امروز: شنبه 21 تير 1399
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 آبان 1398 - 12:46
طنز اختصاصی اتحاد خبر/جاروف

 اتحادخبر- اِرنک باشی: نمی دانم سن یا به قول قدیمی ها " سند " شما به پیراهن " مانتی گُل " قد می دهد یا نه ؟ . مانتی گل یک پیراهن مارک فرانسوی بود که کیفیت بسیار خوبی داشت. چون جنسش از الیاف پلاستیک بود فقط باید حواست بود که نسوزد واِلا نه پاره می شد ، نه کهنه می شد و نه تنگ می شد، مثل سنگ بوشهری تابستانها داخلش خنک و ...

مانتی گل

 اِرنک باشی:


نمی دانم سن یا به قول قدیمی ها " سند " شما به پیراهن " مانتی گُل " قد می دهد یا نه ؟ . مانتی گل یک پیراهن مارک فرانسوی بود که کیفیت بسیار خوبی داشت. چون جنسش از الیاف پلاستیک بود فقط باید حواست بود که نسوزد واِلا نه پاره می شد ، نه کهنه می شد و نه تنگ می شد، مثل سنگ بوشهری تابستانها داخلش خنک و زمستانها گرم بود.

 

مانتی گل آنقدر خوب و مرغوب و با اصالت بود که بعدها نماد دوام و وفاداری و اصالت و ماندگاری شد یعنی هر چیزی را می خواستند بگویند با دوام و مرغوب است می گفتند مثل " جومه ی منتی گله ".

 

این پیراهن مرگ نداشت یعنی پدر می پوشید، بعد مادر، بعدش نوبت پسرها می رسید ، خیلی که کهنه می شد آنوقت دختران زیر لباس می پوشیدند. بدون اغراق یک پیراهن مانتی گل یک خانواده هفت نفری را تا ده سال به راحتی راه می انداخت ، اصلأ این پیراهن انگار خریدنی نبود و از نسلی به نسل دیگر به ارث می رسید یعنی کمتر کسی می تواند ادعا کند خودش رفته بازار پول داده و مانتی گل خریده.

یکی از دوستانم می گفت من یک مانتی گل زرشکی رنگ داشتم که از هفت سالگی تا زمان سربازی آن را یکسره می پوشیدم ، آنقدر باوفا بود که انگار پا به پای  من قد می کشید و بزرگ می شد. جالب اینکه مانتی گل مثل طلا  قیمتش هم ثابت بود یعنی توی بازار دلوار و گناوه و بوشهر حتی شیراز و تهران یک قیمت داشت .

 

تیپ مانتی گل زرشکی با کفش دانلاپ سفیدِ زیر سبز، از تیپهای رایج آن سالها بود. از آنجایی که مانتی گل کِش می آمد و هر سن و قد و سایز و هر جنسیتی می توانست آن را بپوشد من فقط  یک چیز را می توانم با مانتی گل مقایسه کنم و آن هم اتومبیل لندرور است. بله درست شنیدید لاندی وِرِ هم با اینکه ظرفیت اسمی اش پنج نفر بود اما تا شانزده نفر را به راحتی جا می داد درست مثل پیراهن مانتی گل انگار کِش می آمد.کانال تلگرام اتحادخبر

مرتبط:
» طنز/ روز قلم [حدود 5 روز قبل]
» شوخی با مسئولین [حدود 26 روز قبل]
» طنز / ستاد تنظیم... [حدود 5 روز قبل]
» شعر طنز محلی/ نجوای پیری [حدود 5 روز قبل]
» طنز/شُلِ نرم [حدود 12 روز قبل]

نظرات کاربران
1399/04/10 - 17:38
0
1
گلی زنده شدیم با این متن زیبا و سر حال امدیم
1399/03/28 - 22:26
0
0
سلام
چرا ادرس کامل فروشگاه پیراهن مانتی گل اصل در سایت نیست؟
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها