور میانگین ماهانه 1600تصویر در این بخش گرفته می شود.


10.را اندازی بخش سرجیکال آزمایشگاه(پاتولوژی).
11.حضور وزیر وقت بهداشت(دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی)برای افتتاح ان ای سی یو ،ام آر ای و الحاقی در بیمارستان کنگان به تاریخ28آبان 95.
12.راه اندازی واحد استروک(واحد درمان سکته های حاد مغزی)
13.به روز رسانی و راه اندازی مجدد سیستم تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان.
14.بهره برداری و ارتقا اکسیژن ساز بیمارستان.
15.راه اندازی طرح هر تولد یک درخت از اسفند94با همکاری انجمن نبض زمین برای اولین بار.
16.آغاز عملیات اجرایی کلینیک تخصصی بیمارستان کنگان به متراژ حدود 2هزار متر مربع.
17.در حال حاضر روزانه2500الی3000مراجعه کننده به بیمارستان از خدمات این مرکز درمانی استفاده می کنند.
18.ارتقا تعداد تخت های مصوب از نود و شش تخت به 192تخت مصوب و 233 تخت فعال در سال 1397.
19.تعیین تکلیف تعداد 47 نیروی ساعتی بیمارستان کنگان به صورت قرارداری و حل بخشی از این مشکل که طی 10 سال اخیر گریبان گیر این بیمارستان بوده است.
20.ماهانه به طور میانگین حدود 450 عمل جراحی در بیمارستان کنگان انجام می شود.
21.از ابتدای سال 95 تا پایان مرداد 98، حدود 10هزار و600 موالید در بیمارستان کنگان انجام شده است.
22.تعداد موارد آزمایش در بیمارستان کنگان در مجموع سال های 96و97، یک میلیون و 523 هزار مورد بوده است که نشان از حجم فوق العاده بالای کار در این بخش دارد.


23.میانگین یک میلیون مراجعه در سال.در سال های اخیر،به طور متوسط،یک میلیون نفر در سال،از خدمات بیمارستان کنگان استفاده کرده اند. حدودا معادل کل جمعیت استان بوشهر.
24.خرید دیزل ژنراتور به مبلغ 3 میلیارد تومان.
25.راه اندازی 30 تخت بخش داخلی
26.راه اندازی واحد IT
همچنین دکتر حیدری با اشاره به این موضوع که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد از ادامه تلاش های این مجموعه برای ارتقاء خدمات با کیفیت به مراجعین محترم خبر دادند.
درآخر ضمن تبریک مجدد این روز به پرستاران بیمارستان امام خمینی کنگان از حسن توجه و همکاری ریاست این مجموعه کمال تشکر را دارم.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/10/16 - 04:52
0
1
سلام
قبلا يه دونه متخصص نداشت كنگان هميشه بوشهر بوديم يا شيراز ولي الان تا ميايم بيمارستان متخصص مياد بالاي سرمون واقعا از اين جهت راضي هستيم و نگراني نداريم🌹
1398/10/16 - 04:44
0
1
با سلام خدمت تمام پرستاران زحمت كش كنگان روزتون با تاخير مبارك دست همتون درد نكنه واقعا زحمت ميكشين براي مردمان كنگان ايشالله اجرتون با خدا ولي اخلاقتون و درست كنيد به مولا
1398/10/13 - 12:32
0
1
يه مشت نيرو تازه كار گزاشتن تو اورژانس يه رگ نميتونن بگيرن دست بچم و تيكه تيكه كردن تا يه رگ بگيرن هميشه همين مشكل و ما داريم بخدا
1398/10/13 - 02:00
0
2
بیمارستان خوبیه ولی کاش رفتار پرستاراتونم بهتر میشد ،والا ادم جرات نمیکنه پا بزاره تو اورژانس
1398/10/12 - 20:24
0
2
خداخيرتون بده داداش من پارسال تصادف كرده بود در خد مرگ اوردنش بيمارستان كنگان ١٠روز تو اي سي يو بود الانم مثل يه ادم عادي داره زندگي ميكنه واقعا دم همتون گرم
1398/10/12 - 13:27
0
1
انصافا ام ار ای کنگان خیلی برای منطقه نیاز بود
برای یه دونه عکس باید تا بوشهر میرفتیم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • دکتر خلیلی رییس پزشکی قانونی شهرستان دشتستان، پزشک مدافع سلامت آسماني شد
 • وضعیت کشور سوئیس در مقابله با ویروس کرونا/ به شدت کمال گرا هستم/ چالش های پیشگیری از سرطان در اینستاگرام
 • یک بوشهری به سمت مشاور حقوقی رئیس شوراهای مذهبی کشور منصوب شد+تصویر حکم
 • حکم مسئول دفتر ارتباط مردمی نماینده دشتستان در مجلس صادر شد
 • از شکار شکارچیان در بیابان های منطقه جلوگیری میکنم/ برای پرندگان و حیوانات آبخوری می سازم/تصاویر
 • تمدید اعتبار دفترچه تامین اجتماعی را غیرحضوری انجام دهید +جزییات
 • اختلافات ارضی مردم با منابع طبیعی تعیین تکلیف شود/شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی دشتستان/عکس
 • مشمولان سهام عدالت برای دیدن سبد سهام‌شان چکار کنند؟
 • ۲۸۳ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به ۹۵ مورد
 • ۱۴ جانباخته حادثه آتش سوزی کلینیک سینا تحویل خانواده‌ها شدند
 • انتصاب مدیر کل مستمری‌ها و مدیرکل نام نویسی و حسابهای انفرادی سازمان تأمین اجتماعی
 • بازدید استاندار بوشهر از روند اجرای پروژه راه آهن بوشهر+ تصاویر
 • نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا
 • ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه راه آهن بوشهر - شیراز مصوب شده است
 • گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما