امروز: چهارشنبه 18 تير 1399
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 09 آذر 1398 - 11:25
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

اتحادخبر:  مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ارتقای جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری از اولویت‌های آموزش و پرورش استان است.علیمراد کرمی صبح شنبه در گردهمایی مدیران مدارس منطقه آبپخش اظهار داشت: فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس انجام می شود و وظیفه پشتیبانی از مدیران و معلمان به عهده ستاد است.وی اضافه کرد...

اتحادخبر: مدیرکل اموزش و پرورش استان بوشهر گفت: توجه به پرورش و شادی و نشاط در مدارس بیشتر از آموزش ضرورت دارد.

علیمراد کرمی در گردهمایی مدیران مدارس منطقه آبپخش در سالن اجتماعات هنرستان فنی حرفه ای شهدای کربلا 4 با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس انجام می شود و وظیفه پشتیبانی از مدیران و معلمان به عهده ستاد است اظهار داشت: گروه های آموزشی به واسطه حضور در کلاس درس و همچنین تجربه و تخصص کسب شده در فضای آموزشی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف آموزشی در مدارس را دارند.
وی، توجه به گروه های آموزشی را الزامی دانست و تاکید کرد: گروه های آموزشی نقش متخصص آموزشی را دارند که باید با فعالیت های خود مشکلات آموزشی را درک و در رفع آن همت کنند تا مدارس با مشکلات کمتری روبرو شود.


مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: به واسطه چنین نقش مهمی در آموزش و پرورش، انتخاب سرگروه های آموزشی در هر یک از پایه ها و درس های تخصصی باید کارشناسی شده باشد و متخصص ترین و با تجربه ترین افراد برای گروه های باید انتخاب شوند.


کرمی، استفاده از تجربه استان های برتر در زمینه کنکور را مهم تلقی کرد و یادآور شد: برنامه ریزی در حوزه آموزش نیروی انسانی و ایجاد انگیزه در نیروهای متخصص بومی نقش مهمی در ارتقای استان در کنکور خواهد داشت.


وی تصریح کرد: ارتقای میانگین نمرات در همه پایه ها به خصوص پایه نهم و دوازدهم و همه دروس به خصوص دروس پایه از کسب موفقیت در کنکور نیز مهم تر است و در راستای رشد استان در کسب نمرات بهتر از گذشته برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر عدم توجه به نیروی انسانی توانمند و متخصص را مورد نکوهش قرار داد و گفت: نیروهای توانمند در آموزش و پرورش به واسطه عدم توجه و احترام بی انگیزه شده اند و بی انگیزگی افراد ربطی به موضوع مالی ندارد.


کرمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه افراد متخصص نمی شوند ولی می توانند انسان موفق و شهروند مطلوبی باشند باید به حوزه پرورشی بیشتر از آموزش در مدارس توجه شود و همچنین شادی، نشاط و فعالیت های ورزشی در مدارس نیز باید مورد توجه مدیران مدارس باشد.


وی با بیان اینکه آموزش ابتدایی پایه و شالوده آموزش های بعدی خواهد بود و این حوزه نسبت به حوزه های دیگر آموزشی نیاز به توجه دارد یادآور شد: سرمایه گذاری در آموزش ابتدایی تضمین کننده آینده دانش آموزان خواهد بود.


مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به آسیب های وارد شده به آموزش ابتدایی اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به نگاه عمومی و نه تخصصی به آموزش ابتدایی، ضعیف ترین و کم تجربه ترین نیروهای آموزشی به آموزش ابتدایی تحمیل می شود و نیروهای با تجربه از این حوزه به حوزه های دیگر انتقال داده می شود که این امر یک خیانت به دانش آموزان ابتدایی است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

 • دکتر خلیلی رییس پزشکی قانونی شهرستان دشتستان، پزشک مدافع سلامت آسماني شد
 • یک بوشهری به سمت مشاور حقوقی رئیس شوراهای مذهبی کشور منصوب شد+تصویر حکم
 • حکم مسئول دفتر ارتباط مردمی نماینده دشتستان در مجلس صادر شد
 • اختلافات ارضی مردم با منابع طبیعی تعیین تکلیف شود/شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی دشتستان/عکس
 • مشمولان سهام عدالت برای دیدن سبد سهام‌شان چکار کنند؟
 • ۲۸۳ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند/ افزایش آمار جان‌باختگان به ۹۵ مورد
 • ۱۴ جانباخته حادثه آتش سوزی کلینیک سینا تحویل خانواده‌ها شدند
 • انتصاب مدیر کل مستمری‌ها و مدیرکل نام نویسی و حسابهای انفرادی سازمان تأمین اجتماعی
 • بازدید استاندار بوشهر از روند اجرای پروژه راه آهن بوشهر+ تصاویر
 • نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا
 • ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه راه آهن بوشهر - شیراز مصوب شده است
 • گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
 • پیام تسلیت مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر به مناسبت شهادت دومین شهید مدافع سلامت استان
 • تقدیر از برگزیدگان بوشهری در جشنواره نقالی و شاهنامه خوانی «نقشا» +تصاویر
 • پیام تسليت جمعی از اصلاح طلبان دشتستان به مناسبت‌ درگذشت مرد صلح و اصلاح، از بزرگان شهر دالکی حاج غلامرضاحاجی زاده