امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آذر 1398 - 09:42
اتحادخبر: رئیس اداره بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح ساماندهی قایق‌های فاقد هویت(ثبت نشده) این استان آغاز شد.
اتحادخبر: رئیس اداره بازرسی و ثبت شناورهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح ساماندهی قایق‌های فاقد هویت(ثبت نشده) این استان آغاز شد.
طرح ساماندهی قایق‌های فاقد هویت استان بوشهر آغاز شد
 مصطفی حاج رضایی در تشریح جزئیات این طرح اظهار داشت: طرح ساماندهی قایق‌های فاقد هویت در مقطعی  در سال ۹۵ و ۹۶ در دستور کار قرار گرفت و با فراخوانی که زده شد در حدود ۲ هزار نفر از بنادر استان برای ساماندهی نام نویسی کردند.
وی بیان کرد: در این طرح امکان ثبت قایق‌های با موتور ۲ زمانه وجود نداشت که با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی اکنون امکان ثبت قایق‎های با موتور ۲ زمانه نیز فراهم شده است.
حاج رضایی ادامه داد: در طرح ساماندهی ظرف مدت سه سال به صاحبان شناورها فرصت داده می‌شود تا موتور قایق‎های خود را از ۲ به چهار زمانه تبدیل کنند 
وی گفت: صاحبان قایق‌ها با مراجعه حضوری به نزدیکترین اداره بندر محل استقرار می‎توانند نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند که پس از این مرحله قایق‎ها به ترتیب زمان‎بندی مورد بازرسی قرار می‎گیرد.
حاج رضایی اظهار داشت: بر اساس دستور العمل انضباط بخشی به تردد های دریایی پس از پایان طرح ساماندهی، توسط مرزبانی از تردد قایق‎های فاقد مجوز ممانعت بعمل خواهد آمد.
وی یادآور شد: علاوه بر امکان تردد فراهم شده زمینه پوشش بیمه‌ای از دیگر مزیت‎های ساماندهی قایق‎های فاقد هویت است.
حاج رضایی تاکید کرد: مالکین که قصد ثبت قایق خود بعنوان قایق‎ صیادی هستند ارائه مجوز از اداره کل شیلات استان بوشهر الزامی می باشد. در غیر این صورت قایق بعنوان تفریحی ثبت خواهد شد‌. همچنین ارائه مجوز پارکینگ نیز یکی از الزامات می باشد.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین