امروز: سه شنبه 21 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 مهر 1398 - 14:06
در نشست خبری مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر مطرح شد؛

اتحاد خبر: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در بخش پرداخت مطالبات سال 98 تقریبا بروز هستیم و مطالبات تیرماه موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر به صورت کامل پرداخت شده است. به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، پرویز رمضانی صبح سه شنبه در این نشست اظهار کرد: علیرغم اینکه دولت در بحث تامین منابع با مشکلاتی مواجه است ولی از کل مطالبات...

اتحاد خبر – ثریا شیری: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در بخش پرداخت مطالبات سال 98 تقریبا بروز هستیم و مطالبات تیرماه موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر به صورت کامل پرداخت شده است.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر، پرویز رمضانی صبح سه شنبه در این نشست اظهار کرد: علیرغم اینکه دولت در بحث تامین منابع با مشکلاتی مواجه است ولی از کل مطالبات سال جاری موسسات مطالبات تا تیرماه به صورت قطعی پرداخت شده و مطالبات مردادماه مراکز بین 60 تا 70 درصد پرداخت شده است.

 

وی افزود: موسسات سرپایی تاکنون فقط اسناد شهریور ماه را به ما تحویل داده اند و مراکز بستری بعضا هنوز اسناد شهریور را هم تحویل نداده اند.


رمضانی تصریح کرد: تقریبا در بحث پرداخت مطالبات سال 98 بروز هستیم اما بخشی از مطالبات موسسات مربوط به سال 97 باقی مانده که بیش از 80 درصد مربوط به بخش دولتی است و از آنجا که در سال های قبل از طریق اوراق خزانه در ماه های مهر و آبان پرداخت می شد، امیدواریم در این ماه یا ماه آتی کل مطالبات سال گذشته پرداخت شود.
وی عنوان کرد: در شش ماه نخست سال جاری به طور متوسط بیش از هشت میلیارد تومان هزینه های بیمه سلامت استان بوشهر بوده که بابت خدمات سطح دو و سه موسسات تشخیص درمانی پرداخت می شود.

 


مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر بیان کرد: خدمات سطح یک که در مراکز بهداشت درمانی روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر ارائه می شود نیز 2 و نیم میلیارد تومان هزینه شده است و در مجموع هزینه های شش ماهه نخست سال جاری بیمه سلامت استان بوشهر 10 و نیم میلیارد تومان است.
رمضانی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد مراکز تشخیصی درمانی استان بوشهر طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند، اما موسساتی هم وجود دارد که به علت منع قانونی یا نداشتن رضایت از خدمات آن ها قرارداد را لغو کرده ایم.


وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته مراجعه بیمه شدگان بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد 2 میلیون و 240 هزار بار بوده است که از این میزان 30 درصد به داروخانه، 17 درصد به مطب پزشک خصوصی، 17 درصد به مراکز پاراکلینیک و در سایر موارد به مراکز دیگر مراجعه انجام شده است.

 


رمضانی گفت: مجموع هزینه های بیمه سلامت در ازای مراجعات سال گذشته بالغ بر 147 میلیارد تومان بود که نسبت به سال 96 کاهش هفت درصدی داشته ایم.
وی اضافه کرد: ولی در مقایسه با سال 92 که سال شروع دولت و شروع طرح تحول بوده 280 درصد رشد داشتیم.


مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار کرد: در استان بوشهر 453 طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و در شش ماهه نخست سال جاری از این مراکز طرف قرارداد 600 مورد بازدید انجام شده است.


رمضانی افزود: در نتیجه این بازدیدها مشخص شد که 69 موسسه حداقل یک تخلف یا مورد مغایر با قانون داشته اند.

 


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین