امروز: يکشنبه 24 آذر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 آبان 1398 - 07:44
در بازدید از پروژه های عمرانی بخش ارم؛

اتحاد خبر: فرماندار دشتستان در بازدید از پروژه های عمرانی بخش ارم، در روستای تلخ آب این بخش حاضر شد و بر لزوم بهره برداری از چاه ۳۲۰ متری جهت حل مشکل آب شرب این روستا تأکید کرد. به گزارش اتحاد خبر؛ روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه فرماندار دشتستان به همراه هیئتی متشکل از مسئولان استان، شهرستان و بخش ارم از پروژه های نیمه کاره و قابل بهره برداری ...

اتحاد خبر-مهشید شهنه مطلق: فرماندار دشتستان در بازدید از پروژه های عمرانی بخش ارم، در روستای تلخ آب این بخش حاضر شد و بر لزوم بهره برداری از چاه ۳۲۰ متری جهت حل مشکل آب شرب این روستا تأکید کرد.

به گزارش اتحاد خبر؛ روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه فرماندار دشتستان به همراه هیئتی متشکل از مسئولان استان، شهرستان و بخش ارم از پروژه های نیمه کاره و قابل بهره برداری این بخش دیدن کرد و از نزدیک با معضلات و مشکلات پیش رو جهت رفع آن ها آشنا شد.

 

در این بازدید فتح الله نوروزی با اشاره به میزان آب مورد نیاز جهت رفع مشکل آب شرب روستای تلخ آب اظهار داشت: با پیگیری های لازم از سوی بخشداری و شورای اسلامی روستا تلخ آب و همچنین مسئولان آب و فاضلاب روستایی در استان بوشهر،  چاه ۳۲۰ متری برای حل مشکل آب شرب این روستا با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال حفر گردیده است تا مشکل آب شرب حدود ۷۰ خانوار این روستا که به مقدار آبی به حجم ۱۵۰ متر مکعب در روز در قالب لوله کشی های ۴ اینچی وارد مخزن ذخیره و سپس وارد شبکه داخلی روستا گردد.

وی در پایان یادآور شد، با بهره برداری از این چاه ۳۲۰ متری، مشکل آب شرب مصرفی روستای تلخ آب به طور کامل برطرف می شود.

مشکل کارخانه تولید بذر بخش ارم حل می شود

فرماندار شهرستان دشتستان در بازدید از کارخانه تولید بذر در ارم، از حل مشکل این کارخانه خبر داد.

فتح الله نوروزی جهت حل این مشکل گفت: قرار بر این شد که مشکل مجوز بوجاری گندم (بذر اصلاح شده) برای کشت گندم با پیگیری های لازم حل شود تا بتوانند کارخانه را دوباره به چرخه تولید بازگردانند.


شهردار تنگ ارم اظهار داشت: سردخانه دو هزار تنی بخش ارم مربوط به بخش خصوصی است که به مدت سه سال راکد مانده و آماده افتتاح است. با وجود مشکلی که با بانک ها و مؤسسات داشته، قسمت عمده آن حل شده است.

یدالله مردای همچنین با اشاره به مشکل کارخانه تولید بذر گندم بخش ارم افزود: بحث بوجاری شدن گندم و‌ تولید بذر اصلاح شده که در این بخش وجود دارد به این دلیل است که کارخانه مدتی است بلا استفاده مانده و دنبال حل مشکل برای مجوز آن هستیم.

فرماندار دشتستان از پروژه سد تنگ ارم بازدید کرد

فرماندار دشتستان در ادامه بازدید های میدانی خود از پروژه های بخش ارم، از سد مخزنی تنگ ارم سرکشی کرد.

فتح الله نوروزی در ادامه بازدید های خود از پروژه های نیمه کاره و به بهره برداری رسیده این بخش از شهرستان به اتفاق هیئت همراه و مسئولان بخش ارم از سد مخزنی تنگ ارم بازدید کرد.


این سد به حجم ۳.۲ متر مکعب است که در سال ۱۳۹۲ به منظور تأمین آب شرب شهر تنگ ارم به بهره برداری رسیده بود.


فرماندار دشتستان از نزدیک از این سد بازدید کرد تا برنامه ریزی های لازم برای کنترل آب شرب مصرفی این سد و همچنین مازاد این آب با وقوع سیلاب های فصلی و محتمل برای مصارف کشاورزی زمین های منطقه انجام شود.


لازم به ذکر است در این بازدید، نعمت الله نجاتی رئیس منابع آب شهرستان دشتستان در خصوص احداث سد های مخزنی بیشتر در بخش ارم عنوان کرد: در آینده نزدیک برنامه احداث سه سد مخزنی به حجم های ۱۱، ۹/۵ و ۶ متر مکعب وجود دارد که در دست مطالعه است و همچنین بحث تصفیه خانه سد تنگ ارم که به حجم پنج هزار متر مکعب آب وجود دارد طراحی شده است و در آینده نزدیک به مرحله اجرایی در خواهد آمد.
در ادامه بازدید ها فرماندار دشتستان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی تنگ ارم بازدید کردند.

ایرج بیژنی در بازدید از مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی تنگ ارم اظهار کرد: این مرکز بهداشتی در دهه فجر قابلیت استفاده را دارد و دارای دو پانسیون پزشکی که یکی از آنها آماده و دیگری در حال ساخت است.لازم به ذکر است که فرماندار دشتستان از بلوار امام خمینی تنگ ارم، مزرعه گوجه فرنگی، کوشک ساسانی، گور دختر و آبنمای سحاوی بازدید کرد.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/08/20 - 14:42
0
1
آقای فرماندار بازدید جهت انجام ماموریت و تیتر خبر شدن نه برای حال و نه برای آینده هیچ مردمی تاثیر گذار نیست سالهاست این بازدیدها بصورت مداوم انجام میشه و مشکلات اساسی مردم هنوز پابرجاست از جمله مشکل راه بخش ارم دوم مشکل آب کل روستاهای بخش ارم و شهر تنگ ارم که علاوه بر وعده چندین ساله و احداث سد در تنگ ارم هنوز پابرجاست بحث اشتغال هم که همه میدونیم از دست آقای فرماندار دیگه بیرون است تو بحث حفظ آثار و ابنیه های تاریخی هم که مسئولان منت را تمام میکنند و در هر بازدید یه عکس می اندازند که ظاهرا همین برای حفظ آثار تاریخی کفایت مکیند.
1398/08/20 - 11:10
0
2
متاسفانه آثار و ابنیه تاریخی، باستانی گور دختر و کوشک اردشیر که سند میراث فرهنگی دشتستان و استان بوشهر است وضعیت خوبی ندارد ،امیدواریم شاهد اقدام عاجل در جهت در جهت مرمت و جلوگیری از ریزش این دو اثر ارزشمند از سوی اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی دشتستان باشیم.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین