امروز: جمعه 16 خرداد 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 11 آذر 1398 - 11:26
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر:

اتحادخبر:  رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال ۶۹۰ هکتار از زمین‌های ملی و دولتی به ارزش تقریبی ۶۳۳ میلیارد ریال در استان بوشهر به بیت‌المال بازگردانده شد.

اتحادخبر:  رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال ۶۹۰ هکتار از زمین‌های ملی و دولتی به ارزش تقریبی ۶۳۳ میلیارد ریال در استان بوشهر به بیت‌المال بازگردانده شد.

۶۹۰ هکتار از زمین‌ در استان بوشهر به بیت‌المال بازگردانده شد

 علی جمادی بعدازظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر اظهار داشت: در این مدت ۳۲۰ پرونده در حوزه تصرف زمین‌های ملی و منابع طبیعی در استان بوشهر منتهی به صدور حکم و ۹۷ مورد نیز منجر به صدور قرار نهایی دادسرا شده است.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری هزار و ۱۷۳ متهم در حوزه تصرف زمین‌های ملی و منابع طبیعی تحت پیگرد قضایی در استان بوشهر قرار گرفتند در نیمه نخست امسال ۳۶ مورد قلع‌وقمع بنا و مستحدثات با صدور حکم قضایی در استان بوشهر انجام‌شده است.

 

جمادی اظهار داشت: دستگاه قضایی استان بوشهر در زمینه افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین اقدام‌های پیشگیرانه خود را به همراه تعزیرات حکومتی، اصناف و سایر دستگاه‌های مسئول در دستور کار قرار داده است.

 

برخورد بدون مماشات با بر هم زنندگان نظم بازار

 

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر افزود: با سوءاستفاده کنندگان و بر هم زنندگان نظم بازار و قیمت کالا و خدمات برخورد جدی و به پرونده‌های این قبیل افراد، بدون هیچ‌گونه مماشات رسیدگی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه اجرای احکام قطعی در زمینه تغییر غیرمجاز کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها باید در اولویت کار دستگاه قضایی قرار گیرد افزود: در همین ارتباط همه دستگاه‌های اجرایی تلاش خود را در زمینه پیشگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها انجام دهند.

 

جمادی با بیان اینکه اگر باکسانی که دست به تغییر کاربری زمین‌ها می‌زنند در همان ابتدای کار برخورد شود راحت‌تر است اضافه کرد: تخریب یا اجرای احکام نه‌تنها در بین مردم بدبینی ایجاد نمی‌کند بلکه عموم مردم از این اقدام استقبال هم می‌کنند.

 

راهکار پیشگیرانه برای کاهش سرقت

 

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی باید یگان حفاظت داشته باشند و استفاده از دوربین و سایر وسایل موردنیاز، حفاظت فیزیکی از اماکن خود را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند.

 

جمادی گفت: برای کاهش سرقت باید دستگاه‌های مسئول راهکار پیشگیرانه بیندیشند تا هزینه‌های جرم برای این قبیل از مجرمان بالا برود.

 

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر خاطرنشان کرد: با رصد بنگاه‌های املاک باید بنگاه‌های متخلفی که اقدام به قولنامه کردن زمین‌های تغییر کاربری شده می‌کنند شناسایی و چنانچه لازم باشد به لغو مجوز آن‌ها اقدام شود زیرا این اقدام باعث پیشگیری از تخلف‌های بعدی می‌شود.

 

 

 

 

مهر

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • قبیله گرایی سیاسی و قومیتی را قبول ندارم/ سعی می کنم در برابر نقدها زودرنج‌ نباشم/ از اولین شماره های اتحاد جنوب مخاطب این نشریه هستم
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر اختصاصی
 • آینه ی اقلیم دشتسون درگذشت
 • سالشمار زندگی استاد فرج الله کمالی؛ آینه ی شعر دشتسون
 • دیدار منتخب دشتستان در مجلس یازدهم با مدیر مسئول و تحریریه اتحاد جنوب و اتحاد خبر/ تصاویر
 • جزئیات ابتلای 16 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر+نقشه
 • تشییع و خاکسپاری خالق شعرهای دشتسونی در برازجان/تصاویر (2)
 • جزئیات ابتلای 77 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /کرونا در شهرستان بوشهر ترمز برید
 • توضیحات روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر پیرامون رویداد بیمارستان سلمان فارسی
 • جزئیات ابتلای ۲۳ مورد جدید به کرونا در استان بوشهر / یک نفر به فوت شدگان اضافه شد / فوت خانم ۷۱ ساله دیلمی
 • چالش‌ها و فرصت‌های روابط عمومی
 • جزئیات ابتلای 79مورد جدید به کرونا در استان بوشهر /رکورد بی سابقه ابتلا به کرونا در استان بوشهر
 • جزئیات 4 مبتلای جدید به کرونا در استان بوشهر/ وضعیت دشتستان همچنان فوق قرمز
 • سیر تا پیاز این روزهای بورس
 • جانفشانی نیروهای مردمی در ارتفاعات صعب العبور کوه سیاه بخش بوشکان در پی آتش سوزی های اخیر