امروز: پنجشنبه 30 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مهر 1398 - 15:30
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اتحاد خبر: وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توسعه و افزایش تولید داخل تاکید کرد و گفت: تلاش برای تولید داخلی راه حل مشکلات است و باید برای تقویت اشتغال جوانان ایرانی تلاش کنیم.به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،وی با بیان اینکه رفتار و عملکرد ما باید در عرصه تولید نسبت به قبل متفاوت باشد، خاطرنشان کرد:‌ ساخت داخل در برنامه قرار دارد و یکی از برنامه‌ ها این است ...

اتحاد خبر-مهشید شهنه مطلق: رضا رحمانی صبح پنجشنبه در نشست با مدیران کشتی سازی در بوشهر اظهار داشت: باید در راستای توسعه تولید در سطح کشور اقدامات لازم انجام شود و رونق تولید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اتحاد خبر،وی با بیان اینکه رفتار و عملکرد ما باید در عرصه تولید نسبت به قبل متفاوت باشد، خاطرنشان کرد:‌ ساخت داخل در برنامه قرار دارد و یکی از برنامه‌ ها این است که تا سال ۱۴۰۰ واردات کشور ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته و واردات به تولید داخل تبدیل شود. برخی از کالاها ضروری است و وابسته هستیم و باید برای تولید آن تلاش جدی شود.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تا زمانی که یک جوان ایرانی بیکار است همه ما مسئول ایجاد اشتغال هستیم، تصریح کرد: این موضوع تغییر نگرش می‌ خواهد و باید باور کنیم که راهکار حل مشکلات، توسعه تولید داخل است. نباید جوانان ایرانی بیکار باشند و باید برای تقویت اشتغال تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه قبلا بیش از ۹۰ درصد تعمیرات کشتی‌ ها در خارج از کشور انجام می‌ شد، اضافه کرد: اکنون ۸۰ درصد به کشور بازگشته است و نیروهای جدید در این زمینه وارد کار شده است و اقدامات خوبی را شاهد هستیم.

رحمانی با بیان اینکه میزهای تولید داخل گسترش یافته است، ادامه داد: این روند ادامه خواهد داشت و در زمینه‌ های مختلف این میزها تشکیل می‌ شود و تولید داخل به خوبی گسترش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه توسعه اشتغال و ساخت کشتی‌ های بزرگ باعث افتخاری برای ما است، ادامه داد: با برنامه‌ ریزی صورت گرفته در شرکت صدرا شاهد توسعه اقدامات خواهیم بود و صنایع دریایی تقویت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در حوزه تامین مالی کشتی‌ سازی مشکلاتی وجود دارد، افزود: دستگاه‌ هایی که باید کمک کنند باید همکاری لازم را داشته باشند و کمک شود که این صنایع رونق گیرد.

وی با بیان اینکه تولید باید کیفیت و قیمت مناسب و زمان کم و خدمات پس از فروش را داشته باشند، گفت: در زمینه صنعت کشتی‌ سازی همچنان از نظر زمان مشکلاتی را شاهد هستیم که باید برای تسریع در روند ساخت اقدام شود.

رحمانی خواستار استفاده از توان داخلی شد و بیان کرد: نهضت ساخت داخل راه افتاده است و هر جایی که نیاز مردم به اندازه و باکیفیت در داخل تامین می‌ شود، واردات را ممنوع می‌ کنیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین