امروز: سه شنبه 23 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مهر 1398 - 10:21
شهردار برازجان خبر داد:

اتحادخبر: امروزه و در دوران توسعه‌ی صنعت خودرو، حجم بالای تردد خودروها به عنوان یکی از بزرگترین معضلات جوامع شهری شناخته می‌شود. معضلی که نه تنها آسیبهای مالی ناشی از تصادفات پرشمار در خیابانهای شهرهای مختلف را به دنبال داشته بلکه مشکلات ناشی از ترافیک سبب شده پیامدهای منفی فراوانی دامنگیر سلامت روح و جسم شهروندان شود...

اتحادخبر: امروزه و در دوران توسعه‌ی صنعت خودرو، حجم بالای تردد خودروها به عنوان یکی از بزرگترین معضلات جوامع شهری شناخته می‌شود. معضلی که نه تنها آسیبهای مالی ناشی از تصادفات پرشمار در خیابانهای شهرهای مختلف را به دنبال داشته بلکه مشکلات ناشی از ترافیک سبب شده پیامدهای منفی فراوانی دامنگیر سلامت روح و جسم شهروندان شود.


متخصصان برای کاهش تبعات این معضل راهکارهای مختلفی را معرفی می‌کنند که از آن جمله می‌توان به ایجاد زیرساختهایی همچون توزیع متوازن امکانات تفریحی و رفاهی، اصلاح فرهنگ عمومی و ترغیب شهروندان به پیاده روی و در صورت لزوم بهره بردن از ناوگان حمل و نقل عمومی، ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل درون شهری و... اشاره کرد.


به همین سبب شهرداری برازجان طی سالیان اخیر همواره تلاش نموده با استفاده‌ی بهینه از ظرفیتهای موجود به کاهش مشکلات ناشی از ترافیک شهری کمک کند.


حرکت در جهت احداث فضاهای تفریحی در نقاط مختلف شهری، ایجاد گذرهای جدید، احداث یا بهسازی پیاده‌روها و... را می‌توان بخشی از این تلاشها دانست.


در همین راستا خبردار شدیم این شهرداری بنا دارد نسبت به پیاده‌رو سازی بلوار شریعتی به عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهری شهر برازجان اقدام نماید.


در این خصوص از محمدحسن محمدی شهردار برازجان پرسیدیم چه ضرورت‌هایی سبب شد اجرای این پروژه در دستور کار شهرداری قرار گیرد؟


شهردار برازجان با اشاره به تلاش شهرداری در جهت توسعه‌ی زیرساختهای توسعه‌ی شهری و ارائه‌ی خدمات مطلوب به شهروندان افزود:


 از آنجا که این بلوار یکی از مهمترین مسیرهای شرقی-غربی شهر و از مسیرهای اصلی منتهی به بازار روز می‌باشد، وضعیت نامطلوب پیاده‌رو آن موجب بروز مشکلات عدیده‌ای در تردد عابرین پیاده گردیده و در هنگام بارندگی نیز معضلات بزرگی را بوجود آورده، حل این مشکل به عنوان یکی از مطالبات مهم و دیرینه‌ی ساکنین این منطقه و دیگر شهروندان در دستور کار مجموعه‌ی مدیریت شهری قرار گرفته است.


وی در پاسخ به سوال ما درخصوص ابعاد فنی این پروژه میگوید:


پیاده‌رو بلوار شریعتی به مساحت ۷۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال اجرا خواهد شد. در این پروژه عملیات مختلف تخریب، خاکبرداری، زیرسازی، اجرای کفپوش بتنی، اصلاح پل‌های فلزی و بهسازی ورودی معابر به انجام خواهد رسید و امید می‌رود اجرای این طرح نقش قابل توجهی در توسعه و رونق بلوار شریعتی به عنوان یکی از معابر قدیمی و مهم شهر برازجان ایفا نماید
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/07/17 - 14:40
1
0
درود بر شهردار پرتلاش شهر جناب محمدی
ولی ای کاش در اجرای مطلوب این پروژه، موارد زیر مدنظر طراحان و مجریان آن باشد:
یکنواختی سطح پیاده رو
جانمایی فضای لازم برای کاشت درخت و گل و گیاه
اجرای مناسب رمپ و ورودی کوچه و خیابان
تعبیه چراغهای پایه دار و مناسب
حذف پله ها و پلکانهای نامناسبی که مغازه داران با سلیقه های جوراجور خود ساخته اند
پیش بینی کانالهای مناسب و زیرزمینی برای آبروهای خانگی و تجاری
1398/07/17 - 12:32
0
2
تقریبا تمامی پیاده روها ی برازجان در قرق مغازه داران میباشد .حتی پارک خودروی روبروی مغازه شان باگذاشتن یک صندلی یا اشیا به زور صاحب شده اند.هیچ کسی هم جرات برخورد با غاصبانه را ندارد.یاد ملک صادقی بخیر
1398/07/17 - 10:42
0
2
درود بر شهردار پرتلاش و مردمی برازجان.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین