امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 آبان 1398 - 21:55
توضیح آموزش و پرورش دشتستان در مورد شایعه جذب نیرو

اتحاد خبر: آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در اطلاعیه ای درباره شایعه استخدام گزینشی در این اداره توضیح داد. در این اطلاعیه آمده است: جهت اطلاع شهروندان عزیز بخصوص همکاران فرهنگی! امسال در هیچ قالب رسمی اعم از حق التدریس، خرید خدمات آموزشی و یا هرنوع جذب نیروی انسانی اقدامی از طرف آموزش و پرورش شهرستان دشتستان صورت نپذیرفته...

امسال در هیچ قالب رسمی نیرویی جذب آموزش و پرورش نشده/ مردم به تیتر های زرد و فرافکنانه توجهی نکنند!

اتحاد خبر: روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در اطلاعیه ای درباره شایعه استخدام گزینشی در این اداره توضیح داد. در این اطلاعیه که نسخه ای از آن در اختیار پایگاه خبری تحلیلی اتحاد خبر قرار داده شده آمده است:

جهت اطلاع شهروندان عزیز بخصوص همکاران فرهنگی! امسال در هیچ قالب رسمی اعم از حق التدریس، خرید خدمات آموزشی و یا هرنوع جذب نیروی انسانی اقدامی از طرف آموزش و پرورش شهرستان دشتستان صورت نپذیرفته، تیتر زرد بعضی سایت ها و بدنبال آن بعضی مقاله های شهروندان علیرغم شفاف سازی مدیر آموزش و پرورش فرافکنانه و به منظور جلب مخاطب است!
همانطور که قبلا به اطلاع عموم رسید ما ظرف سال‌های ۹۴ و ۹۶ در قالب حق التدریسی و زیر نظر اداره کل متبوع با معیارهای مشخصی که تعیین شده بود اقدام به جذب نیرو نموده مشکل کمبود نیروی انسانی را مرتفع نمودیم.
امسال هم با مشکلات فراوان مواجه بوده و نزدیک به ۱۵۰ نفر کمبود نیروی انسانی داشتیم  که نزدیک به ۶۵ نفر آنها از طریق سرباز معلمان سال های قبل،  نهضتی های سال های قبل و بعضی نیروهای کد دار حق التدریسی سال های قبل وفق مقررات سازمان جذب شدن، مابقی نیروهای مورد نیاز علیرغم تاکیدات و تقاضاهای بی شمار ما از اداره کل و وزارت خانه متبوع تامین نشد و تقریبا ۱۰ مهرماه با کمبود ۷۵ نفری مواجه بودیم که طبق صلاحدید اداره کل متبوع در زمان سرپرستی آقای حسینی، درقالب بسته حمایتی از طريق مدارس غیرانتفاعی (قرارداد بین نیرو و موسس مدرسه غيرانتفاعي) رفع مشکل شده و در آن ضرب الاجل که هیچ مکانیزمی برای جذب نیرو (برگزارای آزمون،  گزینش های معمول) موجود نبود از اختیارات شورای معاونین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان استفاده کرده و از بین پرونده های موجود مبادرت به معرفی افراد به مدارس‌ غیر دولتی نموده تا صرفا مشکل آموزشی منطقه حل شود، افراد بکار گرفته شده نه ابلاغ آموزشی از مدیریت متبوع دارند نه مقرری خاصی دریافت  میدارند و نه ضمانت تداوم فعالیت در سال های بعد!نکته حائز اهمیت اینکه بعضی گله دارند که چرا آنها یا فرزندان آنها تایید نشده اند که با احترام به همه آن عزیزان معروض می دارد؛ با حجم پرونده های موجود (۷۰۰ پرونده) و نبودن معیار و ملاک خاص برای این پروسه غیر رسمی هر راهی انتخاب میشد بالاخره کسانی معترض بودند. اگر چنانچه نام فردی منتسب به همکار اداری است، مطمئنا دارای شرایط بکارگیری بوده و مشابه یا برتر از نیروهای صاحب پرونده ایست که اصلا  معیارهای بکارگیری را نداشته اند و صدالبته حتما افراد شایسته ای هم در این بین بوده اند که یا رشته مرتبط با نیاز آموزش و پرورش را نداشته اند و یا بخاطر مشابهت فراوان رشته و حجم محدود افراد مورد نیاز امکان بکارگیری آنها وجود نداشته است.

 

 

والسلام علی من التبع الهدی
روابط‌ عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستانکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/08/25 - 09:03
0
0
........... مدارس غیردولتی که خودشان نیروی خودشان را جذب می کنند و نیازی به استخدام از طریق آموزش و پرورش ندارند. کمبودها مربوط به مدارس دولتی بوده نه غیر دولتی، ضمنا افرادی که بنده میشناسم جذب مدارس دولتی شده اند نه غیر دولتی!
1398/08/23 - 00:32
0
1
از رئیس یک دستگاه دولتی مثل رئیس جمهورش انتظاری جز این نیست....
1398/08/21 - 12:36
0
0
خیلی خیلی برای روابط عمومی آموزش و پرورش متاسفم که................!!!
اگر صداقت دارید اسامی افراد جذب شده را منتشر کنید تا مردم ببینند چند نفر خواهر و همسر و برادر و عروس پرسنل و مسئولین آموزش و پرورش هستند!!!
پاسخ: انتشار این نظر به معنای تایید یا رد مفاد آن نمی باشد.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین