امروز: جمعه 24 آبان 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 مهر 1398 - 22:39

اتحاد خبر- ایرج مزارعی: جهان و افکار عمومی منتسب به آن در این روزها شاهد پدیده ای بی بدیل و بی همتا با عنوان بزرگترین راهپیمایی جهان می باشد. راهپیمایی که قدمتی به درازای تاریخ دارد و ریشه در هویت شیعه و آِّئین های منتسب به آن دارد. در حالی ما شاهد بزرگ‌ ترین حرکت زائرانه‌ و راهپیمایی جهان می باشیم که این اقیانوس خروشان و ...

اربعین بزرگترین معجزه قرن در سکوت رسانه ای دشمن

ایرج مزارعی:

 

جهان و افکار عمومی منتسب به آن در این روزها شاهد پدیده ای بی بدیل و بی همتا با عنوان بزرگترین راهپیمایی جهان می باشد. راهپیمایی که قدمتی به درازای تاریخ دارد و ریشه در هویت شیعه و آئین های منتسب به آن دارد.

 

در حالی ما شاهد بزرگ‌ ترین حرکت زائرانه‌ و راهپیمایی جهان می باشیم که این اقیانوس خروشان و سیال در دید جاهلان زمان و ایادی آنها نه تنها دیده نمی شود بلکه کم رنگ و در بعضی از موارد به شکل خصمانه نیز انعکاس داده می شود. 

 

این راهپیمایی که با عنوان «اربعین» مشهور می باشد از پرجمعیت‌ ترین اجتماع جهان است که توانسته هر اجتماع بشری را تحت‌الشعاع قرار داده و خود را بعنوان معجزه هزاره سوم نام دهد.

 

نکته قابل تعمق در این معجزه هزاره سوم در این است که گستره و دایره آن حرکت عظیم در نقطه ای از جهان در حال تحقق است که به لحاظ ژئوپلتیکی و ژئواستراتژیکی با بحرانهای متعدد، متنوع و متکثر همراه است، اما به لحاظ اینکه این راهپیمایی از گفتمانی غنی ، عمیق و پر محتوی بر خوردار است  این همایش میلیونی با اقتدار در حال اجرا و خودنمایی می باشد.‌

 

حال سوال اینجاست که چرا این  معجزه قرن و بی بدیل تاریخ  مورد توجه شبکه های جهانی قرار نگرفته است. 

 

چرا این رسانه ها که بالغ بر ۳۲ هزار شبکه هستند و بیش از  دو هزار شبکه آن فقط با یک انتن معمولی در ایران فعال است و حدود ۳۰۰ شبکه آن نیز فارسی می باشد،  میل و رغبتی به انعکاس این همایش میلیونی ندارند و  بیشتر بدنبال نمایش تصویری منفی، سیاه و افراطی هستند تا روایتی مثبت و امیدبخش. چرا این تجمع بیست میلیونی که در یک محیط  متشنج  نامساعد  و سرشار از ترور و وحشت در حال تحقق است در بخش‌ های خبری و تلویزیونی جهان جایی ندارد.

 

چرا رسانه های جهان از این معجزه قرن که دارای مولفه هایی چون بزرگ‌ ترین گردهمایی سالانه و طولانی‌ ترین میز غذای پیوسته جهان در پرچالش ترین نقطه جهان در حال نمایش می باشد به راحتی عبور می کنند.

 

عاشقان حسینی این مسیر را می‌ روند تا راه و روش حسین زنده باشد و گوشهای کر و چشمهای کور دشمنان اسلام و تشیع بفهمد که مسیر و خط عدالت دایمی و مانا می باشد و هیچ نوعی از بایکوت رسانه‌ای و امپریالیسم رسانه ای دشمن نمی‌ تواند نور و تششع این راهپیمایی را در جهان خاموش کند و در یک کلام باید گفت وجدان آگاه و حس عدالت طلبی جهان فراتر از این شبکه ها، پیام و هدف این راهپیمایی را از طریق فطرت و ذات خود به کل جهان مخابره خواهند کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین