امروز: جمعه 24 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 آبان 1398 - 10:40
معاون سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌ها:

اتحادخبر:  معاون امور روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشورگفت: درحال حاضر ۳۹ هزار روستای دارای سکنه در کشور وجود دارد که ۳۷ هزار روستای آن دارای دهیاری هستند.سعیدرضا جندقیان چهارشنبه شب در نشست با دهیاران شهرستان تنگستان استان بوشهر افزود: براین اساس ۹۵ درصد جمعیت کشور را دهیاران مدیریت می‌کنند.وی یادآورشد...

اتحادخبر:  معاون امور روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشورگفت: درحال حاضر ۳۹ هزار روستای دارای سکنه در کشور وجود دارد که ۳۷ هزار روستای آن دارای دهیاری هستند.

یک مقام وزارت کشور:۳۷هزار روستای کشور دارای دهیاری است

سعیدرضا جندقیان چهارشنبه شب در نشست با دهیاران شهرستان تنگستان استان بوشهر افزود: براین اساس ۹۵ درصد جمعیت کشور را دهیاران مدیریت می‌کنند.

 

وی یادآورشد: ۲برابر شدن تعداد شهرها موجب به‌هم ریخته شدن سلسله سکونت‌گاهی و ایجاد اشکال در افزایش جمعیت شهری و روستایی شده است. 

 

این مقام مسوول اظهارداشت: با تبدیل ۶۲۱ روستا به شهر در دولت گذشته تعداد شهرهای کشور به هزار و ۲۸۰ شهر رسیده است.

 

جندقیان ادامه داد : دهیاران باید از ظرفیت‌های استان برای توسعه زیر ساخت‌ها استفاده بهینه کنند.

 

فرماندارتنگستان گفت: امروز با تلاش و همراهی دهیاران چهره روستاهای شهرستان تغییرات بسیار محسوسی داشته و خدمات ارزشمندی به روستاییان در تمام زمینه‌ها ارائه شده است.

 

عبدالحسن رفیعی‌پور افزود: بر خلاف کشور و استان  ۷۰درصد جمعیت شهرستان تنگستان در روستاها ساکن هستند و می‌طلبد تلاش مضاعفی برای خدمت بیشتر به روستاها از سوی دولت صورت گیرد.

 

وی با اشاره  به اینکه ۶۹ دهیاری در تنگستان فعالیت دارند گفت: این شهرستان ۹۰ کیلومتر مرز آبی و بیش از ۵۳ هزار نفر روستانشین دارد.

 

وی یادآور شد: روستاهای شهرستان تنگستان دارای پتانسیل بالقوه‌ای در زمینه شیلات، گردشگری، کشاورزی و تجارت است و با وجود مشکلات اقتصادی موجود در کشور اما با تامین اعتبار صورت گرفته برای اجرای پروژه‌های عمرانی مانند سد خائیز ، راه‌های ارتباطی، راه آهن و اسکله‌ها اقدام‌های بسیار خوبی صورت گرفته است.

 

رفیعی‌پور ادامه داد: دهیاران با اقدام‌هایی که انجام داده‌اند نقش مهمی در تغییر چهره روستاها دارند و بعنوان خط مقدم تلاش‌های دولت در روستاها هستند ولی هنوز مشکلاتی در برخی از روستاها وجود دارد که امید می‌رود با همراهی و  تلاش بیشتر مردم و مسئولان برطرف شود.

 

فرماندارتنگستان یادآور شد: در بحث اشتغال روستایی با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی امید می‌رود با تکمیل و اجرای طرح‌های تولیدی و خدماتی زمینه اشتغال بسیارخوبی در شهرستان برای متقاضیان اشتغال صورت گیرد .

 

وی گفت: دهیاری‌های شهرستان باید به فکر درآمد پایدار باشند و با استفاده از اعتبارات خود و تسهیلات اشتغالی زایی  ۵۰۰ میلیون تومانی که از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاریها پرداخت می شود نسبت به اجرای طرح های تولیدی اقدام که ضمن ایجاد اشتغال به درآمد پایدار دهیاری ها کمک کند.

 

 

 

 

 

ایرناکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین