امروز: شنبه 05 خرداد 1397
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 03 ارديبهشت 1392 - 13:23
اختصاصی اتحاد جنوب/رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان از  آزاد سازی 260هکتار از اراضی دولتی دشتستان از دست متصرفین درسال 91 خبر داد .ابوالقاسم محمدی بااشاره به گستره ی جغرافیایی زمین های مزبور اضافه کرد: بیشترین خلع ید در منطقه شبانکاره با 14پرونده متشکله و حدود 188هکتارزمین میباشد .وی با تشکر از همکاری دادگستری شهرستان و ...

اتحادجنوب- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دشتستان از  آزاد سازی 260هکتار از اراضی دولتی دشتستان از دست متصرفین درسال 91 خبر داد .

ابوالقاسم محمدی بااشاره به گستره ی جغرافیایی زمین های مزبور اضافه کرد: بیشترین خلع ید در منطقه شبانکاره با 14پرونده متشکله و حدود 188هکتارزمین میباشد .

وی با تشکر از همکاری دادگستری شهرستان و نیروهای پرتلاش انتظامی در برگشت این زمین ها به بیت المال ، افزود : مناطق ارم ، مرکزی و بوشکان از دیگر مناطقی است که زمین های متصرفه از دست متجاوزین خارج شده است .کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1392/02/04 - 12:30
0
0
سلام.خدمت جناب آقای محمدی .با توجه به اینکه اکثر زمینهای بخش شبانکاره دارای سند و برگ واکذاری اراضی دولتی می باشد اداره منابع طبیعی بدون درنظر گرفتنم سند و سابقه کشت و زر .و بدون اطلاع دادن به کشاورزان سال 1355بعضی از زمینها را ملی اعلام کرده اند در صورتی که اکثر همین زمینهایی که ملی اعلام شده اند در اداره ثبت اسناد و املاک شبانکاره دارای پلاک ثبتی که قدمت آن به سال 1319و بعضی از زمینها به سال 1347میرسد .و این زمینها مال مردم و برای مردم می باشد . اگر کشاورزان برروی این زمینها به شغل کشاورزی مشغول نباشند .بعداز چند سال میبینی که تمام زمینها گرفتار فرسایش خاک شده اند و توده گرد و خاک راه اندازی می شود و به محیط زیست آسیب می رساند . منابع طبیعی متولی کوه و تبه می باشد نه زمینهای هموار و قابل کشت .متاسفانه به دلیل کم تجربگی و تنگ نظری خاکی که متعلق به این مردم دارد .نمیگذارند مردم برای معیشت خود برروی ان زمینها کشاورزی نمایند .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین