امروز: جمعه 24 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 16 آبان 1398 - 08:38
از ابتدای تاسیس دهیاریی‌ها تاکنون؛

اتحادخبر:  معاون دهیاری های سازمان شهرداری و دهیاری کشور گفت: از ابتدای تاسیس دهیاریها تاکنون ۲۱ هزار میلیارد تومان به حساب آنها واریز شده است که ۸۱ درصد آن در دولتهای یازدهم و دوازدهم بوده است.

اتحادخبر:  معاون دهیاری های سازمان شهرداری و دهیاری کشور گفت: از ابتدای تاسیس دهیاریها تاکنون ۲۱ هزار میلیارد تومان به حساب آنها واریز شده است که ۸۱ درصد آن در دولتهای یازدهم و دوازدهم بوده است.

۲۱ هزار میلیارد تومان به حساب دهیاران واریز شده است سید رضا جندقیان عصر سه شنبه در نشست با دهیاران شهرستان دشتی اظهار داشت: تا پایان سال ۹۲ مجموع اعتبارات به شهرداریها به ازای سرانه هر نفر ۷۰۰ هزار تومان بوده که این رقم تا پایان سال ۹۷ به یک میلیون ۵۷ هزار تومان رسید که ۵۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: تا پایان سال ۹۲ به ازای هر نفر روستایی ۷۴ هزار۴۰۰ تومان واریز می شد که این رقم تا پایان سال ۹۷ به ۲۶۰ هزار تومان رسید که شاهد رشد چهار نیم برابر هستیم.

 

جندقیان بیان کرد: از ابتدای تاسیس دهیاریها تاکنون ۲۱ هزار میلیارد تومان به حساب دهیاریها واریز شده است که از این مبلغ ۱۶ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان آن یعنی معادل  ۸۱ درصد آن در دولتهای یازدهم و دوازدهم پرداخت شده است.

 

وی اضافه کرد: علی رغم این همه اعتباراتی که به روستاها پرداخت شده ولی توسعه که مد نظر ما است شکل نگرفته و اشتغال پایدار نیز شکل نگرفته است.

جندقیان با تاکید بر اینکه دهیاران از بودجه های دولتی دل بکنند، ادامه داد: دهیاران باید طرحهای که زمینه اشتغال در روستاها فراهم می کنند اهتمام ویژه داشته باشند و از بودجه های دولتی دل بکنند و دولت تنها نقش تسهیل گر بر عهده دارد.

 

وی با اشاره به اینکه سه هزار طرح آمد برای دهیاریها آماده شده است، گفت: ۵۳ میلیارد تومان ازمحل  ماده ۵۸ برای دهیاران پاره وقت به تمام وقت پیش بینی شده است.

معاون دهیاری های سازمان شهرداری و دهیاری کشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۷ هزارو۱۰۰ دهیاری در کشور مشغول به فعالیت هستند که اختیارات آنها محدود ولی وظایف وسیعی بر عهده دارند .

 

وی تصریح کرد: در دو سال اخیر با پیگیریهای به عمل آمده لایحه دهیاران در دولت به مراحل آخر رسیده ودر ماههای آینده در صحن مجلس بررسی می شود.

جندقیان خاطر نشان کرد: در زمینه استخدام دهیاران نیز کارهای خوبی صورت گرفته به طوری که در حال حاضر سه هزار دهیار تمام وقت در کشور وجود دارد که با تصویب آئین نامه استخدامی و اجرایی دهیاریها این رقم به هفت هزار دهیار می رسد.

 

 

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین