امروز: شنبه 16 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 آذر 1398 - 16:29
فرمانده پایگاه دریایی بوشهر:

اتحاد خبر : فرمانده پایگاه دریایی بوشهر گفت: علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی نیروی دریایی، برنامه های فرهنگی متعددی در پایگاه دریایی بوشهر اجرا می شود و این پایگاه دریایی باید به قطب فرهنگی نیروهای مسلح تبدیل شود. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، ناخدایکم جعفر تذکر روز شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی...

اتحاد خبر – ثریا شیری: فرمانده پایگاه دریایی بوشهر گفت: علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی نیروی دریایی، برنامه های فرهنگی متعددی در پایگاه دریایی بوشهر اجرا می شود و این پایگاه دریایی باید به قطب فرهنگی نیروهای مسلح تبدیل شود.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، ناخدایکم جعفر تذکر روز شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی، کلیه شناورهای نظامی و غیرنظامی توسط کشورهای خارجی تامین می شدند، اظهار کرد: بعد از جنگ شرکت های صنعتی شروع به ساخت شناور کردند و اولین افتتاح ناوشکن جماران  با تجهیزات پیشرفته جنگی درسال 86 انجام شد.

 


وی افزود: همچنین بیش از 13 هزار قطعه در سه شناور سنگین نوسازی و جداسازی شد.


تذکر تصریح کرد: در حوزه تجهیزات و قطعات با توجه به تجربیات خودکفا شدیم و با توجه به ظرفیتی که در کشور در نیروی دریایی وجود دارد، کمبودی نیست.
وی با بیان اینکه در نیروی دریایی ارتش، دو دسته ماموریت وجود دارد، گفت: ماموریت های داخلی در حوزه دریای عمان و تنگه هرمز گشت ها انجام می شود.
تذکر بیان کرد: ماموریت های برون مرزی نیز به صورت پیوسته در حال گشت زنی هستند و با دزدان دریایی مقابله می کنند.


فرمانده پایگاه دریایی بوشهر ادامه داد: علاوه بر ماموریت هایی که وظیفه این پایگاه است، برنامه های فرهنگی نیز انجام می شود به شکلی که پایگاه دریایی بوشهر باید به قطب فرهنگی نیروی دریایی ارتش و نیروهای مسلح تبدیل شود.


وی اضافه کرد: در طول سال اقدامات فرهنگی و ورزشی زیادی در پایگاه دریایی بوشهر انجام شده است.

 


تذکر برگزاری یادواره شهدا، همایش و شب های خاطره را از جمله برنامه های این پایگاه عنوان کرد و اظهار کرد: یادواره 266 شهید پایگاه دریایی بوشهر به میزبانی این پایگاه با حضور مسئولان لشکری و کشوری و خانواده‌های شهدا در 12 آذرماه برگزار می‌شود.


وی افزود: برگزاری اولین شب خاطره در 20 آذر ماه و اولین همایش با همکاری دانشگاه خلیج فارس در تاریخ 25 آذر ماه از دیگر برنامه های روزهای آتی است.


تذکر با اشاره به اینکه از سال 96 پایگاه دریایی بوشهر با ماموریت آموزشی و اطلاعاتی در حال فعالیت است، تصریح کرد: افسران در دوره های مقدماتی، عالی، غواصی، چتربازی و خلبانی در پایگاه دریایی بوشهر آموزش می بینند.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین