امروز: جمعه 24 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آبان 1398 - 14:26
دانش آموزان بوشهری در راهپیمایی 13 آبان:

اتحاد خبر: سیزدهم آبان است، روزی که به نام روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط رهبر انقلاب در تقویم ثبت شده است، دوشنبه است و اواسط هفته. دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی با لباس های فرم متفاوت اما با هدفی یکسان در راهپیمایی 13 آبان حضور پیدا کرده اند. معاونان و مدیران مدارس مختلف پیوسته ...

آمریکا باید از ما بترسد ما همان فرزندان شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی هستیم

ثریا شیری:

سیزدهم آبان است، روزی که به نام روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط رهبر انقلاب در تقویم ثبت شده است، دوشنبه است و اواسط هفته. دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی با لباس های فرم متفاوت اما با هدفی یکسان در راهپیمایی 13 آبان حضور پیدا کرده اند.
معاونان و مدیران مدارس مختلف پیوسته دانش آموزان را به هماهنگی دعوت می کنند و دانش آموزان هر بار پرشورتر از پیش شعار سر می دهند.
راهپیمایی که تمام می شود و نوبت به سخنرانی مهدی چمران، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب رسیده است و از هوای نیمه ابری ساعتی قبل خبری نیست و آفتاب بوشهر، رفیق همیشه در صحنه ی بوشهری ها در آسمان خودنمایی می کند. انگار که تصمیم دارد در میزبانی از سخنران راهپیمایی که از تهران به بوشهر آمده از مردم بوشهر پیشی بگیرد.
دانش آموزان همهمه می کنند و هر چند نفرشان گوشه ای ایستاده اند. یکی از معاونان سعی دارد دانش آموزان مدرسه اش را در یک صف منظم قرار دهد، اما هر از گاهی از یک جای صف دانش آموزی با شور و هیجان خاصی به سمت همکلاسی اش در جای دیگر صف می رود تا در مورد موضوعی که در ذهن دارد با او صحبت کند و صف ناخواسته دوباره نامنظم می شود. معاون مدرسه خسته از تلاش بیهوده، گوش خود را به سخنان سخنران می سپارد.
به سراغ یکی از دانش آموزان می روم و سر صحبت را باز می کنم، تا می فهمند خبرنگار هستم و قصد دارم گزارش تهیه کنم چند نفر دیگر از همکلاسی هایشان هم دورم جمع می شوند. می پرسم: چرا به راهپیمایی آمدید؟
نرگس دستش را سایبان صورتش می کند و می گوید: چون امروز می توانیم به آمریکا نشان دهیم که ما دانش آموزان هم در صحنه حضور داریم.
زهرا خودش را بین حلقه ی دوستانش جا می دهد و می گوید: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
دوستانش می خندند اما زهرا مصرانه ادامه می دهد: اینقدر آمریکا هیچ غلطی نکرده است که برای ما تبدیل به لطیفه شده. ما هیچ کدام از آمریکا نمی ترسیم.

 

مرجان اما جور دیگری به مسئله نگاه می کند و معتقد است: آمریکا خودش را ابر قدرت میداند، کشورهای زیادی هم هستند که از این کشور می ترسند، همین ترس به آمریکا قدرت می دهد، اما قدرت آمریکا تو خالی و پوچ است. شاید ما را تحریم کند و مشکلات اقتصادی به وجود بیاورد اما تا زمانی که ما ملت ایران با هم باشیم هیچ مشکلی ما را تسلیم نمی کند.
دخترها ساکت می شوند و می بینم یکی دو نفر از آن ها سرشان را به نشانه تایید تکان می دهند.

کمی آنطرف تر به سراغ یکی از دانش آموزان مدرسه پسرانه می روم، خودش را سپهر معرفی می کند و در پاسخ به سوالم می گوید: آمدم از رهبر حمایت کنم و به آمریکا بگویم هیچ کاری نمی تواند بکند حتی اگر کشور ثروتمند و بروزی باشد.

محمد امین می گوید: ملت ایران همه با هم وحدت دارند. تا زمانی که دوستی و یکپارچگی بین ما باشد نه تنها آمریکا که همه کشورها از ما می ترسند. به همین دلیل است که هر روز تهدید به جنگ می کنند اما در عمل می ترسند.
و سهیل می گوید: ما با حضور در راهپیمایی ها گام کوچکی برای نظام جمهوری اسلامی برمیداریم اما با همین گام کوچک به اهدافی که داشته ایم رسیده ایم و تاکنون آمریکا نتوانسته است ملت ما را تسلیم کند.
سه نفر از همکلاسی هایشان در حال برگشت هستند. سخنرانی تمام شده است و هر کسی به تنهایی با به صورت گروهی در حال برگشت است. از مردم عادی گرفته تا دانش آموزان و دانشجویان و مسئولین ادارات. همه در کنار همدیگر ایستادند و بار دیگر قدرت ایران را به آمریکا نشان دادند.
قصد برگشت می کنم که یک نفر از بین دانش آموزان صدایم می زند و می گوید: آمریکا امروز می فهمد که باید از نسل جوان ایران بترسد. ما فرزندان همان شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی هستیم.
لبخند می زنم و او می رود، با خودم تکرار می کنم: آمریکا باید از نسل جوان ایران بترسد، ما فرزندان همان شهدای دوران انقلاب و جنگ تحمیلی هستیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/08/13 - 21:50
0
1
عالی بود. ممنون از نگارش این گزارش خوب
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین